Индекс на статията

Сорос-2021: 16-та олимпиада за шахматисти с нарушено зрение (IBCA). Дата на провеждане: 17 - 26 октомври. Участват 23 отбора в 9 кръга по Швейцарска система. Контрола за игра: 120 минути за 40 хода, след което по 60 минути до края на партията. Начало на партиите в 15.00 часа.
Официален сайт:
http://chess-results.com/tnr581993.aspx?lan=24

Отборно представяне
1. Russia (СрЕло:2279 / Капитан: Draganov, Ruslan
1 FM Draganov Ruslan 0 RUS 4108736 0,0
2 Smirnov Alexey 0 RUS 4168437 0,0
3 FM Babarykin Stanislav 0 RUS 4101898 0,0
4 FM Suslov Evgeniy 0 RUS 24149411 0,0
5 Ermakov Maksim 0 RUS 44173202 0,0
2. Poland (СрЕло:2247 / Капитан: Tazbir, Marcin
1 GM Tazbir Marcin 0 POL 1122452 0,0
2 IM Dukaczewski Piotr 0 POL 1103520 0,0
3 IM Stachanczyk Jacek 0 POL 1116657 0,0
4 Migala Andrzej 0 POL 1119052 0,0
5 Suder Ryszard 0 POL 1102699 0,0
6 Wolanski Michal 0 POL 1137778 0,0
3. Ukraine (СрЕло:2220 / Капитан: Frantsuzov, Oleksandr
1 Shepelev Igor 0 UKR 14114909 0,0
2 FM Grigorchuk Sergey 0 UKR 14114879 0,0
4 Kolpakov Vladyslav 0 UKR 14136996 0,0
5 FM Wassin Sergej 0 UKR 14103494 0,0
6 WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 0 UKR 14101360 0,0
4. Hungary (СрЕло:2186 / Капитан: Zoltan, Varga
1 IM Gyorkos Lajos 0 HUN 700967 0,0
2 FM Zambo Zoltan Istvan 0 HUN 722146 0,0
3 Kovacs Apollo 0 HUN 752037 0,0
4 Vojan Istvan 0 HUN 706116 0,0
5 Rev Miklos 0 HUN 725048 0,0
6 Szilagyi Samuel Attila 0 HUN 768090 0,0
5. Serbia (СрЕло:2176 / Капитан: Dimic, Pavle
1 Bjelanovic Mile 0 SRB 963259 0,0
2 Avram Veso 0 SRB 925330 0,0
3 Janjic Stefan 0 SRB 923265 0,0
4 FM Dimic Pavle 0 SRB 937428 0,0
5 CM Jandric Damjan 0 SRB 921475 0,0
6. Spain (СрЕло:2031 / Капитан: Kogan, Arthur
1 Clemente Llamero Roberto 0 ESP 2257696 0,0
2 Vela Ignacio Jose Manuel 0 ESP 2222540 0,0
3 Fernandez Manrique Agustin 0 ESP 2231000 0,0
4 Olivera Gutierrez Albert 0 ESP 2230070 0,0
5 Draghici Flutur Gavril 0 ESP 1206508 0,0
6 Mendez Manturano Miguel Eduardo 0 ESP 32094540 0,0
7. Germany (СрЕло:1975 / Капитан: Schellmann, Frank
1 CM Schellmann Frank 0 GER 4669916 0,0
2 Dobierzin Olaf 0 GER 4635000 0,0
3 Dyballa Gerhard 0 GER 4645189 0,0
4 Schulz Gert 0 GER 4622391 0,0
5 Riegler Dieter 0 GER 4606426 0,0
8. Venezuela (СрЕло:1971 / Капитан: Torres, Jose Arturo
1 Otero Munelo Harlen Jose 0 VEN 3902005 0,0
2 Rivas Cabrera Edgar 0 VEN 3906329 0,0
3 Abiad Parra Victor 0 VEN 3909468 0,0
4 Rodriguez Pirela Luis Anibal 0 VEN 3910083 0,0
5 Mendoza Romero Carlos Jose 0 VEN 3909891 0,0
6 Polanco Colina Juan Marcos 0 VEN 3907805 0,0
7 Descarrega Zacarias Vanessa 0 VEN 3915530 0,0
9. Italy (СрЕло:1967 /
1 Antonini Franco 0 ITA 810436 0,0
2 Pugliese Giuseppe Franco 0 ITA 821063 0,0
3 Badano Giancarlo 0 ITA 810495 0,0
4 Casadei Marco 0 ITA 847542 0,0
5 Vrioni Bersan 0 ITA 805351 0,0
10. Sweden (СрЕло:1953 / Капитан: Holm, Magnus
