Индекс на статията

Четвърто онлайн световно индивидуално първенство за хора с увреждания, организирано от ФИДЕ. Дата на провеждане: 5 - 13 ноември. Участват 249 шахматиста в 9 кръга по Швейцарска система. Контрола за игра: 45 минути плюс 30 секунди на ход. Платформа за игра: Tornelo.com. За съжаление не е достъпна за хора които не ползват мишка.

Стартов списък
1 GM Tazbir Marcin 1122452 POL 2508
2 IM Yarmonov Igor 14114496 UKR 2394
3 FM Molenda Marcin 1173065 POL 2365
4 FM Babarykin Stanislav 4101898 RUS 2364
5 FM Severino Sander 5204100 PHI 2364
6 FM Nowak Lukasz 1166760 POL 2343
7 IM Obodchuk Andrei 4114310 RUS 2303
8 FM Larduet Despaigne Carlos 3500780 CUB 2271
9 FM Becker Michael 4611667 GER 2270
10 FM Sargissyan Sargis 13303210 ARM 2269
11 FM Suslov Evgeniy 24149411 RUS 2233
12 IM Stachanczyk Jacek 1116657 POL 2220
13 Rom Jasper 2023733 PHI 2202
14 Lavigne Lopez Raul Leonardo 3520609 CUB 2195
15 Jumadullayev Kuanishbek 13704290 KAZ 2188
16 FM Lipilin Ilia 54113245 RUS 2174
17 Ivanov Georgi 24106291 RUS 2147
18 CM Barata Adriano Albiani 2108828 BRA 2144
19 Zafirovski Tode 15001709 MKD 2138
20 Gonzalez Astete Cristian 3406911 CHI 2130
21 Varvaglione Antonio 854530 ITA 2130
22 Otero Munelo Harlen Jose 3902005 VEN 2125
23 Boscolo Marco 818658 ITA 2121
24 Interian Rodriguez Alberto D. 3512649 CUB 2119
25 FM Mukha Nikolay 14125455 UKR 2117
26 Bernardo Darry 5219035 PHI 2114
27 AGM Lopez Henry 5203830 PHI 2107
28 Piekielny Pawel 21838828 POL 2104
29 Bernardi Ruben 804428 ITA 2102
30 Ermakov Maksim 44173202 RUS 2092
31 Kuprin Vladimir 4155440 RUS 2087
32 Amato Leonel 123129 ARG 2068
33 Alam Md. Khorshed 10200576 BAN 2065
34 Danilchenko Dmitrij 14162563 RUS 2065
35 Lukas Norbert 4622855 GER 2049
36 FM Maia Jose Eduardo Bastos O. 2101076 BRA 2043
37 Miozga Tomasz 1153692 POL 2035
38 Naveen Kumar A. 5029279 IND 2035
39 Choroszej Aleksander 1140825 POL 2031
40 Basualto Penalieres Pedro 3401561 CHI 2025
41 Rivas Cabrera Edgar 3906329 VEN 2019
42 Selkovski Zarko 15001490 MKD 2008
43 FM Ibar Marcelo 102628 ARG 1995
44 Kolomytchenko Igor 4194888 RUS 1992
45 Dima Mihai 1217399 ROU 1981
46 Messala Jamal 9000682 MAR 1965
47 Szalko Maciej 1145614 POL 1964
48 Singh Ashutosh 5038316 IND 1955
49 Husain Ejaz 10201246 BAN 1952
50 AIM Fernandez Lago David 2280736 ESP 1950
51 Bukarin Mikhail 4129393 RUS 1946
52 Pronin Vladimir 4125487 RUS 1934
53 Mulenko Alexander 24105430 RUS 1929
54 Kostadinovski Zoran 15002373 MKD 1926
55 Aghalarov Habibulla 13403591 AZE 1923
56 WFM Stolarczyk Anna 1126423 POL 1916
57 McConnell Griffin 30942551 USA 1913
58 von der Lippe Hans-Bernd 24605409 GER 1911
59 Gjorgjevski Janco 15001644 MKD 1907
