Индекс на статията

Дрезден-2017: Трето световно първенство за хора с всякакви увреждания. Дата на провеждане: 6 - 13 октомври. Участват 71 шахматиста в 9 кръга по Швейцарска система. Среден рейтинг на турнира 1904. Контрола за игра: 90 минути за 40 хода, след което по 30 минути до края на партията с добавено време по 30 секунди на ход. Начало на партиите в 9: 30 часа местно време.

Стартов списък

1 Marcin Tazbir Poland IBCA IBCA POL GM 2513
2 Andrei Obodchuk Russia IPCA IPCA RUS IM 2360
3 Stanislav Babarykin Russia IPCA IPCA RUS FM 2345
4 Yuri A. Meshkov Russia IBCA IBCA RUS IM 2324
5 Alexey Pakhomov Russia IBCA IBCA RUS IM 2317
6 Dmitrij Scerbin Russia IPCA IPCA RUS IM 2312
7 Evgeniy Suslov Russia IBCA IBCA RUS FM 2312
8 Oliver Muller Germany IBCA IBCA GER FM 2247
9 Viktor Varezhkin Russia ICCD ICCD RUS
2243
10 Artur Kevorkov Germany ICCD ICCD GER
2215
11 Piotr Dukaczewski Poland IBCA IBCA POL IM 2209
12 Zygmunt Wielecki Poland IPCA IPCA POL
2199
13 Jacek Stachanczyk Poland IBCA IBCA POL IM 2196
14 Ruslan Draganov Russia IBCA IBCA RUS FM 2174
15 Denis Palin Russia IPCA IPCA RUS
2172
16 Rasim Nizam Bulgaria IBCA IBCA BUL IM 2161
17 Andrey Tersinsev Russia IPCA IPCA RUS
2139
18 Mirko Eichstaedt Germany IBCA IBCA GER CM 2138
19 Tadeusz Zoltek Poland IBCA IBCA POL FM 2121
20 Valentin Malyuga Russia ICCD ICCD RUS
2100
21 Marcin Chojnowski Poland IBCA IBCA POL
2099
22 Balazs Mate Hungary ICCD ICCD HUN
2081
23 Marek Mackowiak Poland IBCA IBCA POL
2068
24 Marko Sponheim Germany IPCA IPCA GER
2066
25 Ryszard Suder Poland IBCA IBCA POL
2061
26 Olga Gerasimova Russia ICCD ICCD RUS WIM 2055
27 Reinhold Ripperger Germany IBCA IBCA GER
2051
28 Krzysztof Checiak Poland ICCD ICCD POL
2049
29 Marek Uzialko Poland IPCA IPCA POL
2043
30 Frank Schellmann Germany IBCA IBCA GER CM 2040
31 Bulat Kabyzhanov Kazakhstan IBCA IBCA KAZ
2040
32 Krzysztof Jurkiewicz Poland IPCA IPCA POL
2034
33 Tomasz Miozga Poland ICCD ICCD POL
2023
34 Thomas Rudolf Germany IPCA IPCA GER
2022
35 Zoltan Raibl Hungary ICCD ICCD HUN
2015
36 Dieter Riegler Germany IBCA IBCA GER
2013
37 Raphael Zimmer Germany IPCA IPCA GER FM 2007
38 Anna Stolarczyk Poland IBCA IBCA POL WCM 2004
39 Gert Schulz Germany IBCA IBCA GER
2001
40 Jerzy Strzelecki Poland ICCD ICCD POL
1993
41 Andrzej Kozicz Poland IPCA IPCA POL
1984
42 Michael Grunder Germany ICCD ICCD GER
1957
43 Ljubov Kireeva Russia ICCD ICCD RUS
1939
44 Istvan Vojan Hungary IBCA IBCA HUN
1923
45 Erhard Hentzschel Germany
GER
1885
46 Stefan Kewe Germany
GER
1884
47 Ilia Lipilin Russia IPCA IPCA RUS
1883
48 Svetlana Gerasimova Russia IPCA Women IPCA RUS
1879
49 Maciej Szalko Poland ICCD ICCD POL
1861
50 Olaf Hoyer Germany ICCD ICCD GER
1856
51 Phillip K Gardner England ICCD ICCD ENG
1841
52 Uwe Rohrig Germany IPCA IPCA GER
1824
53 Samuel Attila Szilagyi Hungary IBCA IBCA HUN
1810
54 Jarno Scheffner Germany
GER
1801
55 Marina Kaydanovich Russia IPCA Women IPCA RUS WIM 1761
56 Daniel Flock Germany IPCA IPCA GER
1758
57 Walter Goelles Austria IPCA IPCA AUT
1702
58 Manuela Mekus Germany IPCA IPCA GER
1696
59 Lutz Krajinski Germany IPCA IPCA GER
1670
60 Detlef Stoppa Germany IPCA IPCA GER
1663
61 Anna Sergeeva Russia IPCA Women IPCA RUS
1481
62 Rebeka Frumin Israel IPCA Women IPCA ISR
1388
63 Audietya Aazadh Pamarthi India IPCA IPCA IND
1340
64 Natallia Hamzovich Belarus ICCD ICCD BLR
1075
65 Josef Hanio Germany ICCD ICCD GER


