Индекс на статията

Каляри-2019: 14-то IBCa световно индивидуално първенство за мъже. Дата на провеждане: 6 - 14 април. Участват 86 шахматиста по Швейцарска система в 9 кръга. Контрола за игра: 120 минути за 40 хода, след което по 60 минути до края на играта. Среден рейтинг: 1910.

Стартов списък

1
GM Tazbir Marcin 1122452 POL 2540
2
Smirnov Alexey 4168437 RUS 2451
3
FM Babarykin Stanislav 4101898 RUS 2401
4
IM Tuka Oleg 14114453 UKR 2367
5
FM Dimic Pavle 937428 SRB 2333
6
FM Magnusson Jorgen 1700880 SWE 2301
7
IM Nikac Predrag 908975 MNE 2297
8
FM Wassin Sergej 14103494 UKR 2262
9
IM Mueller Oliver 4633385 GER 2253
10
FM Grigorchuk Sergey 14114879 UKR 2236
11
IM Dukaczewski Piotr 1103520 POL 2225
12
CM Ross Chris N 410411 ENG 2224
13
FM Komissarov Alexey 4176545 RUS 2207
14
FM Pribeanu Mihail-Dacian 1209094 ROU 2198
15
CM Jandric Damjan 921475 SRB 2196
16
Adiyaman Rene 12910414 GER 2195
17
WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 14101360 UKR 2191
18
IM Nizam Rasim 2906708 BUL 2166
19
IM Stachanczyk Jacek 1116657 POL 2163
20
FM Draganov Ruslan 4108736 RUS 2162
21
Kolpakov Vladyslav 14136996 UKR 2150
22
Streltsov Alexey 24104434 RUS 2131
23
Aguilar Sevilla Diego 2217945 ESP 2124
24
FM Avram Sretko 925314 SRB 2120
25
Fernandez Manrique Agustin 2231000 ESP 2120
26
Clemente Llamero Roberto 2257696 ESP 2117
27
Otero Munelo Harlen Jose 3902005 VEN 2105
28
FM Zoltek Tadeusz 1101048 POL 2092
29
Janjic Stefan 923265 SRB 2090
30
Mueller Thorsten 4653319 GER 2086
31
Chojnowski Marcin 1121456 POL 2083
32
FM Rositsan Boris 12802158 LTU 2069
33
Suder Ryszard 1102699 POL 2052
34
Vela Ignacio Jose Manuel 2222540 ESP 2038
35
Migala Andrzej 1119052 POL 2037
36
CM Schellmann Frank 4669916 GER 2033
37
IM Gamboa Gonzalez Anibal 3900185 VEN 2022
38
Rivas Cabrera Edgar 3906329 VEN 2019
39
Grybas Gintaras 12805130 LTU 2006
40
Schulz Gert 4622391 GER 1995
41
Dobierzin Olaf 4635000 GER 1992
42
Bindzus Ernst 1411950 DEN 1985
43
Rutkowski Jerzy 1115146 POL 1980
44
Lindenmair Anton 4634918 GER 1974
45
Riegler Dieter 4606426 GER 1956
46
Kishan Gangolli 5049350 IND 1950
47
Wolanski Michal 1137778 POL 1935
48
Vrioni Bersan 805351 ITA 1924
49
Pohlers Juergen 4619579 GER 1923
50
Casadei Marco 847542 ITA 1921
51
Znuderl Matej 14604337 SLO 1918