60 FM Venkata Krishna Karthik K 5029430 IND 1903
61 Vargas Drechsler Manuel 2262444 ESP 1903
62 Afraoui Solenn 625167 FRA 1900
63 Pallerols Duran Mario 3528138 CUB 1899
64 Simon Batista Lorenzo Alexis 3520277 CUB 1891
65 Rodriguez Pirela Luis Anibal 3910083 VEN 1880
66 Tumenbayar Tserenjav 4910435 MGL 1866
67 Vasquez Georges 627305 FRA 1864
68 Abiad Parra Victor 3909468 VEN 1860
69 Osorio Jesus Camilo 6602690 PAN 1859
70 Pokotaiev Vladyslav 34134751 UKR 1839
71 Perez Gilbert 5215277 CAN 1835
72 WCM Myronenko Natalya 14124530 UKR 1830
73 Kasperczyk Szymon 21830231 POL 1816
74 Marrero Infante Karla 3527735 CUB 1812
75 Sarkar Md. Ali Newaz 10204563 BAN 1809
76 Miheso Clement Chomu 10800026 KEN 1803
77 Sarkar Bappi 10227407 BAN 1803
78 Vieru Eugen-Cezar 1223151 ROU 1798
79 Garzon Zapatanga Christopher Leonel 3634787 ECU 1795
80 Zeynalov Alakbar 13412752 AZE 1794
81 Batista Rivera Idalis 3517969 CUB 1786
82 Nguyen Van Quan 12418943 VIE 1783
83 Lukasik Zuzanna 21813906 POL 1774
84 Makwana Ashvin K 5081912 IND 1768
85 Ismail Mohammed Aayan 465135 ENG 1761
86 Soundarya Kumar Pradhan 25051822 IND 1749
87 Curticapean Pavel 1217380 ROU 1729
88 Polanco Colina Juan Marcos 3907805 VEN 1729
89 WFM Aleksandrova Aleksandra 4144198 ISR 1728
90 Kozhakhmetov Sultan 13731661 KAZ 1723
91 Lopez Jose Luis 110299 ARG 1691
92 Gomez Aranguren Alexis Jose 3903540 VEN 1690
93 Leopoldo Adriano 10104712 ANG 1670
94 CM Samarth J Rao 46652370 IND 1664
95 Tryjanska Emilia 21847053 POL 1658
96 Sundui Sonom 4904850 MGL 1645
97 Mekus Manuela 16202562 GER 1644
98 Saltik Suleyman 34513345 TUR 1639
99 Kimsanboyev Axadxon 14215764 UZB 1636
100 Montenegro Juan Carlos 138266 ARG 1636
101 Marimuthu K 45023859 IND 1630
102 Farajzade Oruj 13409190 AZE 1628
103 Dal Ibrahim 6352120 TUR 1626
104 Marchidan Costica 1222481 ROU 1623
105 Sabau Ioan 1247280 ROU 1597
106 Andrienko Artem 34129510 UKR 1588
107 Loo Pin Xie 5747473 MAS 1571
108 Zielinska Aleksandra 21003939 POL 1569
109 Moulin Marie 20660510 FRA 1568
110 Altinok Kerim Osman 6300774 TUR 1565
111 Rada Florin-Iulian 1226584 ROU 1563
112 Shankar Pranav 30954452 USA 1559
113 Jacome Esteban 3612732 ECU 1549
114 Ozalp Sinan 6376614 TUR 1549
115 Sarmiento Rodolfo 5209730 PHI 1546
116 Altinok Selim Eyup 6303781 TUR 1536
117 Doan Thu Huyen 12421049 VIE 1535
118 Saponara Caizzi Jose Maria 136298 ARG 1524
119 Bespalov Vadim 24290483 RUS 1515
120 Timm Jordan 30948436 USA 1506
121 Chikafu Onai 11009411 ZIM 1494
122 Novruzov Muhammad 13423134 AZE 1490
123 Ciruelos Clerencia Juan Manuel 2211050 ESP 1489
124 Rakhatbekov Tilegen 13811835 KGZ 1488
125 Toulemont Anouk 36053759 FRA 1476
