Индекс на статията

Калиманещи (Румъния): Второ европейско отборно първенство за незрящи и слабовиждащи. Дата на провеждане: 5 - 13 октомври 2019 г. Участващи отбори: 15, включително по два отбора от Румъния и полша. Формат на състезанието: 9 кръга, Швейцарска система. Контрола за игра: 90 минути до края на партията и по 30 секунди на ход добавено време. Среден рейтинг на турнира: 1965.

Българският отбор се класира на престижното 8-мо место. Състав на отбора: Расим Низам (Пловдив), Александър Тодоров (Добрич), Любомир Иванов (Пловдив), Стоян Стоянов (Ямбол).

Налични партии: 220.

Kalimanesti-2019.pgn


Отборно представяне с индивидуални резултати

1. Polonia 2 (СрЕло:2284,
1 GM Tazbir Marcin 2529 POL 1 ? ? 1 ? 1 1 1 1 7,5 9
2 IM Dukaczewski Piotr 2235 POL 0 0 ? ? 1 ? 0 2,5 7
3 Czajkowski Adam 2226 POL 1 ? 1 ? ? 1 ? 1 6,0 8
4 IM Stachanczyk Jacek 2145 POL 1 1 1 ? ? ? ? 1 1 7,0 9
5 Wolanski Michal 2020 POL ? 1 0 1,5 3

2. Rusia (СрЕло:2282,
1 FM Babarykin Stanislav 2387 RUS 1 1 1 0 1 1 1 ? 1 7,5 9
2 IM Meshkov Yuri A. 2336 RUS 1 ? 1 ? ? 1 1 ? 6,0 8
3 FM Suslov Evgeniy 2236 RUS 1 1 ? ? ? ? 1 ? 1 6,5 9
4 FM Draganov Ruslan 2152 RUS 1 0 1 ? 1 ? 1 1 ? 6,5 9
5 FM Komissarov Alexey 2168 RUS 0 0,0 1

3. Ukraina (СрЕло:2250,
1 IM Tuka Oleg 2345 UKR 1 1 0 ? ? 1 ? ? 5,0 8
2 FM Grigorchuk Sergey 2212 UKR 1 1 0 ? ? ? 1 1 5,5 8
3 Kolpakov Vladyslav 2179 UKR 1 1 ? 1 ? 1 ? 1 6,5 8
4 FM Wassin Sergej 2264 UKR 1 + ? ? ? 1 ? 5,0 7
5 Shepelev Igor 2088 UKR 0 1 ? 1 ? 3,0 5

4. Serbia (СрЕло:2176,
1 FM Dimic Pavle 2348 SRB 1 ? 1 ? 1 0 1 1 ? 6,5 9
2 CM Jandric Damjan 2189 SRB 1 1 ? 0 ? 0 0 ? 1 4,5 9
3 Janjic Stefan 2127 SRB 1 ? + ? 1 ? 1 ? 1 7,0 9
4 Avram Veso 2041 SRB ? 0 1 ? 1 ? ? 4,0 7
5 Bjelanovic Mile 1948 SRB 0 0 0,0 2

5. Spein (СрЕло:2095,
1 Palacios Perez Manuel 2116 ESP 0 0 1 0 ? ? 1 3,0 7
2 Draghici Flutur Gavril 2100 ESP ? 0 1 0 1 1 3,5 6
3 Clemente Llamero Roberto 2095 ESP 1 0 ? 1 1 0 1 0 1 5,5 9
4 Fernandez Manrique Agustin 2068 ESP 1 1 - 1 1 ? ? + 6,0 8
5 Vela Ignacio Jose Manuel 2043 ESP 1 1 1 1 0 0 4,0 6

6. Poland 1 (СрЕло:2039,
1 Chojnowski Marcin 2002 POL 0 1 1 1 0 1 0 0 4,0 8
2 Suder Ryszard 2073 POL 1 1 1 ? ? 0 ? ? 5,0 8
3 FM Zoltek Tadeusz 2112 POL 0 1 ? ? 1 0 ? 3,5 7
4 Rutkowski Jerzy 1969 POL 0 1 ? 0 ? ? ? 3,0 7
5 Barnowski Sylwester 1788 POL 1 0 1,0 2

7. Macedonia de Nord (СрЕло:1972,
1 Atanasov K. Sande 1950 MKD 0 0 0 0 0 0,0 5
2 Trkaljanov Vladimir 2129 MKD 0 0 1 1 ? 1 0 1 4,5 8
3 Selkovski Zarko 1941 MKD 1 1 ? 1 0 ? ? 4,5 7
4 Kostadinovski Zoran 1863 MKD 0 1 ? ? ? 0 ? 3,0 7
5 Bajrami Zejno 1866 MKD 0 ? ? 1 1 3,0 5

8. Bulgaria (СрЕло:1949,
1 IM Nizam Rasim 2147 BUL 0 ? ? 1 1 0 1 0 4,0 8
2 Todorov Aleksandar 1939 BUL 0 0 ? ? ? 0 0 1 2,5 8
3 Ivanov Ljubomir 1806 BUL 0 0 1 0 1 0 1 0 3,0 8
4 Stoyanov Stojan Slavov 1905 BUL 0 ? 1 ? 1 1 1 0 5,0 8

