Индекс на статията

Батуми-2018: 43-та шахматна олимпиада за мъже и жени. Дата на провеждане: 23 септември - 6 октомври. Турнира се провежда по Швейцарска система в 11 кръга. При мъжете заявка за участие са потвърдили 185 отбора, а при жените 151. Отборите се състоят по 4 основни състезатели, плюс един резервен. Главен показател при определяне на местата – брой отборни точки. Допълнителни показатели при дележ: 1. Бергер 2. Брой индивидуални точки 3. Броят на мачовите точки на съперника игнорирайки най-слабите.
Състав на фаворитите.
Мъже. Сащ: Фабиано Каруана 2827, Уэсли Со 2776, Хикару Накамура 2763, Сэм Шенкленд 2722, Рэй Робсон 2682, Русия: Сергей Карякин 2760, Ян Непомнящий 2768, Владимир Крамник 2779, Никита Витюгов 2726, Дмитрий Яковенко 2747, Китай: Дин Лижэнь 2804, Юй Янги 2765, Вэй И 2742, Бу Сянчжи 2712, Ли Чао 2708, Азърбайджан: Шахрияр Мамедяров 2820, Теймур Раджабов 2751, Аркадий Найдич 2721, Рауф Мамедов 2699, Элтадж Сафарли 2676, Индия: Виши Ананд 2771, Пентала Харикришна 2743, Сантош Видит 2711, Башкаран Адибан 2668, Кришнан Сашикиран 2672, Украйна: Василий Иванчук 2710, Павел Элянов 2703, Юрий Криворучко 2695, Руслан Пономарев 2681, Антон Коробов 2685, Франция: Максим Вашиер-Лаграв 2780, Этьен Бакро 2678, Лоран Фрессине 2649, Ромен Эдуар 2646, Кристиан Бауэр 2629, Армения: Левон Аронян 2780, Габриэл Саргиссян 2691, Грант Мелкумян 2660, Роберт Ованисян 2621, Айк Мартиросян 2597, Англия: Майкъл Адамс 2712, Люк МакШейн 2672, Дэвид Хауэлл 2689, Гавейн Джонс 2677, Николас Перт 2549, Израел: Борис Гелфанд 2703, Максим Родштейн 2674, Тамир Набати 2692, Эмиль Сутовский 2633, Иля Смирин 2594.

Жени. Русия: Александра Костенюк 2559, Александра Горячкина 2535, Валентина Гунина 2528, Наталия Погонина 2469, Олга Гиря 2462, Украйна: Анна Музичук 2555, Мария Музичук 2533, Анна Ушенина 2451, Наталия Жукова 2403, Юлия Осьмак 2405, Китай: Цзюй Вэнцзюнь 2561, Шен Ян 2464, Хуан Цян 2446, Лэй Тинцзе 2468, Чжай Мо 2351, Грузия-1: Нана Дзагнидзе 2509, Лела Джавахишвили 2475, Нино Бациашвили 2482, Бела Хотенашвили 2469, Мери Арабидзе 2404, Индия: Хампи Конеру 2557, Дронавалли Харика 2500, Сачдев Таня 2400, Иша Караваде 2374, Роут Падмини 2338.
Контрола за игра: 90 минути за 40 хода и 30 минути до края на играта с добавено време по 30 секунди на ход започващо от първия.
В олимпиадата по традиция участват и сборни отбори на IBCA.
Състав на отборите. Мъже: 1 m FM Babarykin, Stanislav (2396) 2 н IM Meshkov, Yuri A. (2313) 3 CM Grigorchuk, Sergey (2288) 4 _ IM Dukaczewski, Piotr (2259) 5 Palacios Perez, Manuel (2151).

ЖенИ: 1 “ WIM Zsiltzova-Lisenko, Lubov (2214) 2 m WCM Stolarczyk, Anna (1984) 3 — FM Debowska, Teresa (1799) 4 “ Zarubinskaya, Irina (1772) 5 3 Vaishali Nrendra, Salavkar (1357)

Партии-ibca

Игрови дни: 24-28 септември, 30 септември – 5 октомври.