1 FM Magnusson Jorgen 0 SWE 1700880 0,0
2 Johansson William 2007 0 SWE 1744070 0,0
3 Johansson Tage 2001 0 SWE 1747835 0,0
4 Gransmark Patrik 0 SWE 1711598 0,0
5 Thomsson Hakan 0 SWE 1713639 0,0
11. Romania (СрЕло:1892 / Капитан: Pribeanu, Dacian
1 FM Pribeanu Mihail-Dacian 0 ROU 1209094 0,0
3 Pirosca Alexandru 0 ROU 1211110 0,0
4 Strete Ciprian-Iulian 0 ROU 1223143 0,0
5 Bratu Gheorghe 0 ROU 1212443 0,0
12. Slovenia (СрЕло:1873 /
1 Turicnik Vlado 0 SLO 14604930 0,0
2 Znuderl Matej 0 SLO 14604337 0,0
3 Mlacnik Janez 0 SLO 14606909 0,0
4 Cizman Gregor 0 SLO 14605660 0,0
5 Stimec Marjan 0 SLO 14653192 0,0
6 Muri Emil 0 SLO 14601354 0,0
13. North Macedonia (СрЕло:1871 / Капитан: Nedev, Trajko
1 Selkovski Zarko 0 MKD 15001490 0,0
2 Kostadinovski Zoran 0 MKD 15002373 0,0
3 Atanasovski Blazhe 0 MKD 15002721 0,0
4 Dimov Trajce 0 MKD 15002730 0,0
14. Croatia (СрЕло:1858 /
1 Pergar Lovro 0 CRO 14557428 0,0
3 Began Branko 0 CRO 14523310 0,0
4 Cajzler Hinko 0 CRO 14501376 0,0
5 Prpic Milan 0 CRO 14521270 0,0
6 Culjak Miso 0 CRO 14519526 0,0
15. India (СрЕло:1835 /
1 Darpan Inani 0 IND 5065992 0,0
2 Marimuthu K 0 IND 45023859 0,0
3 Aryan B Joshi 0 IND 35055933 0,0
4 Soundarya Kumar Pradhan 0 IND 25051822 0,0
5 Samant Milind 0 IND 35008927 0,0
16. Finland (СрЕло:1772 /
1 Holmela Kari 0 FIN 505528 0,0
2 Wikman Bengt 0 FIN 503681 0,0
3 Tonteri Ari 0 FIN 503479 0,0
4 Ruohonen Teemu 0 FIN 506605 0,0
17. France (СрЕло:1718 / Капитан: Deville, Olivier
1 Deville Olivier 0 FRA 624160 0,0
2 Thevenet Yann 0 FRA 609307 0,0
3 Meyer Eric 0 FRA 20690568 0,0
4 Ambrosino Theo 0 FRA 45117241 0,0
18. Lithuania (СрЕло:1712 /
1 Novikovas Anatolijus 0 LTU 12802140 0,0
2 Grybas Gintaras 0 LTU 12805130 0,0
3 AIM Slusnys Evaldas 0 LTU 12802409 0,0
4 Berginas Sigitas 0 LTU 12805009 0,0
19. Bulgaria (СрЕло:1671 / Капитан: Rasim, Nizam
1 IM Nizam Rasim 0 BUL 2906708 0,0
2 Ivanov Ljubomir 0 BUL 2903776 0,0
3 Georgiev Todor St. 0 BUL 2936453 0,0
4 Patev Petko 0 BUL 2922061 0,0
20. Israel (СрЕло:1664 / Капитан: Kaliner, Arik
1 Knafo Michael 0 ISR 2805278 0,0
2 Kaliner Arik 0 ISR 2830914 0,0
3 Dayan Itay 0 ISR 2825678 0,0
4 Akman Adi 0 ISR 2806746 0,0
21. Kosovo (СрЕло:1619 / Капитан: Ymeri, Rinor
1 Tishuki Daut 0 KOS 22102744 0,0
2 Kastrati Shaip 0 KOS 22102752 0,0
3 Gashi Gani 0 KOS 22103813 0,0
4 Berisha Xhafer 0 KOS 22103821 0,0
5 Hoxha Daut 0 KOS 22103805 0,0
6 Ymeri Rinor 0 KOS 22102760 0,0
22. Greece (СрЕло:1477 / Капитан: Benatsis Alexandros
1 Boudalakis Filippos 0 GRE 4207149 0,0
2 Samiakos Thanasis 0 GRE 4254619 0,0
3 Ntovas Dimitrios 0 GRE 4222512 0,0
4 Klimis Laertis 0 GRE 4206983 0,0
5 Managias A 0 GRE 4220544 0,0
23. Canada - Quebec (СрЕло:1462 / Капитан: Berube, Richard
1 Vincent Andre 0 CAN 45113068 0,0
2 Bourdeau Yvan 0 CAN 651006324 0,0
3 Sahrane Juba 0 CAN 551026074 0,0
4 Lambert Pierre 0 CAN 2612720 0,0
5 Coude Josue 0 CAN 2640899 0,0