52
Ursic Aleksander 14605635 SLO 1912
53
Abiad Parra Victor 3909468 VEN 1890
54
Donmez Unal 6368077 TUR 1887
55
Deniz Ugur 6305598 TUR 1871
56
Tonteri Ari 503479 FIN 1870
57
Aryan B Joshi 35055933 IND 1864
58
Began Branko 14523310 CRO 1862
59
Morariu Ionel 1220713 ROU 1862
60
Deville Olivier 624160 FRA 1858
61
Badano Giancarlo 810495 ITA 1857
62
Holmela Kari 505528 FIN 1840
63
Prpic Milan 14521270 CRO 1829
64
Wikman Bengt 503681 FIN 1806
65
Armstrong William G 413712 ENG 1800
66
Gasperoni Claudio 825450 ITA 1799
67
Barnowski Sylwester 1137743 POL 1771
68
Johansson Tage 2001 1747835 SWE 1749
69
Patra Subhendu Kumar 46604634 IND 1747
70
Hengles Roberto Carlos 2108950 BRA 1740
71
Krishna Udupa 5014875 IND 1740
72
Ymeri Rinor 22102760 KOS 1680
73
Saltik Suleyman 34513345 TUR 1652
74
Kaliner Arik 2830914 ISR 1644
75
Murgia Stefano 876011 ITA 1609
76
Dal Ibrahim 6352120 TUR 1606
77
Christensen Dan 1432532 DEN 1573
78
Cizman Gregor 14605660 SLO 1564
79
Selcuk Umit 26322420 TUR 1555
80
Tishuki Daut 22102744 KOS 1547
81
Zenini Simone 898210 ITA 1435
82
Dayan Itay 2825678 ISR 1409
83
Morelli Daniel 138274 ARG 1382
84
L`Herbon De Lussats Jean 20652194 MNC 1312
85
Atterberg David 1747800 SWE 1109
86
Pezzolato Erica 2888888 ITA 0
87
Pugliese Giuseppe 879126 ITA 0
88
Raffi Francesco 28515382 ITA 0
89
Sahrane Juba 551026074
fra 0


Крайно подробно класиране след 9 кръга

1
IM Nikac Predrag 2297 MNE 52b1 38w½ 17b1 23w1 7b1 2w½ 20b1 4w1 3b½ 7,5 48,5 52,5 6
2
Smirnov Alexey 2451 RUS 12w1 40b1 9w1 4b1 8w½ 1b½ 3w½ 21b½ 7w1 7,0 51,0 55,5 5
3
GM Tazbir Marcin 2540 POL 19b1 42w1 13b½ 26w½ 9b1 5w1 2b½ 10w1 1w½ 7,0 49,5 54,0 5
4
IM Dukaczewski Piotr 2225 POL 36b1 25w1 22b1 2w0 27b1 26w1 8w1 1b0 9w1 7,0 47,5 52,0 7
5
FM Dimic Pavle 2333 SRB 31b1 18w1 23b½ 37w1 11b½ 3b0 12w½ 45w1 21b1 6,5 45,5 50,0 5
6
Streltsov Alexey 2131 ISR 73w1 41b0 48w1 54b1 10w0 25b1 29w½ 20w1 26b1 6,5 40,0 43,0 6
7
Kolpakov Vladyslav 2150 UKR 65b1 74w1 11b½ 14w1 1w0 13b1 16w½ 8b1 2b0 6,0 48,0 50,5 5
8
FM Babarykin Stanislav 2401 RUS 47b1 16w1 37b½ 13w1 2b½ 11w1 4b0 7w0 28b1 6,0 47,5 52,0 5
9
IM Stachanczyk Jacek 2163 POL 66b1 51w1 2b0 49w1 3w0 30b1 36b1 12w1 4b0 6,0 45,5 49,0 6
10
IM Mueller Oliver 2253 GER 28b½ 53w1 38b1 27w½ 6b1 20w½ 22w1 3b0 15w½ 6,0 45,0 49,0 4