Почивен ден: 29 септември.
Начало на партиите в 14.00 msk. Последния кръг стартира в 10.00 msk.


Крайно класиране - ibca-мъже: 101 место, Крайно класиране - ibca-жени: 91 место.

Крайно подробно класиране след 11 кръга

1 China 69w3 64b3½ 49b3 26w3½ 12w1 17b2½ 10b2 40w2½ 15b2½ 4w3 2b2 18 372,5 28,5 149
2 United States of America 96w4 51b2½ 40b3 6w2½ 39w2 65b3½ 26b3 15w2½ 4b1½ 8b2½ 1w2 18 360,5 29,0 147
3 Russia 104b4 82w3 43b2½ 4b1½ 49w3 6w2 52b2 30w3 33b3 5w2½ 9b2½ 18 354,5 29,0 144
4 Poland 81w4 57b4 47b2½ 3w2½ 9b3 10w2½ 15w2 8b2 2w2½ 1b1 6b2 17 390,0 28,0 158
5 England 124w3 71w3½ 63b2½ 15b½ 33w3 9w2 41b2½ 39b2½ 29w3 3b1½ 21w3½ 17 340,0 27,5 142
6 India 92w3½ 14w3½ 23b3½ 2b1½ 67w3½ 3b2 19w2½ 12b2½ 8w1½ 40b3 4w2 16 388,0 29,0 156
7 Vietnam 113w4 107b2½ 56w3½ 9w1½ 62b2 43b2 23w4 21w2 34b4 13w2 37b3 16 379,5 30,5 138
8 Armenia 58b3½ 21w2½ 42w2½ 20b3 15w1½ 48b3½ 30b3 4w2 6b2½ 2w1½ 13b2 16 371,0 27,5 152
9 France 79w4 77b4 86w3½ 7b2½ 4w1 5b2 18b3 10w2½ 13b2 26w2½ 3w1½ 16 366,0 28,5 153
10 Ukraine 109b3½ 16b2½ 27w2½ 41b2½ 25w2½ 4b1½ 1w2 9b1½ 36w3 15b2½ 12w2 16 337,0 26,0 152
11 Sweden 151b4 95w3½ 19b2½ 39b1 42w1½ 77w3 24b3½ 14w1 68b3 33w3 26b3 16 333,0 29,0 135
12 Czech Republic 119w4 72b3 62w2½ 17w2½ 1b3 15b1 39w2 6w1½ 47b3½ 25w2½ 10b2 16 331,5 27,5 143
13 Germany 125b4 123w3½ 52w2 18b2½ 31w2½ 39b2 40w2 25b2½ 9w2 7b2 8w2 16 317,5 27,0 139
14 Austria 110w4 6b½ 118b3½ 58w3½ 30b1 78w2½ 65w2½ 11b3 26w1 66b3 29w2½ 16 300,5 27,0 133
15 Azerbaijan 60b3½ 33b3 32w3½ 5w3½ 8b2½ 12w3 4b2 2b1½ 1w1½ 10w1½ 52b4 15 402,5 29,5 159
16 Uzbekistan 150b4 10w1½ 18b1½ 110b4 79w4 24w2 88b3½ 22w2 20b2 47w3 31b3 15 341,0 30,5 135
17 Iran 97w4 88b3½ 30w3 12b1½ 54w3½ 1w1½ 84b3 26b1½ 22w2 51w2½ 43b2½ 15 337,0 28,5 138
18 Hungary 83b3 53b2 16w2½ 13w1½ 44b3 35b3 9w1 46w3 39b1 50b3 55w3½ 15 321,0 26,5 139
19 Egypt 133b3½ 67w2½ 11w1½ 45b2½ 41w2½ 66b2½ 6b1½ 64w2 32b2 28w2 49w3½ 15 298,5 26,0 135
20 Greece 112w4 75b3½ 34w2½ 8w1 48b1½ 53b3 62w2½ 29b1½ 16w2 63b2½ 39w2½ 15 295,0 26,5 134
21 Kazakhstan 134w4 8b1½ 70b2½ 30w1½ 72w2½ 68b2½ 66w3½ 7b2 50w3 39w2½ 5b½ 15 289,0 26,0 137