Крайно подробно класиране след 9 кръга
1
Russia 11w4 13b3? 3w3 2b4 6w2? 8b2? 12w3 7b3? 9b3? 18 284,0 29,5 0
2
Poland 18b3? 12w4 8b4 1w0 3b2? 4w3 7b4 6b1? 10w3? 14 226,5 26,0 0
3
Serbia 15w4 14b3? 1b1 9w2? 2w1? 10b3 8w2? 12b3? 6w2? 14 212,5 24,0 0
4
Germany 10w2 16b3 9w1? 14b2? 15w3 2b1 6w1 11w2? 8b3 11 154,5 19,5 0
5
Romania 21b3? 9b2 6w? 7b2 12w1 17w2? 11b2 15b2? 16w2? 11 132,5 18,5 0
6
Ukraine 8w1? 10b3? 5b3? 13w4 1b1? 7w1? 4b3 2w2? 3b1? 10 237,0 22,5 0
7
Spain 16b2 8b1? 20w4 5w2 13b3? 6b2? 2w0 1w? 18b4 10 149,0 20,0 0
8
India 6b2? 7w2? 2w0 12b4 9b2? 1w1? 3b1? 10w2 4w1 9 167,5 17,5 0
9
Hungary 19b3 5w2 4b2? 3b1? 8w1? 15b3 10w1 13b4 1w? 9 165,0 19,0 0
10
Bulgaria 4b2 6w? 16w2 21b4 11w3 3w1 9b3 8b2 2b? 9 136,0 18,0 0
11
North Macedonia 1b0 17w2? 13w1 18b3? 10b1 16w2? 5w2 4b1? 22w2? 9 124,5 16,5 0
12
Sweden 20w4 2b0 19b3? 8w0 5b3 14w3 1b1 3w? 13w2 9 120,5 17,0 0
13
Italy 17b3? 1w? 11b3 6b0 7w? 18w3 14b3 9w0 12b2 9 114,0 15,5 0
14
Slovenia 22w3 3w? 15b2 4w1? 19b2? 12b1 13w1 21b3? 20w4 9 98,5 19,0 0
15
France 3b0 22w2? 14w2 16b2? 4b1 9w1 19b2? 5w1? 21w3 9 96,0 16,0 0
16
Lithuania 7w2 4w1 10b2 15w1? 20b4 11b1? 17w2? 22b3 5b1? 8 128,5 19,0 0
17
Israel 13w? 11b1? 18w1 22b3 21w3? 5b1? 16b1? 20w3 19w2? 8 89,5 18,0 0
18
Croatia 2w? 20b1? 17b3 11w? 22w2? 13b1 21w3? 19b3? 7w0 8 78,5 16,0 0
19
Finland 9w1 21b2? 12w? 20b2 14w1? 22b2? 15w1? 18w? 17b1? 5 72,0 13,5 0
20
Kosovo 12b0 18w2? 7b0 19w2 16w0 21b2 22w1? 17b1 14b0 4 44,0 9,0 0
21
Greece 5w? 19w1? 22b3 10w0 17b? 20w2 18b? 14w? 15b1 3 42,5 9,5 0
22
Canada - Quebec 14b1 15b1? 21w1 17w1 18b1? 19w1? 20b2? 16w1 11b1? 2 81,5 12,5 0