126 Zhakov Aleksandr 13829629 KGZ 1476
127 Gamboa Mora Rolando 6506135 CRC 1459
128 Rozas Lazcano Valeska 3438910 CHI 1451
129 Bolotov Toktobek 13804189 KGZ 1448
130 Solomna Svitlana 14150271 UKR 1434
131 Muming Ardian Syah 5716659 MAS 1431
132 Singares Mario Oscar 6603211 PAN 1425
133 Tran Thi Bich Thuy 12421022 VIE 1422
134 Abbasov Mehdi 13415107 AZE 1420
135 Aliyev Rasul 13404610 AZE 1420
136 Tezekbaev Kuban 13814192 KGZ 1419
137 Klein Djimmy 20669445 FRA 1414
138 Szewczyk Malwina 21801649 POL 1409
139 Pamarthi Audietya Aazadh 25669630 IND 1404
140 Hariharan Gandhi 45073791 IND 1397
141 Polozov Sergey 55684084 RUS 1394
142 Le Hoa Binh 12421065 VIE 1387
143 Acosta Leon Duham Nehuem 3913821 VEN 1375
144 Rojas Yorman Ali 3907821 VEN 1373
145 Dumont Frederic 20636881 FRA 1366
146 Vaishali Nrendra Salavkar 25085891 IND 1344
147 Nguyen Thi My Linh 12421006 VIE 1335
148 Pham Thi Huong 12421030 VIE 1335
149 Frumin Rebeka 2838079 ISR 1332
150 Prakash Banskar 25734113 IND 1296

 


Крайно подробно класиране след 9 кръга


FM Sargissyan Sargis 2269 ARM 118w1 224b+ 14w1 223b+ 242w+ 42w1 4b1 3b½ 12b1 8,5 0,0 49,5 54,0

FM Molenda Marcin 2365 POL 108b1 66w1 13b½ 40w1 21b1 223w+ 3w½ 10w1 20b1 8,0 0,0 50,5 55,0

FM Babarykin Stanislav 2364 RUS 87w1 86b1 11w1 59b1 58w1 5b1 2b½ 1w½ 7w½ 7,5 0,0 51,5 56,0

 Ganbat Dashtseren 0 MGL 32b½ 191w1 67b1 13w1 79w1 34b1 1w0 16b1 17w1 7,5 0,0 48,5 53,0

FM Lipilin Ilia 2174 RUS 110w1 28b1 95w1 77b1 37w1 3w0 22b½ 25b1 26w1 7,5 0,0 46,5 50,5

FM Larduet Despaigne Carlos 2271 CUB 141w1 111b1 98w1 109b½ 26w1 47b1 10w½ 221b+ 8b½ 7,5 0,0 45,5 49,5

IM Stachanczyk Jacek 2220 POL 151w1 57b½ 81w1 224b+ 61w1 113b1 50w1 17b½ 3b½ 7,5 0,0 44,5 48,5

 Varvaglione Antonio 2130 ITA 167b1 115w1 82b1 56w0 76w1 11b1 48b1 31w1 6w½ 7,5 0,0 44,5 48,0

GM Tazbir Marcin 2508 POL 41b1 100w1 221w+ 31b½ 109w1 10b½ 39b½ 13w½ 22w1 7,0 0,0 47,0 51,5
10 
 Otero Munelo Harlen Jose 2125 VEN 155w1 60b1 64w1 76b1 56w1 9w½ 6b½ 2b0 40w1 7,0 0,0 46,5 49,5
11 
 Szalko Maciej 1964 POL 238b+ 80w1 3b0 159w1 19b1 8w0 130b1 36w1 47b1 7,0 0,0 45,5 49,0
12 
FM Becker Michael 2270 GER 198b+ 76b0 51w1 60b1 33w1 37b1 221w+ 48b1 1w0 7,0 0,0 44,5 48,5
13 
 Kolomytchenko Igor 1992 RUS 180w1 105b1 2w½ 4b0 127w1 107b1 75w1 9b½ 53w1 7,0 0,0 43,0 46,0
14 
 Nguyen Van Quan 1783 VIE 217b1 190w½ 1b0 157w1 43b1 16w½ 78w1 30b1 31w1 7,0 0,0 42,5 45,5
15 
AGM Lopez Henry 2107 PHI 125b½ 163w1 32b½ 84w1 57b½ 88w1 33w1 40b½ 35b1 7,0 0,0 41,5 45,0
16 
 Boscolo Marco 2121 ITA 143b1 85w1 35b½ 44w1 223w+ 14b½ 25w½ 4w0 64b1 6,5 0,0 46,5 50,0
17 
FM Nowak Lukasz 2343 POL 114w1 113b1 77w0 173b1 49w1 59b1 58w1 7w½ 4b0 6,5 0,0 45,5 49,5
18 