66 Hosien Khalilabadegan Germany IBCA IBCA GER


67 Alena Khmaryna Belarus ICCD ICCD FID


68 Alois Kwasny Germany ICCD ICCD GER


69 Stefan Smolin Germany IPCA IPCA GER


70 Tserenjav Tumenbayar Mongolia ICCD ICCD MGL

71 Tumenbayar Tserenjav MGL 0 ICCD Team 1


Подробно класиране след кръг 3

1 FM Babarykin Stanislav 2345 RUS 21b1 14w1 12b1 4w 3,0 6,0 16,0
2 Varezhkin Viktor 2243 RUS 38b1 22w1 13b1 3b 3,0 5,5 13,5
3 GM Tazbir Marcin 2513 POL 31b1 45w1 17b1 2w 3,0 5,0 16,0
4 CM Eichstaedt Mirko 2138 GER 46b1 43w1 11b1 1b 3,0 4,0 18,5
5 FM Mueller Oliver 2247 GER 53w1 24b1 6w? 7b 2,5 5,5 13,0
6 Kabyzhanov Bulat 2040 KAZ 61w1 16b1 5b? 10w 2,5 5,0 15,0
7 FM Draganov Ruslan 2174 RUS 29b? 35w1 33b1 5w 2,5 4,5 15,5
8 FM Suslov Evgeniy 2312 RUS 48b1 18w? 32b1 9w 2,5 4,5 15,0
9 IM Dukaczewski Piotr 2209 POL 49w1 34b? 30w1 8b 2,5 4,0 15,5
10 Kevorkov Artur 2215 GER 44w? 59b1 34w1 6b 2,5 3,0 17,5
11 IM Meshkov Yuri A. 2324 RUS 26w1 27b1 4w0 18b 2,0 6,5 10,0
12 Palin Denis 2172 RUS 51w1 15b1 1w0 22b 2,0 6,0 15,5
13 IM Obodchuk Andrei 2360 RUS 36w1 47b1 2w0 27b 2,0 5,5 15,0
14 Chojnowski Marcin 2099 POL 37w1 1b0 49w1 26b 2,0 5,5 14,5
15 Rudolf Thomas 2022 GER 25b1 12w0 43b1 20w 2,0 5,0 16,5
16 IM Nizam Rasim 2161 BUL 56b1 6w0 29b1 25w 2,0 5,0 14,5
17 IM Stachanczyk Jacek 2196 POL 54w1 50b1 3w0 24b 2,0 5,0 13,5
18 Suder Ryszard 2061 POL 60w1 8b? 23w? 11w 2,0 5,0 13,5
19 IM Pakhomov Alexey 2317 RUS 42b1 32w? 20b? 28w 2,0 5,0 12,5
20 Tersinsev Andrey 2139 RUS 55w1 30b? 19w? 15b 2,0 4,5 15,0
21 FM Zimmer Raphael 2007 GER 1w0 65b1 47w1 23b 2,0 4,5 15,0
22 Checiak Krzysztof 2049 POL 69b1 2b0 44w1 12w 2,0 4,0 16,0
23 Wielecki Zygmunt 2199 POL 64b1 33w? 18b? 21w 2,0 4,0 14,0
24 WIM Gerasimova Olga 2055 RUS 62b1 5w0 54b1 17w 2,0 4,0 14,0
25 Smolin Stefan 0 GER 15w0 55b1 50w1 16b 2,0 4,0 13,5
26 WCM Stolarczyk Anna 2004 POL 11b0 67w1 45b+ 14w 2,0 3,0 17,0
27 Sponheim Marko 2066 GER 67b1 11w0 48b1 13w 2,0 3,0 16,0
28 Ripperger Reinhold 2051 GER 59w? 44b? 51w1 19b 2,0 2,5 17,0
29 Lipilin Ilia 1883 RUS 7w? 41b1 16w0 34b 1,5 6,0 13,0
30 Strzelecki Jerzy 1993 POL 39b1 20w? 9b0 32w 1,5 6,0 12,5
31 Raibl Zoltan 2015 HUN 3w0 37b? 59w1 41b 1,5 5,0 15,0
32 Mackowiak Marek 2068 POL 65w1 19b? 8w0 30b 1,5 5,0 13,5
33 Uzialko Marek 2043 POL 63w1 23b? 7w0 38b 1,5 5,0 13,0