Отборно представяне с индивидуални резултати
1. Russia (СрЕло:2279, Капитан: Andreev, Dmitry
1 FM Draganov Ruslan 2128 RUS 1 ? ? ? 2,5 4
2 Smirnov Alexey 2406 RUS ? ? 1 ? ? ? 1 4,5 7
3 FM Babarykin Stanislav 2357 RUS 1 1 1 1 ? 1 ? 1 1 8,0 9
4 FM Suslov Evgeniy 2226 RUS 1 1 ? 1 0 1 1 5,5 7
5 Ermakov Maksim 1928 RUS 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9,0 9

2. Poland (СрЕло:2247, Капитан: Tazbir, Marcin
1 GM Tazbir Marcin 2516 POL 1 1 0 ? 1 1 1 1 6,5 8
2 IM Stachanczyk Jacek 2211 POL ? 1 1 0 ? 1 1 ? 1 6,5 9
3 IM Dukaczewski Piotr 2154 POL 1 1 0 ? 1 0 1 4,5 7
4 Suder Ryszard 2108 POL 1 1 0 ? ? 3,0 5
5 Migala Andrzej 2047 POL 1 1 1 0 3,0 4
6 Wolanski Michal 1974 POL 1 1 ? 2,5 3

3. Serbia (СрЕло:2176, Капитан: Dimic, Pavle
1 FM Dimic Pavle 2334 SRB 1 1 ? ? ? ? 1 1 1 7,0 9
2 CM Jandric Damjan 2145 SRB 1 1 0 1 ? 1 1 1 1 7,5 9
3 Janjic Stefan 2182 SRB 1 1 ? 0 ? 1 ? 1 0 5,5 9
4 Avram Veso 2042 SRB 0 ? 0 0,5 3
5 Bjelanovic Mile 2041 SRB 1 ? 1 0 ? ? 3,5 6

4. Germany (СрЕло:1975, Капитан: Wilfried, Bode
1 CM Schellmann Frank 2017 GER 0 1 ? 0 0 ? ? 1 3,5 8
2 Dobierzin Olaf 2019 GER ? 1 1 1 0 0 0 3,5 7
3 Schulz Gert 1924 GER 1 ? 0 1 ? ? 1 ? 5,0 8
4 Riegler Dieter 1886 GER 1 1 ? ? ? 0 ? 4,0 7
5 Dyballa Gerhard 1939 GER 0 0 1 ? 1 1 3,5 6

5. Romania (СрЕло:1892, Капитан: Pribeanu, Dacian
1 FM Pribeanu Mihail-Dacian 2168 ROU 1 0 ? 1 0 1 1 ? 1 6,0 9
2 Bratu Gheorghe 1686 ROU 1 1 0 ? 0 1 0 1 ? 5,0 9
3 Pirosca Alexandru 1908 ROU ? ? 0 ? 1 ? ? ? ? 4,5 9
4 Strete Ciprian-Iulian 1807 ROU 1 ? 0 0 0 0 ? ? ? 3,0 9

6. Ukraine (СрЕло:2220, Капитан: Frantsuzov, Oleksandr
1 FM Grigorchuk Sergey 2218 UKR 0 ? ? 1 ? 0 0 0 2,5 8
2 FM Wassin Sergej 2263 UKR 0 1 1 ? ? ? ? 0 4,0 8
3 Kolpakov Vladyslav 2248 UKR ? 1 1 1 ? 0 1 1 1 7,0 9
4 Shepelev Igor 2100 UKR 1 1 1 1 0 ? 4,5 6
5 WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 2150 UKR 1 1 1 1 ? 4,5 5