 Loo Pin Xie 1571 MAS 215b+ 39w1 21b0 29b1 62w1 58b0 37w½ 67b1 78w1 6,5 0,0 45,0 49,0
19 
 Flores Bernholz Tatiana 0 ESP 33w0 87b1 68w1 86b1 11w0 173b1 49w1 59b1 34w½ 6,5 0,0 44,5 48,5
20 
 Rom Jasper 2202 PHI 134b1 23w1 42b1 58w0 82b1 221w+ 76w1 32b½ 2w0 6,5 0,0 44,5 48,5
21 
 Ermakov Maksim 2092 RUS 117w1 103b1 18w1 34b½ 2w0 23b0 127w1 113b1 56w+ 6,5 0,0 44,5 48,0
22 
FM Ibar Marcelo 1995 ARG 136b½ 125w1 61b1 234w+ 30w½ 65b1 5w½ 38w1 9b0 6,5 0,0 44,0 48,0
23 
 Lukasik Zuzanna 1774 POL 145w1 20b0 138w+ 27w1 38b½ 21w1 31b0 63w+ 58w1 6,5 0,0 43,0 46,5
24 
 Danilchenko Dmitrij 2065 RUS 174w1 93b1 195w1 30b½ 34w½ 75b½ 232w+ 27b½ 28w½ 6,5 0,0 43,0 45,5
25 
 Singh Ashutosh 1955 IND 160w1 230b+ 167w1 97b1 75w0 55b1 16b½ 5w0 73b1 6,5 0,0 42,5 46,0
26 
AIM Fernandez Lago David 1950 ESP 239w+ 234w+ 143b1 105w½ 6b0 156w1 57b1 39w1 5b0 6,5 0,0 42,0 45,5
27 
 Pham Le Anh Kiet 0 VIE 129w1 35b0 103w1 23b0 197w+ 115w1 64b1 24w½ 74b1 6,5 0,0 39,5 43,5
28 
 Polanco Colina Juan Marcos 1729 VEN 119b1 5w0 172b1 126w0 155b1 133w1 82b1 79w1 24b½ 6,5 0,0 39,0 41,5
29 
 Alam Md. Khorshed 2065 BAN 236b+ 160w1 134b1 18w0 108b0 171w1 112b½ 66w1 57b1 6,5 0,0 37,5 40,5
30 
 Zafirovski Tode 2138 MKD 233b+ 68b1 50w1 24w½ 22b½ 32w½ 44b½ 14w0 84b1 6,0 0,0 47,0 51,0
31 
 Piekielny Pawel 2104 POL 139w1 127b1 173w1 9w½ 224b+ 56b½ 23w1 8b0 14b0 6,0 0,0 46,5 50,0
32 
 Kasperczyk Szymon 1816 POL 4w½ 166b1 15w½ 242b+ 139w1 30b½ 36b½ 20w½ 39b½ 6,0 0,0 46,0 49,5
33 
 Pokotaiev Vladyslav 1839 UKR 19b1 36w½ 236b+ 195w1 12b0 80w1 15b0 45w½ 79b1 6,0 0,0 45,0 48,5
34 
FM Severino Sander 2364 PHI 133b1 162w1 128b1 21w½ 24b½ 4w0 89b1 44w½ 19b½ 6,0 0,0 44,5 47,5
35 
 Tumenbayar Tserenjav 1866 MGL 124b1 27w1 16w½ 79b0 117w1 78b½ 68w1 65b1 15w0 6,0 0,0 44,0 48,5
36 
IM Yarmonov Igor 2394 UKR 193w1 33b½ 230w+ 49b½ 50w½ 67b1 32w½ 11b0 100w1 6,0 0,0 44,0 46,0
37 
 Choroszej Aleksander 2031 POL 176b1 159w1 234b+ 106w1 5b0 12w0 18b½ 112w1 41b½ 6,0 0,0 43,5 47,0
38 
 Interian Rodriguez Alberto D. 2119 CUB 142w1 90b1 76w0 55b1 23w½ 230b+ 224b+ 22b0 50w½ 6,0 0,0 43,5 47,0
39 
 Bernardo Darry 2114 PHI 135w1 18b0 114w1 129b1 93w1 77b1 9w½ 26b0 32w½ 6,0 0,0 42,0 46,0
40 
 Mulenko Alexander 1929 RUS 132b1 236w+ 137w1 2b0 81w½ 129b1 107w1 15w½ 10b0 6,0 0,0 42,0 45,0
41 
 Zhakov Aleksandr 1476 KGZ 9w0 218b1 78w0 177b1 52w1 86b1 77w1 58b½ 37w½ 6,0 0,0 42,0 44,5
42 
 McConnell Griffin 1913 USA 220b1 242w+ 20w0 197b1 45w½ 1b0 110w1 90b½ 75w1 6,0 0,0 41,5 45,5
43 
 Lavigne Lopez Raul Leonardo 2195 CUB 230w+ 144b1 71w1 90b½ 14w0 114b0 85w1 232b+ 44b½ 6,0 0,0 41,0 45,0
44 
FM Venkata Krishna Karthik K 1903 IND 172w1 51b½ 208w1 16b0 230w+ 117b1 30w½ 34b½ 43w½ 6,0 0,0 41,0 43,5