9. German (СрЕло:2067,
1 CM Eichstaedt Mirko 2217 GER 1 ? ? 1 ? ? ? ? 5,0 8
2 CM Schellmann Frank 2005 GER 0 0 0 1 ? 1 0 0 2,5 8
3 Dobierzin Olaf 2065 GER 1 ? 0 ? 1 ? 0 3,5 7
4 Schulz Gert 1982 GER 0 ? 0 1 0 1 0 ? 3,0 8
5 Hausmann Marcus 1908 GER 1 ? ? ? + 3,5 5

10. Romania 1 (СрЕло:1974,
1 Bratu Gheorghe 1799 ROU ? 1 0 0 0 0 0 1,5 7
2 FM Pribeanu Mihail-Dacian 2202 ROU 1 ? ? ? 1 ? ? 4,5 7
3 Morariu Ionel 1886 ROU 0 1 ? 0 0 ? 2,0 6
4 Marchidan Costica 1816 ROU ? ? 1 1 0 1 0 0 4,0 8
5 Dima Mihai 1991 ROU 1 ? + ? 3,0 4

11. Slovenia (СрЕло:1905,
1 Turicnik Vlado 1996 SLO 0 ? 0 1 ? ? 1 ? 4,0 8
2 Znuderl Matej 1927 SLO 0 1 0 ? 0 0 0 ? 2,0 8
3 Ursic Aleksander 1892 SLO 0 1 ? 1 1 0 1 0 4,5 8
4 Muri Emil 1806 SLO ? ? ? + 0 1 0 1 4,5 8

12. Croatia (СрЕло:1853,
1 Cajzler Hinko 2116 CRO 1 1 1 ? 1 0 1 ? 6,0 8
2 Began Branko 1824 CRO 0 1 0 ? 0 1 ? 0 3,0 8
3 Prpic Milan 1806 CRO 0 1 0 1 0 1 0 3,0 7
4 Pergar Lovro 1404 CRO 0 0 ? 0 + ? 2,0 6
5 Culjak Miso 1666 CRO 0 0 0 0,0 3

13. Ungaria (СрЕло:1679,
1 Szilagyi Samuel Attila 1898 HUN 0 0 1 ? 0 ? 2,0 6
2 Rev Miklos 1990 HUN 1 0 0 0 ? ? 1 ? 3,5 8
3 Vojan Istvan 1828 HUN 1 0 1 0 1 ? 0 1 4,5 8
4 Hosszu Vilmos 0 HUN 0 0 0 + ? 0 1,5 6
5 Kiss Zoltan 0 HUN 0 ? 0 0 0,5 4

14. Romania 2 (СрЕло:1791,
1 Vieru Eugen-Cezar 1830 ROU ? 0 0 0 0 ? 0 0 1,0 8
2 Mocanu Danut 1783 ROU 0 0 0 1 ? ? 1 ? 3,5 8
3 Carapit Vasile 1782 ROU ? ? 0 ? 0 ? 0 ? 2,5 8
4 Canea Petrea 1768 ROU 0 0 0 + 0 ? 1 0 2,5 8

15. Niderlandia (СрЕло:1318,
1 Boer Jan 1695 NED 0 0 0 1 0 0 0 0 1,0 8
2 Gundogmus Alaettin 1576 NED 0 0 ? 0 ? 0 ? 0 1,5 8
3 Gooijers Richard 0 NED 0 0 0 ? 0 0 0 0 0,5


Крайно подробно класиране след 9 кръга

1 Poland 2 6b3 4w2 9b3 2w2? 3b2 5w3? 10b3 7w2? 8b3 16 2 24,5
2 Rusia 7w4 5b2? 3w3? 1b1? 6w3 4b3 8w3 9b3 10w3 16 0 26,5
3 Ukraina 8b4 15w4 2b? 4w3 1w2 9b2? 6w3 5b3 12w3 15 0 25,0
4 Serbia 11w3? 1b2 5w2? 3b1 10w3? 2w1 12b3 6b2? 9w3 13 0 22,0
5 Spein 12b3 2w1? 4b1? 14w4 13b4 1b? 11w2? 3w1 15b4 10 0 22,0
6 Poland 1 1w1 13b4 14w3? 10b2 2b1 7w2? 3b1 4w1? --2 9 0 18,5
7 Macedonia de Nord 2b0 12w2 11w3 9b2 8w2 6b1? --2 1b1? 14w3 9 0 17,0
8 Bulgaria 3w0 11b1 --2 12w3 7b2 14w3? 2b1 13b3 1w1 9 0 16,5
9 German 13w2 10b2? 1w1 7w2 11b2? 3w1? 15b4 2w1 4b1 8 0 17,5
10 Romania 1 14b3 9w1? 15b4 6w2 4b? 12w2 1w1 --2 2b1 8 0 17,0
11 Slovenia 4b? 8w3 7b1 15w3? 9w1? --2 5b1? 14w2 13b2 8 0 17,0
12 Croatia 5w1 7b2 13w2? 8b1 --2 10b2 4w1 15w3? 3b1 8 0 16,0
13 Ungaria 9b2 6w0 12b1? --2 5w0 15b3? 14b2 8w1 11w2 7 0 14,0
14 Romania 2 10w1 --2 6b? 5b0 15w2? 8b? 13w2 11b2 7b1 6 0 11,5
15 Niderlandia --2 3b0 10w0 11b? 14b1? 13w? 9w0 12b? 5w0 2 0 5,0