7. Spain (СрЕло:2031, Капитан: Kogan, Arthur
1 Draghici Flutur Gavril 2045 ESP 0 1 1 1 0 ? 1 4,5 7
2 Clemente Llamero Roberto 2052 ESP ? 0 1 0 ? 0 0 1 3,0 8
3 Olivera Gutierrez Albert 2031 ESP ? 1 ? ? 0 1 3,5 6
4 Vela Ignacio Jose Manuel 1997 ESP 0 1 ? 1 1 0 3,5 6
5 Fernandez Manrique Agustin 1996 ESP ? 1 1 0 0 2,5 5
6 Mendez Manturano Miguel Eduardo 1835 ESP 1 1 0 1 3,0 4

8. India (СрЕло:1835, Капитан: Navalgund, Niranjan
1 Aryan B Joshi 1842 IND 1 1 0 1 ? ? 0 ? 0 4,5 9
2 Marimuthu K 1596 IND 1 ? 0 1 0 0 0 0 2,5 8
3 Darpan Inani 2112 IND ? 1 0 1 1 1 ? 1 ? 6,5 9
4 Soundarya Kumar Pradhan 1746 IND 0 0 0 1 0 ? 1,5 6
5 Samant Milind 1640 IND 1 1 ? 0 2,5 4

9. Hungary (СрЕло:2186, Капитан: Zoltan, Varga
1 FM Zambo Zoltan Istvan 2356 HUN 1 1 ? ? ? ? ? 1 ? 6,0 9
2 IM Gyorkos Lajos 2301 HUN 0 0 0 1 1 0 1 0 3,0 8
3 Kovacs Apollo 2113 HUN 0 1 1 0 1 0 1 0 4,0 8
4 Szilagyi Samuel Attila 1912 HUN ? 0 1 0 1,5 4
5 Rev Miklos 1972 HUN 1 1 0 ? 2,5 4
6 Vojan Istvan 1812 HUN 1 ? ? 2,0 3

10. Bulgaria (СрЕло:1671, Капитан: Stavrev, Nikolai
1 IM Nizam Rasim 2143 BUL 1 ? 1 1 1 ? ? ? 0 6,0 9
2 Ivanov Ljubomir 1783 BUL 0 0 ? 1 0 0 1 1 0 3,5 9
3 Georgiev Todor St. 0 BUL 0 0 0 1 1 0 1 0 0 3,0 9
4 Patev Petko 1758 BUL 1 0 ? 1 1 ? ? ? ? 5,5 9

11. North Macedonia (СрЕло:1871, Капитан: Nedev, Trajko
1 Selkovski Zarko 1994 MKD 0 1 1 1 0 1 0 ? ? 5,0 9
2 Kostadinovski Zoran 1928 MKD 0 1 0 ? 1 ? 1 1 ? 5,5 9
3 Atanasovski Blazhe 1794 MKD 0 ? 0 1 0 ? ? 0 ? 3,0 9
4 Dimov Trajce 1766 MKD 0 0 0 1 0 ? ? 0 1 3,0 9

12. Sweden (СрЕло:1953, Капитан: Holm, Magnus
1 FM Magnusson Jorgen 2280 SWE 1 0 1 0 1 1 ? 0 1 5,5 9
2 Johansson William 2007 SWE 1 0 1 0 1 1 ? 0 1 5,5 9
3 Johansson Tage 2001 1838 SWE 1 0 1 0 0 1 0 0 0 3,0 9
4 Gransmark Patrik 1695 SWE ? 0 0 ? 1,0 4
5 Thomsson Hakan 1676 SWE 1 0 1 0 0 2,0 5

13. Italy (СрЕло:1967
1 Antonini Franco 2115 ITA 1 ? 0 0 0 0 1 0 2,5 8
2 Casadei Marco 1957 ITA 1 0 1 0 ? 1 1 0 0 4,5 9
3 Vrioni Bersan 1936 ITA 1 0 1 0 0 1 ? 0 1 4,5 9
4 Badano Giancarlo 1859 ITA ? 1 0 0 1 ? 0 1 4,0 8
5 Pugliese Giuseppe Franco 1615 ITA 0 0 0,0 2