45 
IM Obodchuk Andrei 2303 RUS 229b+ 106w0 121b1 94w1 42b½ 50b0 60w1 33b½ 86w1 6,0 0,0 40,5 44,5
46 
 Kuprin Vladimir 2087 RUS 235b+ 150w1 106b½ 89w½ 112b1 224w+ 56b0 47w0 76w1 6,0 0,0 40,5 44,5
47 
 Makwana Ashvin K 1768 IND 242b+ 132w1 140b½ 171w1 191b1 6w0 79b½ 46b1 11w0 6,0 0,0 40,0 43,0
48 
 Abiad Parra Victor 1860 VEN 212b1 126w0 142b1 236w+ 198b+ 81b1 8w0 12w0 99b1 6,0 0,0 39,5 43,0
49 
 Bukarin Mikhail 1946 RUS 171b½ 136w1 92b1 36w½ 17b0 83w1 19b0 129w1 81w1 6,0 0,0 39,5 42,5
50 
 Afraoui Solenn 1900 FRA 165b1 164w1 30b0 155w1 36b½ 45w1 7b0 107w1 38b½ 6,0 0,0 39,0 42,0
51 
 Jambaljamts Khurelbaatar 0 MGL 96b1 44w½ 12b0 61w0 121b1 105w1 106b½ 111w1 88b1 6,0 0,0 38,5 42,5
52 
 Usmanov Dias 0 KAZ 80b0 168w1 53b1 112w0 41b0 176w1 108b1 96w1 120b1 6,0 0,0 38,0 41,5
53 
 Saponara Caizzi Jose Maria 1524 ARG 186w1 221b+ 52w0 184b1 69w0 199b1 102w1 95b1 13b0 6,0 0,0 37,5 39,0
54 
FM Mukha Nikolay 2117 UKR 234b+ 171w1 133b½ 125w0 92b½ 84w0 87b1 115w1 90b1 6,0 0,0 36,5 39,5
55 
 Andrienko Artem 1588 UKR 203w1 62b0 161b1 38w0 176b1 25w0 172b1 128w1 77w1 6,0 0,0 34,5 36,5
56 
 Ismail Mohammed Aayan 1761 ENG 194w1 78b1 62w1 8b1 10b0 31w½ 46w1 -0 21b- 5,5 0,0 49,0 51,5
57 
 Soundarya Kumar Pradhan 1749 IND 131b+ 7w½ 63b½ 69b1 15w½ 109b1 26w0 62b1 29w0 5,5 0,0 47,0 51,0
58 
 Amato Leonel 2068 ARG 138w1 83b1 97w1 20b1 3b0 18w1 17b0 41w½ 23b0 5,5 0,0 47,0 50,5
59 
 Miozga Tomasz 2035 POL 157b1 116w1 94b1 3w0 80b1 17w0 84b1 19w0 60w½ 5,5 0,0 45,0 48,0
60 
 Saltik Suleyman 1639 TUR 243b+ 10w0 123b1 12w0 182b1 128w1 45b0 82w1 59b½ 5,5 0,0 42,5 45,5
61 
 Batista Rivera Idalis 1786 CUB 75w½ 192b1 22w0 51b1 7b0 126w½ 134b1 131w1 65w½ 5,5 0,0 41,5 44,0
62 
 Lukas Norbert 2049 GER 182b1 55w1 56b0 116w1 18b0 92w½ 156b1 57w0 105b1 5,5 0,0 41,0 44,0
63 
 Basualto Penalieres Pedro 2025 CHI 206w1 81b½ 57w½ 127b½ 90w1 232b+ 114w1 23b- -0 5,5 0,0 41,0 43,0
64 
 Simon Batista Lorenzo Alexis 1891 CUB 181b+ 188w1 10b0 230b+ 232w+ 137b1 27w0 97b½ 16w0 5,5 0,0 40,5 43,0
65 
 Ivanov Georgi 2147 RUS 232b+ 94w0 193b1 85w1 89b1 22w0 96b1 35w0 61b½ 5,5 0,0 40,0 42,0
66 
 Perez Gilbert 1835 CAN 196w1 2b0 122w1 75b0 167w1 110b½ 119w1 29b0 117w1 5,5 0,0 39,5 41,0
67 
WFM Stolarczyk Anna 1916 POL 184w1 107b½ 4w0 137b1 105b1 36w0 71b1 18w0 116b1 5,5 0,0 39,0 42,0
68 
 Kozhakhmetov Sultan 1723 KAZ 216b1 30w0 19b0 178w1 138b1 131w1 35b0 70w½ 107b1 5,5 0,0 39,0 41,0
69 
 Sanskruti Vikas More 0 IND 159b0 182w1 130b1 57w0 53b1 85w½ 111b½ 106w½ 112b1 5,5 0,0 36,5 39,5
70 
 Naveen Kumar A. 2035 IND 187w1 97b0 110w½ 117b0 140w1 118b½ 139w1 68b½ 114w1 5,5 0,0 36,0 39,0
71 
 Toulemont Anouk 1476 FRA 104b1 128w0 43b0 196w1 163b½ 191w+ 67w0 164b1 113w1 5,5 0,0 35,5 37,0