11
FM Wassin Sergej 2262 UKR 32w1 34b1 7w½ 39b1 5w½ 8b0 19w½ 40b1 16w½ 6,0 44,5 49,0 4
12
Wolanski Michal 1935 POL 2b0 57w1 74b1 42w1 26b½ 23w1 5b½ 9b0 29w1 6,0 43,5 46,0 5
13
FM Pribeanu Mihail-Dacian 2198 ROU 80w1 46b1 3w½ 8b0 39w1 7w0 33b1 19b½ 30w1 6,0 43,5 45,5 5
14
FM Magnusson Jorgen 2301 SWE 50w1 39b½ 30w1 7b0 28w1 22b0 42w1 16b½ 27w1 6,0 41,5 46,0 5
15
Patra Subhendu Kumar 1747 IND 45w½ 24b0 59w1 56b1 21w½ 18w½ 23b1 44w1 10b½ 6,0 41,5 45,5 4
16
Janjic Stefan 2090 SRB 55w1 8b0 80w½ 53b1 44b1 37w1 7b½ 14w½ 11b½ 6,0 41,0 43,0 4
17
FM Draganov Ruslan 2162 RUS 63w½ 67b1 1w0 80b1 19w0 43b½ 32w1 46b1 31w1 6,0 39,0 41,0 5
18
Suder Ryszard 2052 POL 69w1 5b0 58w1 36b0 68w1 15b½ 24w½ 41b1 37w1 6,0 38,5 42,0 5
19
Kishan Gangolli 1950 IND 3w0 70b1 67w1 21b½ 17b1 29w½ 11b½ 13w½ 22b½ 5,5 44,5 48,0 3
20
IM Tuka Oleg 2367 UKR 48w0 63b1 32w1 25b1 41w1 10b½ 1w0 6b0 38w1 5,5 44,0 47,5 5
21
CM Jandric Damjan 2196 SRB 64b1 27w½ 49b½ 19w½ 15b½ 38w1 28b1 2w½ 5w0 5,5 44,0 47,5 3
22
FM Avram Sretko 2120 SRB 70w1 48b1 4w0 41b½ 43w1 14w1 10b0 29b½ 19w½ 5,5 43,0 46,5 4
23
IM Nizam Rasim 2166 BUL 58w1 56b1 5w½ 1b0 46w1 12b0 15w0 63b1 43w1 5,5 42,5 46,0 5
24
FM Komissarov Alexey 2207 RUS 53b½ 15w1 27b0 52w1 38b½ 36w½ 18b½ 25w½ 45b1 5,5 40,0 44,0 3
25
Grybas Gintaras 2006 LTU 82w1 4b0 75w1 20w0 64b1 6w0 66b1 24b½ 40w1 5,5 38,5 40,5 5
26
FM Grigorchuk Sergey 2236 UKR 61w1 35b1 41w½ 3b½ 12w½ 4b0 39w1 27b½ 6w0 5,0 45,5 49,5 3
27
Dobierzin Olaf 1992 GER 84w1 21b½ 24w1 10b½ 4w0 40b½ 37b1 26w½ 14b0 5,0 44,0 45,5 3
28
Deniz Ugur 1871 TUR 10w½ 45b1 29w½ 33w1 14b0 34b1 21w0 42b1 8w0 5,0 43,0 47,5 4
29
WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 2191 UKR 60b1 49w½ 28b½ 47w1 36w½ 19b½ 6b½ 22w½ 12b0 5,0 42,0 46,0 2
30
Vela Ignacio Jose Manuel 2038 ESP 71b1 44w½ 14b0 64w½ 31b1 9w0 61b1 36w1 13b0 5,0 39,5 43,0 4
31
Casadei Marco 1921 ITA 5w0 55b0 82w1 70b1 30w0 72b1 34w1 33w1 17b0 5,0 38,5 40,5 5
32
Donmez Unal 1887 TUR 11b0 83w1 20b0 76w1 33b0 57w1 17b0 66w1 56b1 5,0 37,0 40,0 5
33
Chojnowski Marcin 2083 POL 67w0 73b1 68w1 28b0 32w1 41b1 13w0 31b0 54w1 5,0 36,5 39,5 5
34
Mueller Thorsten 2086 GER 83b1 11w0 36b0 73w1 47b1 28w0 31b0 65w1 52b1 5,0 35,5 38,5 5
35
FM Rositsan Boris 2069 LTU 76b1 26w0 64b½ 65w1 37b0 52w0 53b½ 57w1 61b1 5,0 32,5 35,5 4