14. Slovenia (СрЕло:1873
1 Turicnik Vlado 2008 SLO 0 0 ? 1 ? 0 0 ? 1 3,5 9
2 Stimec Marjan 1764 SLO 1 0 1,0 2
3 Mlacnik Janez 1828 SLO 1 0 1 0 ? 0 0 1 + 4,5 9
4 Znuderl Matej 1890 SLO 1 ? 0 ? 1 0 ? 1 1 5,5 9
5 Muri Emil 1764 SLO ? 0 1 ? 1 1 4,0 6
6 Cizman Gregor 1507 SLO ? 0,5 1

15. France (СрЕло:1718, Капитан: Deville, Olivier
1 Thevenet Yann 1982 FRA 0 1 ? ? 0 ? ? ? ? 4,0 9
2 Deville Olivier 1807 FRA 0 0 0 ? 0 0 1 0 ? 2,0 9
3 Meyer Eric 1664 FRA 0 ? 1 ? ? 0 0 ? 1 4,0 9
4 Ambrosino Theo 1417 FRA 0 1 ? 1 ? ? 1 ? 1 6,0 9

16. Lithuania (СрЕло:1712
1 Grybas Gintaras 2007 LTU 1 0 0 ? 1 0 1 ? 0 4,0 9
2 AIM Slusnys Evaldas 1747 LTU ? ? ? ? 1 ? 1 1 ? 6,0 9
3 Novikovas Anatolijus 1715 LTU ? ? 1 ? 1 ? ? ? ? 5,5 9
4 Berginas Sigitas 1380 LTU 0 0 ? 0 1 ? 0 1 ? 3,5 9

17. Israel (СрЕло:1664, Капитан: Kaliner, Arik
1 Knafo Michael 1658 ISR 0 0 0 ? ? 0 0 1 ? 2,5 9
2 Dayan Itay 1384 ISR 0 0 0 1 1 0 0 0 0 2,0 9
3 Kaliner Arik 1663 ISR 0 ? 0 ? 1 ? ? 1 1 5,0 9
4 Akman Adi 1950 ISR ? 1 1 1 1 1 1 1 1 8,5 9

18. Croatia (СрЕло:1858
1 Cajzler Hinko 2108 CRO ? ? 1 0 ? 1 1 1 0 5,5 9
2 Began Branko 1842 CRO 0 1 1 ? 0 0 ? 1 0 4,0 9
3 Prpic Milan 1809 CRO 0 0 1 1 0 1 1 0 4,0 8
4 Culjak Miso 1671 CRO 0 0 1 ? 0 1,5 5
5 Pergar Lovro 1507 CRO 0 0 0 1 0 1,0 5

19. Finland (СрЕло:1772
1 Tonteri Ari 1874 FIN 0 0 0 0 ? ? ? 0 ? 2,0 9
2 Holmela Kari 1833 FIN 1 ? 0 1 ? 1 0 0 1 5,0 9
3 Wikman Bengt 1766 FIN 0 1 0 1 0 0 1 0 0 3,0 9
4 Ruohonen Teemu 1615 FIN 0 1 ? 0 ? 1 0 ? 0 3,5 9

20. Kosovo (СрЕло:1619, Капитан: Ymeri, Rinor
1 Gashi Gani 1767 KOS 0 ? 0 1 0 ? 0 0 0 2,0 9
2 Tishuki Daut 1578 KOS 0 0 0 0 0 0 1 - 1,0 8
3 Ymeri Rinor 1624 KOS 0 0 ? 0 0,5 4
4 Kastrati Shaip 1505 KOS 0 1 0 0 ? 0 0 1,5 7
5 Berisha Xhafer 1399 KOS 1 0 1 0 1 1 0 0 4,0 8

21. Greece (СрЕло:1477, Капитан: Benatsis Alexandros
1 Klimis Laertis 1845 GRE 0 1 1 0 ? ? 0 ? ? 4,0 9
2 Boudalakis Filippos 1596 GRE 0 ? 0 0 1 ? 0 ? 2,5 8
3 Ntovas Dimitrios 1244 GRE ? 0 1 0 0 ? 0 0 0 2,0 9
4 Managias A 1222 GRE 0 0 1 0 0 0 0 1,0 7
5 Samiakos Thanasis 1121 GRE 0 0 0 0,0 3