34 CM Schellmann Frank 2040 GER 71b1 9w? 10b0 29w 1,5 5,0 10,5
35 Miozga Tomasz 2023 POL 41w? 7b0 60w1 37b 1,5 4,5 13,0
36 Riegler Dieter 2013 GER 13b0 58w1 39b? 40w 1,5 4,5 12,5
37 Scheffner Jarno 1801 GER 14b0 31w? 62b1 35w 1,5 4,0 15,0
38 Kireeva Ljubov 1939 RUS 2w0 63b? 61w1 33w 1,5 4,0 14,5
39 IM Scerbin Dmitrij 2312 RUS 30w0 57b1 36w? 42b 1,5 4,0 13,5
40 Malyuga Valentin 2100 RUS 43b0 46w? 52w1 36b 1,5 3,5 16,5
41 Kwasny Alois 0 GER 35b? 29w0 64b1 31w 1,5 3,5 14,5
42 Schulz Gert 2001 GER 19w0 60b? 63w1 39w 1,5 3,0 14,5
43 Szilagyi Samuel Attila 1810 HUN 40w1 4b0 15w0 53b 1,0 6,5 12,5
44 Kozhamuratov Marat 1784 KAZ 10b? 28w? 22b0 54w 1,0 6,5 9,5
45 FM Zoltek Tadeusz 2121 POL 57w1 3b0 26w- 55b 1,0 6,0 11,0
46 Gardner Phillip K 1841 ENG 4w0 40b? 53w? 50b 1,0 5,5 11,5
47 Mate Balazs 2081 HUN 58b1 13w0 21b0 56w 1,0 5,0 13,0
48 Kozicz Andrzej 1984 POL 8w0 70b1 27w0 57b 1,0 5,0 11,5
49 Vojan Istvan 1923 HUN 9b0 69w1 14b0 58w 1,0 4,5 13,5
50 Jurkiewicz Krzysztof 2034 POL 66b1 17w0 25b0 46w 1,0 4,5 11,5
51 Gerasimova Svetlana 1879 RUS 12b0 66w1 28b0 52w 1,0 4,5 11,0
52 Tumenbayar Tserenjav 0 MGL -0 56w1 40b0 51b 1,0 4,5 7,0
53 Gruender Michael 1957 GER 5b0 62w? 46b? 43w 1,0 4,0 15,5
54 Kewe Stefan 1884 GER 17b0 71w1 24w0 44b 1,0 4,0 12,5
55 Hoyer Olaf 1856 GER 20b0 25w0 69b1 45w 1,0 4,0 12,5
56 Szalko Maciej 1861 POL 16w0 52b0 67w1 47b 1,0 3,5 14,0
57 Roehrig Uwe 1824 GER 45b0 39w0 71b1 48w 1,0 3,0 13,5
58 WIM Kaydanovich Marina 1761 RUS 47w0 36b0 70w1 49b 1,0 3,0 13,5
59 Stoppa Detlef 1663 GER 28b? 10w0 31b0 64w 0,5 6,0 10,5
60 Mekus Manuela 1696 GER 18b0 42w? 35b0 66w 0,5 5,0 12,5
61 Khalilabadegan Hosien 0 GER 6b0 64w? 38b0 62w 0,5 4,5 13,0
62 Krajinski Lutz 1670 GER 24w0 53b? 37w0 61b 0,5 4,5 12,0
63 Pamarthi Audietya Aazadh 1340 IND 33b0 38w? 42b0 65b 0,5 4,5 12,0
64 Hentzschel Erhard 1885 GER 23w0 61b? 41w0 59b 0,5 4,0 12,0
65 Flock Daniel 1758 GER 32b0 21w0 66b? 63w 0,5 4,0 12,0
66 Khmaryna Alena 0 FID 50w0 51b0 65w? 60b 0,5 2,5 13,0
67 Goelles Walter 1702 AUT 27w0 26b0 56b0 -1 0,0 4,5 9,5
68 Hanio Josef 0 GER -0 -0 -0 69w 0,0 4,5 0,0
69 Frumin Rebeka 1388 ISR 22w0 49b0 55w0 68b 0,0 4,0 12,5
70 Sergeeva Anna 1481 RUS -0 48w0 58b0 71w 0,0 4,0 8,0
71 Hamzovich Natallia 1075 BLR 34w0 54b0 57w0 70b 0,0 3,5 12,0