36
Aryan B Joshi 1864 IND 4w0 81b1 34w1 18w1 29b½ 24b½ 9w0 30b0 46w½ 4,5 44,0 46,0 3
37
Adiyaman Rene 2195 GER 68w1 54b1 8w½ 5b0 35w1 16b0 27w0 50b1 18b0 4,5 43,0 46,5 4
38
Migala Andrzej 2037 POL 81w1 1b½ 10w0 55b1 24w½ 21b0 68w1 43b½ 20b0 4,5 42,0 44,0 3
39
FM Zoltek Tadeusz 2092 POL 43b1 14w½ 44b1 11w0 13b0 56w1 26b0 52w½ 47b½ 4,5 40,5 44,5 3
40
Fernandez Manrique Agustin 2120 ESP 57b1 2w0 47b0 66w1 49b1 27w½ 52b1 11w0 25b0 4,5 40,5 44,0 4
41
Lindenmair Anton 1974 GER 75b1 6w1 26b½ 22w½ 20b0 33w0 74b1 18w0 44b½ 4,5 40,5 43,0 3
42
Clemente Llamero Roberto 2117 ESP 72w1 3b0 61w1 12b0 50w1 54b½ 14b0 28w0 65b1 4,5 40,0 43,5 4
43
Saltik Suleyman 1652 TUR 39w0 50b1 45w1 46b½ 22b0 17w½ 47b1 38w½ 23b0 4,5 39,5 44,0 3
44
CM Ross Chris N 2224 ENG 59w1 30b½ 39w0 51b1 16w0 46b½ 48w1 15b0 41w½ 4,5 39,5 43,5 3
45
Aguilar Sevilla Diego 2124 ESP 15b½ 28w0 43b0 69w1 53w1 63b1 54w1 5b0 24w0 4,5 39,0 42,5 4
46
CM Schellmann Frank 2033 GER 62b1 13w0 60b1 43w½ 23b0 44w½ 64b1 17w0 36b½ 4,5 39,0 42,5 3
47
Vrioni Bersan 1924 ITA 8w0 72b1 40w1 29b0 34w0 55b1 43w0 58b1 39w½ 4,5 37,0 40,5 4
48
Pohlers Juergen 1923 GER 20b1 22w0 6b0 57w½ 83b½ 58w1 44b0 64w½ 53b1 4,5 37,0 40,0 3
49
Rutkowski Jerzy 1980 POL 77w1 29b½ 21w½ 9b0 40w0 66b0 55w1 68b½ 63w1 4,5 35,5 38,5 3
50
Znuderl Matej 1918 SLO 14b0 43w0 71b1 75w1 42b0 65w½ 60b1 37w0 64b1 4,5 34,0 36,5 4
51
Riegler Dieter 1956 GER 85w1 9b0 55w½ 44w0 65b½ 73b½ 63w0 70b1 68w1 4,5 31,5 32,5 3
52
Ursic Aleksander 1912 SLO 1w0 69b½ 63w1 24b0 80w1 35b1 40w0 39b½ 34w0 4,0 39,0 41,0 3
53
Morariu Ionel 1862 ROU 24w½ 10b0 69w1 16w0 45b0 70b1 35w½ 76b1 48w0 4,0 38,5 41,5 3
54
Schulz Gert 1995 GER 79b1 37w0 66b1 6w0 58b1 42w½ 45b0 56w½ 33b0 4,0 36,0 38,5 3
55
Kaliner Arik 1644 ISR 16b0 31w1 51b½ 38w0 60b½ 47w0 49b0 79w1 74w1 4,0 35,5 38,0 3
56
Bindzus Ernst 1985 DEN 78b1 23w0 65b½ 15w0 67w1 39b0 73w1 54b½ 32w0 4,0 35,0 37,0 3
57
Krishna Udupa 1740 IND 40w0 12b0 84w1 48b½ 61w½ 32b0 67w1 35b0 78w1 4,0 34,5 36,0 3
58
Wikman Bengt 1806 FIN 23b0 78w1 18b0 74w1 54w0 48b0 83b+ 47w0 71b1 4,0 33,5 35,5 3
59
Began Branko 1862 CRO 44b0 71w½ 15b0 72b1 63w0 62w1 65b0 81w1 60b½ 4,0 32,5 34,5 3
60
Prpic Milan 1829 CRO 29w0 84b1 46w0 67b0 55w½ 69b1 50w0 72b1 59w½ 4,0 32,5 34,0 3
61