22. Canada - Quebec (СрЕло:1462
1 Lambert Pierre 1647 CAN 1 0 0 ? ? ? 1 ? ? 4,5 9
2 Sahrane Juba 1440 CAN 0 1 1 0 1 0 ? 0 3,5 8
3 Bourdeau Yvan 1383 CAN 0 ? ? 0 1 1 ? ? 4,0 8
4 Vincent Andre 1377 CAN 0 0 0 0 0 ? 0,5 6
5 Coude Josue 0 CAN 0 0 0 0 0 0,0 5


Най-добрите по дъски
Дъска-1
1
FM Dimic Pavle 2334 SRB Serbia 2415 9
2
GM Tazbir Marcin 2516 POL Poland 2412 8
3
Aryan B Joshi 1842 IND India 2258 9
4
IM Nizam Rasim 2143 BUL Bulgaria 2250 9
5
FM Draganov Ruslan 2128 RUS Russia 2248 4
6
Draghici Flutur Gavril 2045 ESP Spain 2225 7
7
FM Magnusson Jorgen 2280 SWE Sweden 2194 9
8
FM Zambo Zoltan Istvan 2356 HUN Hungary 2174 9
9
FM Pribeanu Mihail-Dacian 2168 ROU Romania 2169 9
10
CM Schellmann Frank 2017 GER Germany 2098 8
11
Selkovski Zarko 1994 MKD North Macedonia 2042 9
12
FM Grigorchuk Sergey 2218 UKR Ukraine 2020 8
13
Cajzler Hinko 2108 CRO Croatia 1986 9
14
Thevenet Yann 1982 FRA France 1986 9
15
Antonini Franco 2115 ITA Italy 1949 8
16
Lambert Pierre 1647 CAN Canada - Quebec 1916 9
17
Turicnik Vlado 2008 SLO Slovenia 1905 9
18
Grybas Gintaras 2007 LTU Lithuania 1893 9
19
Klimis Laertis 1845 GRE Greece 1885 9
20
Knafo Michael 1658 ISR Israel 1781 9
21
Tonteri Ari 1874 FIN Finland 1741 9
22
Gashi Gani 1767 KOS Kosovo 1721 9

Дъска-2
1
Smirnov Alexey 2406 RUS Russia 2302 7
2
CM Jandric Damjan 2145 SRB Serbia 2282 9
3
IM Stachanczyk Jacek 2211 POL Poland 2202 9
4
Dobierzin Olaf 2019 GER Germany 2035 7
5
FM Wassin Sergej 2263 UKR Ukraine 2009 8
6
Casadei Marco 1957 ITA Italy 1999 9
7
Marimuthu K 1596 IND India 1995 8
8
Johansson William 2007 1998 SWE Sweden 1990 9
9
Bratu Gheorghe 1686 ROU Romania 1938 9
10
Clemente Llamero Roberto 2052 ESP Spain 1920 8
11
Kostadinovski Zoran 1928 MKD North Macedonia 1875 9
12
AIM Slusnys Evaldas 1747 LTU Lithuania 1867 9
13
Ivanov Ljubomir 1783 BUL Bulgaria 1847 9
14
IM Gyorkos Lajos 2301 HUN Hungary 1829 8
15
Holmela Kari 1833 FIN Finland 1775 9
16
Began Branko 1842 CRO Croatia 1726 9
17
Sahrane Juba 1440 CAN Canada - Quebec 1657 8
18
Deville Olivier 1807 FRA France 1613 9
19
Boudalakis Filippos 1596 GRE Greece 1534 8
20
Dayan Itay 1384 ISR Israel 1514 9
21
Tishuki Daut 1578 KOS Kosovo 1470 7
22
Stimec Marjan 1764 SLO Slovenia 0 2