72 
 Ankhzaya Bayanbileg 0 MGL 209b0 96w1 85b0 121w½ 146b1 111w0 162b1 83w1 106b1 5,5 0,0 34,0 37,0
73 
 Mandakhbayar Byambasuren 0 MGL 85b0 232w+ 168b1 138w0 143b1 174w1 83b½ 146w1 25w0 5,5 0,0 33,5 36,0
74 
 Dima Mihai 1981 ROU 140b0 175w1 232b+ 132w0 212b+ 192b1 118w½ 166b1 27w0 5,5 0,0 32,5 35,0
75 
 Guo Runpeng 0 CHN 61b½ 146w1 88b½ 66w1 25b1 24w½ 13b0 91w½ 42b0 5,0 0,0 46,5 50,5
76 
 Garzon Zapatanga Christopher Leonel 1795 ECU 241w+ 12w1 38b1 10w0 8b0 108w1 20b0 80w1 46b0 5,0 0,0 46,0 50,0
77 
 Husain Ejaz 1952 BAN 175b1 121w1 17b1 5w0 126b1 39w0 41b0 92w1 55b0 5,0 0,0 45,5 48,0
78 
 Jumadullayev Kuanishbek 2188 KAZ 231b1 56w0 41b1 115w1 88b½ 35w½ 14b0 94w1 18b0 5,0 0,0 45,0 49,0
79 
 Bernardi Ruben 2102 ITA 122b1 156w1 89b½ 35w1 4b0 106w1 47w½ 28b0 33w0 5,0 0,0 45,0 49,0
80 
 Novruzov Muhammad 1490 AZE 52w1 11b0 102w1 98b1 59w0 33b0 104w1 76b0 131b1 5,0 0,0 43,0 47,5
81 
 Doan Thu Huyen 1535 VIE 247b+ 63w½ 7b0 165w1 40b½ 48w0 183b1 89w1 49b0 5,0 0,0 42,0 45,0
82 
 Pallerols Duran Mario 1899 CUB 178w1 204b1 8w0 108b1 20w0 93b1 28w0 60b0 133w1 5,0 0,0 41,5 43,0
83 
 Shankar Pranav 1559 USA 246w+ 58w0 211b+ 221b+ 164w1 49b0 73w½ 72b0 91b½ 5,0 0,0 41,0 44,5
84 
 Montenegro Juan Carlos 1636 ARG -0 201b1 99w1 15b0 158w1 54b1 59w0 109b1 30w0 5,0 0,0 40,5 43,0
85 
 Mekus Manuela 1644 GER 73w1 16b0 72w1 65b0 175w1 69b½ 43b0 125w½ 132b1 5,0 0,0 40,0 42,5
86 
WCM Myronenko Natalya 1830 UKR 202b1 3w0 174b1 19w0 134b1 41w0 148b1 130w1 45b0 5,0 0,0 39,5 41,5
87 
 Bolotov Toktobek 1448 KGZ 3b0 19w0 202b1 123w+ 91w0 177b1 54w0 160b1 128w1 5,0 0,0 39,5 41,5
88 
 Rodriguez Pirela Luis Anibal 1880 VEN 240w+ 208b½ 75w½ 139b1 78w½ 15b0 157w1 99b½ 51w0 5,0 0,0 39,0 42,0
89 
 Vasquez Georges 1864 FRA 201w1 102b1 79w½ 46b½ 65w0 97b1 34w0 81b0 141w1 5,0 0,0 39,0 41,5
90 
 Marimuthu K 1630 IND 205b1 38w0 145b1 43w½ 63b0 125w1 120b1 42w½ 54w0 5,0 0,0 39,0 40,5
91 
FM Maia Jose Eduardo Bastos O. 2043 BRA 137w- 158b1 141w1 -0 87b1 116w1 -0 75b½ 83w½ 5,0 0,0 38,0 41,0
92 
 Kimsanboyev Axadxon 1636 UZB 192w½ 101b1 49w0 208b1 54w½ 62b½ 109w½ 77b0 137w1 5,0 0,0 38,0 40,5
93 
 Jacome Esteban 1549 ECU 211b1 24w0 183b1 128w1 39b0 82w0 131b0 168w1 126b1 5,0 0,0 37,5 40,5
94 
CM Samarth J Rao 1664 IND 219b+ 65b1 59w0 45b0 122w0 158b1 144w1 78b0 139w1 5,0 0,0 37,5 40,5
95 
 Gjorgjevski Janco 1907 MKD 177b1 161w1 5b0 232w+ 110b½ 130w0 133b1 53w0 97w½ 5,0 0,0 37,5 40,0
96 
WFM Aleksandrova Aleksandra 1728 ISR 51w0 72b0 201w+ 172w1 142b1 236w+ 65w0 52b0 125w1 5,0 0,0 37,5 40,0
97 
 Sarmiento Rodolfo 1546 PHI 183b1 70w1 58b0 25w0 195b1 89w0 161b1 64w½ 95b½ 5,0 0,0 37,0 40,0
98 