22 Mongolia 148b4 61w2 28b1 132w4 43w1 93b3 89w2½ 16b2 17b2 44w3 40w2½ 15 279,0 27,0 126
23 Canada 111b3 89w2½ 6w½ 64b3½ 36b2 28w2 7b0 48w2 93w3 60b4 46w2½ 15 277,0 25,0 133
24 Lithuania 115b3 50b2½ 29w2 28b3 40w½ 16b2 11w½ 104w3 35b2½ 27w2 41w2½ 15 272,5 23,5 136
25 Spain 100b4 84w3½ 31b2 52w3½ 10b1½ 34w2½ 86b3½ 13w1½ 56w3½ 12b1½ 28b2 14 336,5 29,0 138
26 Croatia 90b4 73w3½ 37b3 1b½ 27w3 29b3 2w1 17w2½ 14b3 9b1½ 11w1 14 320,5 26,0 153
27 Romania 121w4 85b3½ 10b1½ 136w4 26b1 54w2 76w4 56b1½ 88w4 24b2 67w3 14 320,0 30,5 127
28 Georgia 1 122b3½ 29b2 22w3 24w1 63b3 23b2 48w4 31b1½ 30w2½ 19b2 25w2 14 320,0 26,5 141
29 Norway 128b4 28w2 24b2 68w4 57b3½ 26w1 107b4 20w2½ 5b1 52w2½ 14b1½ 14 316,5 28,0 139
30 Belarus 93w3½ 35w2½ 17b1 21b2½ 14w3 42b2½ 8w1 3b1 28b1½ 72w3 62w3½ 14 301,0 25,0 145
31 Moldova 108b3½ 48w2½ 25w2 61b2½ 13b1½ 36w2 51b3 28w2½ 40b1 32w3½ 16w1 14 293,5 25,0 138
32 Slovenia 98b4 70w4 15b½ 34w2 86b1½ 87w2½ 85b3 71b3 19w2 31b½ 61w2½ 14 291,0 25,5 127
33 Italy 120b4 15w1 112b3 95w3½ 5b1 38w3 111w2½ 42b2½ 3w1 11b1 65w2½ 14 279,0 25,0 136
34 Switzerland 127w3½ 36w2½ 20b1½ 32b2 61w3 25b1½ 49w2½ 44b2½ 7w0 42b2 66w3½ 14 275,5 24,5 136
35 Australia 159w4 30b1½ 105w3 43b2 103b3 18w1 123b3½ 54w2 24w1½ 109b3 77w3½ 14 274,0 28,0 121
36 Montenegro 143w4 34b1½ 104w3½ 88b2½ 23w2 31b2 109w3½ 52b2 10b1 64w2 68b2½ 14 272,5 26,5 127
37 Philippines 160b4 66w2½ 26w1 54b1½ 126w1½ 141b4 53w2½ 77b3 109w2½ 38b3 7w1 14 264,5 26,5 122
38 Ecuador 130b3 47w1 134b3½ 84w3 65b0 33b1 73w2½ 112b3½ 70w2½ 37w1 64b2½ 14 229,5 23,5 118
39 Israel 102b4 55w3½ 68b3½ 11w3 2b2 13w2 12b2 5w1½ 18w3 21b1½ 20b1½ 13 351,0 27,5 153
40 Netherlands 126w4 94b4 2w1 72b4 24b3½ 51w2½ 13b2 1b1½ 31w3 6w1 22b1½ 13 330,5 28,0 147
41 Argentina 59b4 74w3½ 65b2½ 10w1½ 19b1½ 57w4 5w1½ 67b2½ 62w2½ 43w2 24b1½ 13 326,5 27,0 138
42 Turkey 91b4 78w3½ 8b1½ 85w3½ 11b2½ 30w1½ 70b3 33w1½ 54b2 34w2 48w2 13 308,0 27,0 135
43 Georgia 2 131b3½ 44b2½ 3w1½ 35w2 22b3 7w2 64b1½ 111w3½ 45w2½ 41b2 17w1½ 13 298,5 25,5 139
44 Denmark 157b4 43w1½ 102b2½ 123w2 18w1 100b3½ 60b4 34w1½ 71b3½ 22b1 89w4 13 290,0 28,5 123