Дъска-3
1
FM Babarykin Stanislav 2357 RUS Russia 2393 9
2
Kolpakov Vladyslav 2248 UKR Ukraine 2270 9
3
Darpan Inani 2112 IND India 2131 9
4
IM Dukaczewski Piotr 2154 POL Poland 2051 7
5
Schulz Gert 1924 GER Germany 2037 8
6
Janjic Stefan 2182 SRB Serbia 1989 9
7
Vrioni Bersan 1936 ITA Italy 1974 9
8
Kovacs Apollo 2113 HUN Hungary 1850 8
9
Johansson Tage 2001 1838 SWE Sweden 1847 9
10
Olivera Gutierrez Albert 2031 ESP Spain 1842 6
11
Mlacnik Janez 1828 SLO Slovenia 1804 8
12
Georgiev Todor St. 0 BUL Bulgaria 1795 9
13
Pirosca Alexandru 1908 ROU Romania 1786 9
14
Meyer Eric 1664 FRA France 1744 9
15
Bourdeau Yvan 1383 CAN Canada - Quebec 1735 8
16
Kaliner Arik 1663 ISR Israel 1730 9
17
Novikovas Anatolijus 1715 LTU Lithuania 1729 9
18
Prpic Milan 1809 CRO Croatia 1705 8
19
Atanasovski Blazhe 1794 MKD North Macedonia 1588 9
20
Wikman Bengt 1766 FIN Finland 1551 9
21
Ntovas Dimitrios 1244 GRE Greece 1487 9
22
Ymeri Rinor 1624 KOS Kosovo 1355 4

Дъска-4
1
FM Suslov Evgeniy 2226 RUS Russia 2248 7
2
Vela Ignacio Jose Manuel 1997 ESP Spain 2050 6
3
Akman Adi 1950 ISR Israel 1999 9
4
Suder Ryszard 2108 POL Poland 1923 5
5
Shepelev Igor 2100 UKR Ukraine 1904 6
6
Patev Petko 1758 BUL Bulgaria 1871 9
7
Badano Giancarlo 1859 ITA Italy 1839 8
8
Znuderl Matej 1890 SLO Slovenia 1775 9
9
Soundarya Kumar Pradhan 1746 IND India 1773 6
10
Riegler Dieter 1886 GER Germany 1736 7
11
Ambrosino Theo 1417 FRA France 1734 9
12
Szilagyi Samuel Attila 1912 HUN Hungary 1712 4
13
Gransmark Patrik 1695 SWE Sweden 1613 4
14
Berginas Sigitas 1380 LTU Lithuania 1608 9
15
Strete Ciprian-Iulian 1807 ROU Romania 1577 9
16
Dimov Trajce 1766 MKD North Macedonia 1556 9
17
Culjak Miso 1671 CRO Croatia 1534 5
18
Avram Veso 2042 SRB Serbia 1502 3
19
Ruohonen Teemu 1615 FIN Finland 1481 9
20
Kastrati Shaip 1505 KOS Kosovo 1448 7
21
Vincent Andre 1377 CAN Canada - Quebec 1245 6
22
Managias A 1222 GRE Greece 1156 7

Дъска-5
1
Ermakov Maksim 1928 RUS Russia 2687 9
2
WIM Zsiltzova-Lisenko Lubov 2150 UKR Ukraine 2312 5
3
Migala Andrzej 2047 POL Poland 2076 4
4
Rev Miklos 1972 HUN Hungary 1971 4
5
Samant Milind 1640 IND India 1954 4
6
Bjelanovic Mile 2041 SRB Serbia 1919 6
7
Fernandez Manrique Agustin 1996 ESP Spain 1869 5
8
Dyballa Gerhard 1939 GER Germany 1777 6
9
Thomsson Hakan 1676 SWE Sweden 1710 5
10
Muri Emil 1764 SLO Slovenia 1710 6
11
Berisha Xhafer 1399 KOS Kosovo 1554 8
12
Pergar Lovro 1507 CRO Croatia 1374 5
13
Samiakos Thanasis 1121 GRE Greece 908 3
14
Coude Josue 0 CAN Canada - Quebec 662 5
15
Pugliese Giuseppe Franco 1615 ITA Italy 0 2

Дъска-6
1
Wolanski Michal 1974 POL Poland 2042 3
2
Mendez Manturano Miguel Eduardo 1835 ESP Spain 1932 4
3
Vojan Istvan 1812 HUN Hungary 1738 3
4
Cizman Gregor 1507 SLO Slovenia 0 1