 Aghalarov Habibulla 1923 AZE 199b1 140w1 6b0 80w0 133b0 132w0 163b1 138w1 134b1 5,0 0,0 36,0 37,5
99 
 Gunduz Azat 0 TUR 224w+ 151b1 84b0 134w0 150b1 142w1 116b½ 88w½ 48w0 5,0 0,0 35,5 39,0
100 
 Osorio Jesus Camilo 1859 PAN 218w1 9b0 139w0 144b0 210w1 175b1 137w1 132b+ 36b0 5,0 0,0 34,5 37,0
101 
 Garcia Cabrera Elio Eddys 0 CUB 146b½ 92w0 125b0 170w1 156b0 152w½ 143b1 151w1 129b1 5,0 0,0 34,0 37,5
102 
 Urda Palacio Carlos Mario 0 COL 228w+ 89w0 80b0 187w1 130b0 182w1 53b0 148w1 152b1 5,0 0,0 34,0 37,0
103 
 Rada Florin-Iulian 1563 ROU 245b1 21w0 27b0 212w1 131b0 172w0 171b1 174w1 149b1 5,0 0,0 33,0 35,5
104 
 Yuan Shoubo 0 CHN 71w0 180b0 178w- 216w1 178b1 168w1 80b0 142w1 130b1 5,0 0,0 31,0 33,0
105 
 Timm Jordan 1506 USA 248w+ 13w0 163b1 26b½ 67w0 51b0 123w1 119b1 62w0 4,5 0,0 43,5 47,0
106 
 Sarkar Bappi 1803 BAN 153w1 45b1 46w½ 37b0 119w1 79b0 51w½ 69b½ 72w0 4,5 0,0 42,5 45,5
107 
AFM Lauser Jessica T 0 USA 222b+ 67w½ 223b+ 162w1 111b1 13w0 40b0 50b0 68w0 4,5 0,0 42,0 45,0
108 
 Rozas Lazcano Valeska 1451 CHI 2w0 196b1 120b1 82w0 29w1 76b0 52w0 144b1 109w½ 4,5 0,0 42,0 43,5
109 
 Rivas Cabrera Edgar 2019 VEN 168b1 130w1 126b1 6w½ 9b0 57w0 92b½ 84w0 108b½ 4,5 0,0 41,5 45,0
110 
 Polozov Sergey 1394 RUS 5b0 131w1 70b½ 190w+ 95w½ 66w½ 42b0 120w0 158b1 4,5 0,0 41,5 44,5
111 
 Vieru Eugen-Cezar 1798 ROU 123b+ 6w0 176b1 119b½ 107w0 72b1 69w½ 51b0 118w½ 4,5 0,0 40,5 44,0
112 
 Leopoldo Adriano 1670 ANG 204w- 178b1 180w1 52b1 46w0 122b1 29w½ 37b0 69w0 4,5 0,0 40,5 43,5
113 
 Miheso Clement Chomu 1803 KEN 185b1 17w0 157b½ 140w1 125b1 7w0 126b1 21w0 71b0 4,5 0,0 39,5 42,5
114 
 Muming Ardian Syah 1431 MAS 17b0 202w1 39b0 145w½ 165b1 43w1 63b0 157w1 70b0 4,5 0,0 39,0 41,0
115 
 Tryjanska Emilia 1658 POL 149w1 8b0 199w1 78b0 144w1 27b0 158w1 54b0 122w½ 4,5 0,0 39,0 40,5
116 
 Zielinska Aleksandra 1569 POL 213w1 59b0 164w1 62b0 181w1 91b0 99w½ 135b1 67w0 4,5 0,0 38,5 41,0
117 
 Nevarez Castro Andres 1250 ECU 21b0 215w1 162b½ 70w1 35b0 44w0 159b1 127w1 66b0 4,5 0,0 38,5 39,5
118 
 Aliyev Rasul 1420 AZE 1b0 123w0 185b1 161w1 120b½ 70w½ 74b½ 126w½ 111b½ 4,5 0,0 38,0 41,0
119 
 Isik Levent 0 TUR 28w0 148b1 150b1 111w½ 106b0 159w1 66b0 105w0 166w1 4,5 0,0 35,5 39,0
120 
 Gonzalez Astete Cristian 2130 CHI 148w1 173b0 108w0 180b1 118w½ 135b1 90w0 110b1 52w0 4,5 0,0 35,5 38,5
121 
 Rakhatbekov Tilegen 1488 KGZ 200w1 77b0 45w0 72b½ 51w0 194b1 138b½ 158w½ 157b1 4,5 0,0 35,0 36,5
122 
 Serebryakov Sergey 1256 RUS 79w0 203b1 66b0 183w1 94b1 112w0 128b0 161w1 115b½ 4,5 0,0 34,5 36,5
123 
 Guliyev Elshad 0 AZE 111w- 118b1 60w0 87b- 179b1 155w½ 105b0 162w1 159b1 4,5 0,0 33,5 36,5
124 