Жребий за 4. Кръг на 2017/10/09 в 09:30

1 1 GM Tazbir Marcin 2513 3 3 Varezhkin Viktor 2243 9
2 12 Wielecki Zygmunt 2199 2 2 FM Zimmer Raphael 2007 37
3 28 Checiak Krzysztof 2049 2 2 Palin Denis 2172 15
4 34 Rudolf Thomas 2022 2 2 Tersinsev Andrey 2139 17
5 43 Kireeva Ljubov 1939 1? 1? Uzialko Marek 2043 29
6 54 Scheffner Jarno 1801 1? 1? Miozga Tomasz 2023 33
7 14 FM Draganov Ruslan 2174 2? 2? FM Mueller Oliver 2247 8
8 61 Stoppa Detlef 1663 ? ? Hentzschel Erhard 1885 45
9 69 Kwasny Alois 0 1? 1? Raibl Zoltan 2015 35
10 25 Suder Ryszard 2061 2 2 IM Meshkov Yuri A. 2324 4
11 5 IM Pakhomov Alexey 2317 2 2 Ripperger Reinhold 2051 27
12 7 FM Suslov Evgeniy 2312 2? 2? IM Dukaczewski Piotr 2209 11
13 50 Hoyer Olaf 1856 1 1 FM Zoltek Tadeusz 2121 19
14 26 WIM Gerasimova Olga 2055 2 2 IM Stachanczyk Jacek 2196 13
15 22 Mate Balazs 2081 1 1 Szalko Maciej 1861 49
16 32 Jurkiewicz Krzysztof 2034 1 1 Gardner Phillip K 1841 51
17 24 Sponheim Marko 2066 2 2 IM Obodchuk Andrei 2360 2
18 16 IM Nizam Rasim 2161 2 2 Smolin Stefan 0 70
19 52 Roehrig Uwe 1824 1 1 Kozicz Andrzej 1984 41
20 40 Strzelecki Jerzy 1993 1? 1? Mackowiak Marek 2068 23
21 44 Vojan Istvan 1923 1 1 WIM Kaydanovich Marina 1761 56
22 38 WCM Stolarczyk Anna 2004 2 2 Chojnowski Marcin 2099 21
23 30 CM Schellmann Frank 2040 1? 1? Lipilin Ilia 1883 47
24 55 Kozhamuratov Marat 1784 1 1 Kewe Stefan 1884 46
25 31 Kabyzhanov Bulat 2040 2? 2? Kevorkov Artur 2215 10
26 48 Gerasimova Svetlana 1879 1 1 Tumenbayar Tserenjav 0 71
27 3 FM Babarykin Stanislav 2345 3 3 CM Eichstaedt Mirko 2138 18
28 36 Riegler Dieter 2013 1? 1? Malyuga Valentin 2100 20
29 57 Flock Daniel 1758 ? ? Pamarthi Audietya Aazadh 1340 64
30 39 Schulz Gert 2001 1? 1? IM Scerbin Dmitrij 2312 6
31 42 Gruender Michael 1957 1 1 Szilagyi Samuel Attila 1810 53
32 67 Khalilabadegan Hosien 0 ? ? Krajinski Lutz 1670 60
33 59 Mekus Manuela 1696 ? ? Khmaryna Alena 0 68
34 66 Hanio Josef 0 0 0 Frumin Rebeka 1

388 63
35 62 Sergeeva Anna 1481 0 0 Hamzovich Natallia 1075 65
36 58 Goelles Walter 1702 0 1 свободен