Индекс на статията

Халкидики-2018: Второ IBSA световно индивидуално първенство за мъже. Дата на провеждане: 12 - 20 октомври. Участват 24 шахматиста в 9 кръга по Швейцарска система. Контрола за игра: 40 хода за два часа, плюс един час до края на партията. Среден рейтинг на турнира: 1987.

Стартов списък

1 Smirnov Alexey RUS 2452
година на раждане: 1983
2 FM Babarykin Stanislav RUS 2396
година на раждане: 1994
3 IM Tuka Oleg UKR 2374
година на раждане: 1980
4 IM Meshkov Yuri A. RUS 2313
година на раждане: 1950
5 FM Suslov Evgeniy RUS 2308
година на раждане: 1986
6 IM Nikac Predrag MNE 2297
година на раждане: 1968
7 CM Grigorchuk Sergey UKR 2288
година на раждане: 1978
8 FM Wassin Sergej UKR 2280
година на раждане: 1957
9 IM Nizam Rasim FID 2175
година на раждане: 1971
10 Kolpakov Vladyslav UKR 2167
година на раждане: 1995
11 FM Draganov Ruslan RUS 2163
година на раждане: 1969
12 FM Spinu Evgeny MDA 2158
година на раждане: 1952
13 FM Pribeanu Mihail-Dacian ROU 2156
година на раждане: 1977
14 Shepelev Igor UKR 2110
година на раждане: 1958
15 Draghici Flutur Gavril ESP 2078
година на раждане: 1970
16 Nistor Mihai ROU 1928
година на раждане: 1979
17 Mikulec Martin SVK 1884
година на раждане: 1987
18 Klimis Laertis GRE 1866
година на раждане: 1977
19 Platon Constantin MDA 1690
година на раждане: 1959
20 Boudalakis Filippos GRE 1612
година на раждане: 1961
21 Tishuki Daut KOS 1561
година на раждане: 1959
22 Alla Andreas GRE 1309
година на раждане: 1994
23 Dimopoulos Anestis GRE 1233
година на раждане: 1946
24 Ymeri Rinor KOS 0
година на раждане: 1984


Крайно подробно класиране след 9 кръга

Rk.

 

Name

Rtg

ФЕД

1.Rd

2.Rd

3.Rd

4.Rd

5.Rd

6.Rd

7.Rd

8.Rd

9.Rd

Т.

ТБ1

ТБ2

ТБ3

1

FM

Babarykin Stanislav

2396

RUS

14w1

9b1

4w1

15b1

2w1

3b½

7w½

13b½

5b½

7,0

37,0

36,75

5

2

IM

Meshkov Yuri A.

2313

RUS

12w1

6b1

15w½

4b½

1b0

11w1

8b1

3w½

7w1

6,5

38,0

33,75

4

3

 

Smirnov Alexey

2452

RUS

8b½

16w1

7b0

9w1

11b1

1w½

13b1

2b½

10w1

6,5

36,0

32,75

5

4

IM

Nikac Predrag

2297

MNE

19w1

10b1

1b0

2w½

15b1

8w½

14b½

7b½

13w1

6,0

34,5

27,50

5

5

 

Draghici Flutur Gavril

2078

ESP

7w½

14b½

9w½

13b0

22w1

15w1

10b½

16b1

1w½

5,5

32,0

23,75

4

6

IM

Nizam Rasim

2175

BUL

18b1

2w0

17b1

8w0

19w1

10b0

9w½

20b1

14w1

5,5

31,0

21,50

4

7

IM

Tuka Oleg

2374

UKR

5b½

11w½

3w1

10b1

8b½

13w½

1b½

4w½

2b0

5,0

39,5

28,00

5

8

FM

Pribeanu Mihail-Dacian

2156

ROU

3w½

23b1

13w½

6b1

7w½

4b½

2w0

10w0

15b1

5,0

36,5

22,50

4

9

CM

Grigorchuk Sergey

2288

UKR

24b1

1w0

5b½

3b0

17w1

12w½

6b½

11w½

18b1

5,0

35,5

20,50

5

10

FM

Draganov Ruslan

2163

RUS

22b1

4w0

20b1

7w0

12b½

6w1

5w½

8b1

3b0

5,0

35,0

21,25

5

11

FM

Wassin Sergej

2280

UKR

23w½

7b½

12w1

19b½

3w0

2b0

21w1

9b½

16w1

5,0

32,0

19,75

4

12

 

Nistor Mihai

1928

ROU

2b0

18w1

11b0

24w1

10w½

9b½

15b½

14w½

20w1

5,0

30,5

18,25

4

13

FM

Suslov Evgeniy

2308

RUS

17b1

15w0

8b½

5w1

14b1

7b½

3w0

1w½

4b0

4,5

36,5

22,50

5

14

 

Shepelev Igor

2110

UKR

1b0

5w½

23b1

16w1

13w0

19b1

4w½

12b½

6b0

4,5

34,0

17,75

5

15

 

Kolpakov Vladyslav

2167

UKR

21w1

13b1

2b½

1w0

4w0

5b0

12w½

19b1

8w0

4,0

36,0

16,75

4

16

FM

Spinu Evgeny

2158

MDA

20w1

3b0

19w0

14b0

24w1

21b1

17b1

5w0

11b0

4,0

28,5

12,00

5

17

 

Mikulec Martin

1884

SVK

13w0

21b1

6w0

20w1

9b0

22b1

16w0

18w0

24b1

4,0

26,0

10,50

4

18

 

Tishuki Daut

1561

KOS

6w0

12b0

22w½

21b0

23w1

24b1

19w½

17b1

9w0

4,0

25,0

11,00

4

19

 

Klimis Laertis

1866

GRE

4b0

22w1

16b1

11w½

6b0

14w0

18b½

15w0

23b½

3,5

29,5

12,00

5

20

 

Ymeri Rinor

0

KOS

16b0

24w1

10w0

17b0

21w0

23b1

22w1

6w0

12b0

3,0

25,5

6,50

4

21

 

Alla Andreas

1309

GRE

15b0

17w0

24b0

18w1

20b1

16w0

11b0

23b½

22w½

3,0

23,5

9,25

5

22

 

Dimopoulos Anestis

1233

GRE

10w0

19b0

18b½

23w1

5b0

17w0

20b0

24w½

21b½

2,5

24,5

6,50

5

23

 

Boudalakis Filippos

1612

GRE

11b½

8w0

14w0

22b0

18b0

20w0

24b½

21w½

19w½

2,0

25,5

6,75

4

24

 

Platon Constantin

1690

MDA

9w0

20b0

21w1

12b0

16b0

18w0

23w½

22b½

17w0

2,0

25,5

5,25

4