45 Latvia 99w3½ 68b1½ 97w3½ 19w1½ 136b4 71w2 67b2 107w4 43b1½ 75b3 53w2 13 287,0 28,5 121
46 Finland 80w4 52b1 113w3 78b1½ 95b3 60w2 126w4 18b1 85b4 56w2½ 23b1½ 13 282,0 27,5 125
47 Portugal 139w4 38b3 4w1½ 62w1½ 101b3 85w2 69b3 86w3½ 12w½ 16b1 90b3½ 13 276,5 26,5 130
48 FYR Macedonia 118w4 31b1½ 96w4 77b3½ 20w2½ 8w½ 28b0 23b2 123w3 61w2 42b2 13 272,5 25,0 132
49 Peru 117w4 136b4 1w1 94b4 3b1 67w2 34b1½ 69w3 58b2½ 54w2½ 19b½ 13 269,5 26,0 135
50 Turkmenistan 142b4 24w1½ 117b4 57w1 94w3½ 74b3 56w2 82b3½ 21b1 18w1 92b2½ 13 268,5 27,0 125
51 Georgia 3 145w4 2w1½ 121b3½ 69b3 75w2½ 40b1½ 31w1 57b2 86w2½ 17b1½ 85w2½ 13 265,0 25,5 129
52 Serbia 140w3½ 46w3 13b2 25b½ 55w2½ 89b3½ 3w2 36w2 64b2½ 29b1½ 15w0 13 264,0 23,0 140
53 Albania 138b4 18w2 61b0 59b2 134w3 20w1 37b1½ 147w4 74b3 81w3 45b2 13 262,0 25,5 124
54 Estonia 171w4 62b1½ 126w3 37w2½ 17b½ 27b2 63w2½ 35b2 42w2 49b1½ 97b3 13 252,0 24,5 127
55 Costa Rica 168b4 39b½ 81w4 87w2 52b1½ 123w1 143w4 76b2½ 95b3½ 96w3 18b½ 13 250,0 26,5 116
56 Bangladesh 178b4 101w4 7b½ 86b2 83w3 62w2 50b2 27w2½ 25b½ 46b1½ 96w2½ 13 246,0 24,5 126
57 Indonesia 164w4 4w0 167b4 50b3 29w½ 41b0 92w3½ 51w2 61b1 87b4 86w3 13 227,5 25,0 122
58 Japan 8w½ 152b4 101w3 14b½ 88w1 140w4 90b2 80b2½ 49w1½ 123b3 95b2½ 13 222,0 24,5 119
59 Zimbabwe 41w0 163b3½ 74b2 53w2 69w2 76b1½ 91b3½ 61w½ 122b2½ 136w3½ 84b2½ 13 218,0 23,5 114
60 IPCA 15w½ 114b3 64w½ 149b3½ 92w3 46b2 44w0 83b2½ 82w3 23w0 105b3 13 193,0 21,0 121
61 Cuba 149w3½ 22b2 53w4 31w1½ 34b1 83b3½ 71w1½ 59b3½ 57w3 48b2 32b1½ 12 305,0 27,0 132
62 Chile 106w3½ 54w2½ 12b1½ 47b2½ 7w2 56b2 20b1½ 81w3½ 41b1½ 111w4 30b½ 12 275,5 25,0 134
63 Brazil 132w4 105b4 5w1½ 89b2 28w1 103b3 54b1½ 124w4 101b3 20w1½ 71b2 12 266,5 27,5 122
64 Colombia 129b4 1w½ 60b3½ 23w½ 116w3½ 143b4 43w2½ 19b2 52w1½ 36b2 38w1½ 12 264,0 25,5 134
65 Bosnia & Herzegovina 162b4 103w2½ 41w1½ 109b4 38w4 2w½ 14b1½ 149w3½ 66b½ 112w3 33b1½ 12 258,5 26,5 125
66 Slovakia 135b3½ 37b1½ 98w4 107b2½ 78w3 19w1½ 21b½ 74b3 65w3½ 14w1 34b½ 12 257,0 24,5 131
67 Paraguay 152w4 19b1½ 76b2½ 71w3 6b½ 49b2 45w2 41w1½ 107b2½ 70w4 27b1 12 255,0 24,5 130