 Budragchaa Serdamba 0 MGL 35w0 197b0 179w½ 152b1 135w0 166b0 193w1 192b1 155w1 4,5 0,0 31,5 33,5
125 
 Talikadze Leri 1260 GEO 15w½ 22b0 101w1 54b1 113w0 90b0 192w1 85b½ 96b0 4,0 0,0 42,0 44,5
126 
 Tuvshinbaatar Ganbaatar 0 MGL 152w1 48b1 109w0 28b1 77w0 61b½ 113w0 118b½ 93w0 4,0 0,0 40,5 44,5
127 
 Altinok Kerim Osman 1565 TUR 244w+ 31w0 188b1 63w½ 13b0 163w1 21b0 117b0 140w½ 4,0 0,0 40,5 43,0
128 
 Messala Jamal 1965 MAR 144w1 71b1 34w0 93b0 148w1 60b0 122w1 55b0 87b0 4,0 0,0 40,0 43,5
129 
 Moulin Marie 1568 FRA 27b0 177w1 149b1 39w0 132b1 40w0 181w1 49b0 101w0 4,0 0,0 39,5 42,0
130 
 Altinok Selim Eyup 1536 TUR 249w1 109b0 69w0 199b1 102w1 95b1 11w0 86b0 104w0 4,0 0,0 39,5 41,0
131 
 Ibraimov Kubanychbek 0 KGZ 57w- 110b0 151w1 141b1 103w1 68b0 93w1 61b0 80w0 4,0 0,0 39,0 43,0
132 
ACM Dzhankezov Batyr 0 RUS 40w0 47b0 203w1 74b1 129w0 98b1 173w+ 100w- 85w0 4,0 0,0 39,0 41,0
133 
 Solomna Svitlana 1434 UKR 34w0 153b1 54w½ 192b½ 98w1 28b0 95w0 177b1 82b0 4,0 0,0 38,0 40,5
134 
 Szewczyk Malwina 1409 POL 20w0 194b1 29w0 99b1 86w0 196b1 61w0 181b1 98w0 4,0 0,0 38,0 39,5
135 
 Yesu BabuK 1265 IND 39b0 214w1 147b½ 191w0 124b1 120w0 169b1 116w0 145b½ 4,0 0,0 38,0 39,0
136 
 Inal Ahmet Taha 1185 TUR 22w½ 49b0 191b0 179w½ 169b½ 165w½ 147b0 201w1 183b1 4,0 0,0 37,5 40,0
137 
 Yalcinkaya Umuralp 1222 TUR 91b+ 223w+ 40b0 67w0 145b1 64w0 100b0 150w1 92b0 4,0 0,0 37,0 40,5
138 
 Mrunali Pande 1236 IND 58b0 213w1 23b- 73b1 68w0 164b½ 121w½ 98b0 185w1 4,0 0,0 37,0 39,5
139 
 Johari Mohd Johar 1259 MAS 31b0 205w1 100b1 88w0 32b0 149w1 70b0 183w1 94b0 4,0 0,0 36,5 38,0
140 
 Cevallos Carlos 1165 ECU 74w1 98b0 47w½ 113b0 70b0 145w0 186b1 163w1 127b½ 4,0 0,0 35,5 38,0
141 
 Tran Thi Bich Thuy 1422 VIE 6b0 185w1 91b0 131w0 161b0 204w1 165b1 172w1 89b0 4,0 0,0 35,0 36,5
142 
 Frumin Rebeka 1332 ISR 38b0 219w+ 48w0 204b1 96w0 99b0 154w1 104b0 181w1 4,0 0,0 35,0 36,5
143 
 Pham Thi Huong 1335 VIE 16w0 154b1 26w0 164b0 73w0 213b1 101w0 203b1 178b+ 4,0 0,0 34,5 36,5
144 
 Nikhil G 1155 IND 128b0 43w0 169b1 100w1 115b0 188w1 94b0 108w0 186b1 4,0 0,0 34,0 36,5
145 
 Hanke Holger 0 GER 23b0 170w+ 90w0 114b½ 137w0 140b1 166w0 182b1 135w½ 4,0 0,0 33,0 36,0
146 
 Sarkar Md. Ali Newaz 1809 BAN 101w½ 75b0 192w0 166b1 72w0 160b½ 180w1 73b0 175w1 4,0 0,0 33,0 35,5
147 
 Vargas Drechsler Manuel 1903 ESP -0 184b1 135w½ -0 171b½ -0 136w1 -0 172b1 4,0 0,0 33,0 35,5
148 
 Dumont Frederic 1366 FRA 120b0 119w0 216b1 149w1 128b0 195w+ 86w0 102b0 177w1 4,0 0,0 32,0 34,0
149 
 Lim Yee Jin 0 MAS 115b0 231w+ 129w0 148b0 206w1 139b0 182w1 167b1 103w0 4,0 0,0 31,0 33,0
150 
 Marchidan Costica 1623 ROU 154w1 46b0 119w0 158b0 99w0 153b1 175w1 137b0 164w1 4,0 0,0 30,5 33,0