София-2018: Световно отборно първенство за незрящи и слабовиждащи. Дата на провеждане: 21 - 30 юли. Участват 16 отбора, разделени в две групи.

Отборно представяне

1. UKRAINE (СрЕло:2231)
1 CM Grigorchuk Sergey 2292 UKR 14114879 0,0
2  Kolpakov Vladyslav 2121 UKR 14136996 0,0
3 FM Wassin Sergej 2303 UKR 14103494 0,0
4  Shepelev Igor 2102 UKR 14114909 0,0
5 WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 2207 UKR 14101360 0,0

  2. POLAND (СрЕло:2309)
1 GM Tazbir Marcin 2525 POL 1122452 0,0
2  Czajkowski Adam 2232 POL 1151932 0,0
3 IM Dukaczewski Piotr 2254 POL 1103520 0,0
4 IM Stachanczyk Jacek 2223 POL 1116657 0,0
5  Suder Ryszard 2054 POL 1102699 0,0

  3. SPAIN (СрЕло:2150)
 1  Palacios Perez Manuel 2196 ESP 2205505 0,0
2  Fernandez Manrique Agustin 2160 ESP 2231000 0,0
3  Aguilar Sevilla Diego 2102 ESP 2217945 0,0
4  Clemente Llamero Roberto 2140 ESP 2257696 0,0
5  Draghici Flutur Gavril 1989 ESP 1206508 0,0

  4. INDIA (СрЕло:1712)
1  Gangolli Kirshn 0 IND 5049350 0,0
2  Makwana Ashvin K 1749 IND 5081912 0,0
3  Aryan B Joshi 1623 IND 35055933 0,0
4  Soundarya Kumar Pradhan 1808 IND 25051822 0,0
5  Patra Subhendu Kumar 1666 IND 46604634 0,0

  5. BULGARIA (СрЕло:1965)
1 IM Nizam Rasim 2172 FID 2906708 0,0
2  Todorov Aleksandar 1945 FID 2901870 0,0
3  Ivanov Ljubomir 1796 FID 2903776 0,0
4  Stoyanov Stojan Slavov 1946 FID 2910918 0,0

  6. ITALY (СрЕло:1818)
1  Vrioni Bersan 1933 ITA 805351 0,0
2  Casadei Marco 1881 ITA 847542 0,0
3  Gasperoni Claudio 1789 ITA 825450 0,0
4  Murgia Stefano 1667 ITA 876011 0,0
5  Scata Laura 1515 ITA 2840770 0,0

  7. ROMANIA (СрЕло:2001)
1 FM Pribeanu Mihail-Dacian 2141 ROU 1209094 0,0
2  Dima Mihai 1966 ROU 1217399 0,0
3  Pirosca Alexandru 1956 ROU 1211110 0,0
4 AIM Vaduva Emil-Peter 1940 ROU 1218069 0,0
5  Marchidan Costica 1805 ROU 1222481 0,0

  8. SLOVENIA (СрЕло:1972)
1  Mlacnik Franc 2035 SLO 14601923 0,0
2  Znuderl Matej 1918 SLO 14604337 0,0
3  Muri Emil 1836 SLO 14601354 0,0
4  Ursic Aleksander 1932 SLO 14605635 0,0
5  Turicnik Vlado 2001 SLO 14604930 0,0

1. RUSSIA (СрЕло:2359)
1 IM Meshkov Yuri A. 2322 RUS 4107101 0,0
2  Smirnov Alexey 2440 RUS 4168437 0,0
3 FM Draganov Ruslan 2149 RUS 4108736 0,0
4 FM Suslov Evgeniy 2294 RUS 24149411 0,0
5 FM Babarykin Stanislav 2379 RUS 4101898 0,0

  2. SERBIA (СрЕло:2202)
1 FM Dimic Pavle 2358 SRB 937428 0,0
2 CM Jandric Damjan 2197 SRB 921475 0,0
3  Janjic Stefan 2125 SRB 923265 0,0
4  Markov Ziva 2094 SRB 918253 0,0
5 FM Avram Sretko 2126 SRB 925314 0,0

  3. GERMANY (СрЕло:2156)
1 IM Mueller Oliver 2291 GER 4633385 0,0
2 CM Eichstaedt Mirko 2190 GER 24692310 0,0
3  Adiyaman Rene 2097 GER 12910414 0,0
4 CM Schellmann Frank 2046 GER 4669916 0,0
5  Schulz Gert 2005 GER 4622391 0,0

  4. BULGARIA - 2 (СрЕло:1217)
1  Patev Petko 1869 FID 2922061 0,0
2  Stoykov Stoyan 0 FID 2923920 0,0
3  Atanassov Venko G. 0 BUL 2938928 0,0
4  Ganev Boyan P. 0 BUL 2938910 0,0

  5. VENEZUELA (СрЕло:1949)
1  Abiad Parra Victor 1945 VEN 3909468 0,0
2  Rivas Cabrera Edgar 2041 VEN 3906329 0,0
3  Otero Munelo Harlen Jose 2124 VEN 3902005 0,0
4  Munoz Gonzalez Aaron Adonai 1687 VEN 3909557 0,0

  6. GREAT BRITAIN (СрЕло:1957)
1 CM Ross Chris N 2214 ENG 410411 0,0
2  Hilton Stephen H 1874 SCO 415030 0,0
3  Benson Paul J 1928 ENG 406678 0,0
4  Armstrong William G 1812 ENG 413712 0,0
5  Pennington Graham 1701 ENG 460001 0,0

  7. MACEDONIA (СрЕло:1980)
1  Trkaljanov Vladimir 2127 MKD 15000451 0,0
2  Atanasov Sande 1829 MKD 15001539 0,0
3  Selkovski Zarko 1900 MKD 15001490 0,0
4  Kostadinovski Zoran 1848 MKD 15002373 0,0
5  Bajrami Zejno 2044 MKD 15003132 0,0

  8. TURKEY (СрЕло:1735)
1  Donmez Unal 1871 TUR 6368077 0,0
2  Deniz Ugur 1820 TUR 6305598 0,0
3  Solak Yusuf 1627 TUR 6350232 0,0
4  Dal Ibrahim 1621 TUR 6352120 0,0
5  Ev Emre 1549 TUR 34501312 0,0