68 Iceland 114b4 45w2½ 39w½ 29b0 108w2½ 21w1½ 72b2½ 75b3 11w1 78b3½ 36w1½ 12 246,5 22,5 131
69 Morocco 1b1 182w4 159b3 51w1 59b2 98w2½ 47w1 49b1 100b3½ 80w2 109w4 12 233,0 25,0 120
70 South Africa 137b4 32b0 21w1½ 117w3 140b4 90b3 42w1 151w4 38b1½ 67b0 110w3 12 221,5 25,0 117
71 Belgium 161w4 5b½ 124w2½ 67b1 132w3½ 45b2 61b2½ 32w1 44w½ 93b4 63w2 12 219,0 23,5 122
72 Tajikistan 166w4 12w1 151b3 40w0 21b1½ 159b3½ 68w1½ 115w3½ 113b3 30b1 107w3 12 217,5 25,0 115
73 Monaco 169w4 26b½ 90w2 79b1 167w3½ 114b2 38b1½ 120w3½ 77w1 137b3 113b3 12 214,0 25,0 109
74 Mexico 176w4 41b½ 59w2 90b2 81b3 50w1 116b2½ 66w1 53w1 121b3½ 106w2½ 12 213,5 23,0 117
75 Kyrgyzstan 165w4 20w½ 135b3 92w3 51b1½ 109w1½ 113b2½ 68w1 151b3½ 45w1 115b3 12 210,0 24,5 111
76 Nigeria 0w0 145b4 67w1½ 98b2 154w4 59w2½ 27b0 55w1½ 126b3 79b2 108w3 12 209,0 23,5 111
77 Uruguay 170w4 9w0 131b4 48w½ 96b2½ 11b1 105w3 37w1 73b3 108w3½ 35b½ 12 208,0 23,0 125
78 Kosovo 156b4 42b½ 108w2½ 46w2½ 66b1 14b1½ 112w1½ 166b4 149w3½ 68w½ 117b2½ 12 206,0 24,0 112
79 Yemen 9b0 116w2 142b4 73w3 16b0 91w2½ 82w1 125b2½ 108b1½ 76w2 112b3½ 12 204,5 22,0 116
80 Afghanistan 46b0 93b2 83w½ 160w2½ 98b1½ 177b4 122w2½ 58w1½ 103b3 69b2 104w3 12 187,5 22,5 107
81 Guatemala 4b0 168w3½ 55b0 124b3 74w1 150w2½ 106b3 62b½ 102w2½ 53b1 111w3 12 163,0 20,0 114
82 Ireland 116b4 3b1 99w3½ 103w2 87b3 86w1 79b3 50w½ 60b1 95w1 139b4 11 227,0 24,0 120
83 Madagascar 18w1 110b2 80b3½ 93w3 56b1 61w½ 137b4 60w1½ 128w3 86b1 138b3 11 222,5 23,5 115
84 Dominican Republic 177b4 25b½ 128w4 38b1 121w3½ 119b2½ 17w1 95w2 96b1 99b3 59w1½ 11 217,5 24,0 118
85 Singapore 146w4 27w½ 111b3½ 42b½ 120w3 47b2 32w1 126b2½ 46w0 101w4 51b1½ 11 216,0 22,5 119
86 Algeria 144w4 87b3 9b½ 56w2 32w2½ 82b3 25w½ 47b½ 51b1½ 83w3 57b1 11 213,5 21,5 128
87 New Zealand 180w3½ 86w1 100b3 55b2 82w1 32b1½ 96w1 162b4 119b4 57w0 124w3 11 208,0 24,0 110
88 Luxembourg 155w4 17w½ 140b3½ 36w1½ 58b3 126b2 16w½ 90w2½ 27b0 89w1½ 134b4 11 204,5 23,0 120
89 Venezuela 141w4 23b1½ 125w2½ 63w2 123b3 52w½ 22b1½ 96b1 145w3 88b2½ 44b0 11 204,0 21,5 117