Tonteri Ari 1870 FIN 26b0 76w1 42b0 83w½ 57b½ 75w1 30w0 74b1 35w0 4,0 32,0 34,5 3
62
Zenini Simone 1435 ITA 46w0 80b0 73w0 84b1 70w½ 59b0 69w½ 77b1 76w1 4,0 26,5 28,0 3
63
Gasperoni Claudio 1799 ITA 17b½ 20w0 52b0 71w1 59b1 45w0 51b1 23w0 49b0 3,5 38,5 42,0 3
64
Badano Giancarlo 1857 ITA 21w0 82b1 35w½ 30b½ 25w0 67b1 46w0 48b½ 50w0 3,5 38,0 40,0 2
65
Barnowski Sylwester 1771 POL 7w0 85b1 56w½ 35b0 51w½ 50b½ 59w1 34b0 42w0 3,5 37,5 38,5 2
66
Armstrong William G 1800 ENG 9w0 77b1 54w0 40b0 81b1 49w1 25w0 32b0 69w½ 3,5 36,0 38,0 3
67
Dal Ibrahim 1606 TUR 33b1 17w0 19b0 60w1 56b0 64w0 57b0 75w½ 83b1 3,5 35,0 37,5 3
68
Holmela Kari 1840 FIN 37b0 79w1 33b0 81w1 18b0 83w1 38b0 49w½ 51b0 3,5 34,5 36,5 3
69
Cizman Gregor 1564 SLO 18b0 52w½ 53b0 45b0 71w1 60w0 62b½ 85w1 66b½ 3,5 33,5 34,5 2
70
Hengles Roberto Carlos 1740 BRA 22b0 19w0 79b1 31w0 62b½ 53w0 85b1 51w0 81b1 3,5 33,0 34,0 3
71
Selcuk Umit 1555 TUR 30w0 59b½ 50w0 63b0 69b0 77w1 80w1 73b1 58w0 3,5 30,0 32,0 3
72
Ymeri Rinor 1680 KOS 42b0 47w0 78b1 59w0 85b1 31w0 81b½ 60w0 80b1 3,5 28,0 29,0 3
73
Johansson Tage 1749 SWE 6b0 33w0 62b1 34b0 78w1 51w½ 56b0 71w0 75b½ 3,0 35,0 37,0 2
74
Sahrane Juba 0 FRA -1 7b0 12w0 58b0 76w1 80b1 41w0 61w0 55b0 3,0 35,0 37,0 2
75
Pugliese Giuseppe Franco 1648 ITA 41w0 -1 25b0 50b0 77w1 61b0 76w0 67b½ 73w½ 3,0 31,5 34,5 1
76
Christensen Dan 1573 DEN 35w0 61b0 85w1 32b0 74b0 84w1 75b1 53w0 62b0 3,0 28,5 29,5 3
77
Pezzolato Erica 0 ITA 49b0 66w0 83b0 79w1 75b0 71b0 82w1 62w0 84b1 3,0 25,5 27,0 3
78
Atterberg David 1109 SWE 56w0 58b0 72w0 82b1 73b0 81w0 -1 83b+ 57b0 3,0 24,5 26,5 1
79
Morelli Daniel 1382 ARG 54w0 68b0 70w0 77b0 82w0 -1 84b1 55b0 85w1 3,0 23,0 24,0 2
80
Deville Olivier 1858 FRA 13b0 62w1 16b½ 17w0 52b0 74w0 71b0 -1 72w0 2,5 35,5 37,5 1
81
Tishuki Daut 1547 KOS 38b0 36w0 86b+ 68b0 66w0 78b1 72w½ 59b0 70w0 2,5 30,0 32,0 1
82
Dayan Itay 1409 ISR 25b0 64w0 31b0 78w0 79b1 85w½ 77b0 84w0 -1 2,5 24,5 25,5 1
83
Murgia Stefano 1609 ITA 34w0 32b0 77w1 61b½ 48w½ 68b0 58w- 78w- 67w0 2,0 33,0 36,0 1
84
L`Herbon De Lussats Jean 1312 MNC 27b0 60w0 57b0 62w0 -1 76b0 79w0 82b1 77w0 2,0 27,5 29,5 1
85
Raffi Francesco 0 ITA 51b0 65w0 76b0 -1 72w0 82b½ 70w0 69b0 79b0 1,5 26,5 28,5 0
86
Husain Ejaz 2007 BAN -0 -0 81w- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 26,0 27,0 0