90 United Arab Emirates 26w0 175b3½ 73b2 74w2 105b2½ 70w1 58w2 88b1½ 91b3½ 125w3½ 47w½ 11 203,5 22,0 116
91 Sudan 42w0 146b4 107w1½ 114b2 158w4 79b1½ 59w½ 141b3½ 90w½ 160w3½ 145b4 11 200,5 25,0 104
92 El Salvador 6b½ 148w4 181w4 75b1 60b1 94w3 57b½ 114w2 131w2½ 98b3 50w1½ 11 196,5 23,0 115
93 Malaysia 30b½ 80w2 129w3 83b1 157w4 22w1 133b3½ 98w3½ 23b1 71w0 132b2½ 11 196,5 22,0 116
94 Scotland 174b4 40w0 182b4 49w0 50b½ 92b1 146w4 116w4 117b2 97w1½ 123b2½ 11 192,5 23,5 109
95 Tunisia 184b4 11b½ 139w3 33b½ 46w1 134b3½ 102w2½ 84b2 55w½ 82b3 58w1½ 11 192,5 22,0 119
96 Panama 2b0 178w4 48b0 122w2½ 77w1½ 124b2 87b3 89w3 84w3 55b1 56b1½ 11 190,0 21,5 120
97 Barbados 17b0 156w4 45b½ 152w1 131w2½ 122b2 124w1½ 132w3 148b3½ 94b2½ 54w1 11 185,5 21,5 103
98 Botswana 32w0 165b4 66b0 76w2 80w2½ 69b1½ 103w2½ 93b½ 127b4 92w1 125b3 11 176,5 21,0 112
99 Mozambique 45b½ 171w3½ 82b½ 162b3 119w1½ 167w3 104b1½ 157w2 139b2½ 84w1 140b3½ 11 168,5 22,5 95
100 Wales 25w0 155b3½ 87w1 157b2 110w2½ 44w½ 118b2 106b2 69w½ 129b2½ 136b3 11 163,5 19,5 105
101 IBCA 158w3 56b0 58b1 170w4 47w1 152b2 171w4 128b2½ 63w1 85b0 122w2½ 11 150,0 21,0 102
102 Bolivia 39w0 170b4 44w1½ 111b1½ 146w4 135b4 95b1½ 127w2 81b1½ 140w2 137w3 10 204,0 25,0 104
103 Faroe Islands 154b3½ 65b1½ 127w2½ 82b2 35w1 63w1 98b1½ 133w3½ 80w1 152b4 119w2 10 200,5 23,5 108
104 Uganda 3w0 147b4 36b½ 134w1½ 175w4 139b3½ 99w2½ 24b1 111b1 120w3½ 80b1 10 187,5 22,5 117
105 Andorra 183w4 63w0 35b1 175b4 90w1½ 121b3½ 77b1 119w2 124b3½ 117w2 60w1 10 186,0 23,5 107
106 Hong Kong 62b½ 142w2 116b2 182w4 152b3 107b1½ 81w1 100w2 110b2 114w3 74b1½ 10 185,0 22,5 104
107 Iraq 153b4 7w1½ 91b2½ 66w1½ 151b3½ 106w2½ 29w0 45b0 67w1½ 146w3 72b1 10 183,5 21,0 117
108 South Korea 31w½ 160b3 78b1½ 181w4 68b1½ 151w1½ 159w4 129b3½ 79w2½ 77b½ 76b1 10 180,0 23,5 104
109 Zambia 10w½ 143b2½ 122b2½ 65w0 139w4 75b2½ 36b½ 117w4 37b1½ 35w1 69b0 10 178,5 19,0 122
110 Bahrain 14b0 83w2 133b3 16w0 100b1½ 137w1½ 158b3½ 152w2½ 106w2 130b4 70b1 10 175,0 21,0 110
111 Nepal 23w1 150b2½ 85w½ 102w2½ 113b3½ 112w2½ 33b1½ 43b½ 104w3 62b0 81b1 10 175,0 18,5 117
112 Sri Lanka 20b0 177w4 33w1 144b4 159w3½ 111b1½ 78b2½ 38w½ 121w3 65b1 79w½ 10 174,5 21,5 115
113 Chinese Taipei 7b0 137w4 46b1 138w3½ 111w½ 132b3 75w1½ 164b3½ 72w1 149b2½ 73w1 10 174,5 21,5 110
114 Palestine 68w0 60w1 178b3 91w2 137b3 73w2 117b1 92b2 130w2 106b1 154w3 10 170,0 20,0 105
115 Oman 24w1 134b1½ 163w3 116b1 138w3 128b½ 154w3 72b½ 147b4 151w2½ 75w1 10 168,0 21,0 101
116 South Sudan 82w0 79b2 106w2 115w3 64b½ 130b2½ 74w1½ 94b0 129w2 131b2 151w3½ 10 166,5 19,0 103
117 Jamaica 49b0 169w4 50w0 70b1 181b4 142w4 114w3 109b0 94w2 105b2 78w1½ 10 164,0 21,5 106
118 Brunei 48b0 179b4 14w½ 166w4 143b1½ 133w2 100w2 121b1½ 137b1 171w3 156b2½ 10 154,5 22,0 99
119 Trinidad & Tobago 12b0 174w3½ 123b1½ 171w4 99b2½ 84w1½ 151b0 105b2 87w0 157w3½ 103b2 10 153,5 20,5 101
120 Honduras 33w0 124b1½ 155w2½ 125b2½ 85b1 127w3 149b1½ 73b½ 166w3½ 104b½ 158w4 10 149,0 20,5 98
121 Nicaragua 27b0 176w4 51w½ 131b3½ 84b½ 105w½ 134b2½ 118w2½ 112b1 74w½ 149b3 10 136,0 18,5 106
122 ICCD 28w½ 157b4 109w1½ 96b1½ 145w2½ 97w2 80b1½ 143b4 59w1½ 126w2½ 101b1½ 9 195,5 23,0 109
123 Myanmar 175b4 13b½ 119w2½ 44b2 89w1 55b3 35w½ 148w2½ 48b1 58w1 94w1½ 9 177,0 19,5 121
124 Angola 5b1 120w2½ 71b1½ 81w1 156b4 96w2 97b2½ 63b0 105w½ 167w3 87b1 9 169,5 19,0 114
125 Syria 13w0 166b4 89b1½ 120w1½ 155w3 136b3 128w2 79w1½ 160b4 90b½ 98w1 9 163,0 22,0 104
126 Lebanon 40b0 164w4 54b1 128w2½ 37b2½ 88w2 46b0 85w1½ 76w1 122b1½ 167b4 9 162,5 20,0 112
127 Malta 34b½ 144w3½ 103b1½ 143w1½ 162b2½ 120b1 138w3 102b2 98w0 134w1 164b3½ 9 157,5 20,0 98
128 Namibia 29w0 130w3½ 84b0 126b1½ 166w2½ 115w3½ 125b2 101w1½ 83b1 132w1 165b3 9 155,5 19,5 100
129 Kuwait 64w0 133w2 93b1 142w2 182b3½ 149w1½ 168b3½ 108w½ 116b2 100w1½ 159b4 9 153,0 21,5 94
130 Liberia 38w1 128b½ 162w1 178b4 164b3 116w1½ 144b3 139w2 114b2 110w0 142w2 9 144,5 20,0 94
131 Liechtenstein 43w½ 161b2½ 77w0 121w½ 97b1½ 156w2 177b3½ 150w3½ 92b1½ 116w2 144b2 9 144,0 19,5 99
132 Malawi 63b0 153w3 149w2½ 22b0 71b½ 113w1 136w2 97b1 141w3½ 128b3 93w1½ 9 144,0 18,0 106
133 Libya 19w½ 129b2 110w1 137b2 144w2½ 118b2 93w½ 103b½ 167b1½ 176w3 172b3½ 9 139,5 19,0 96
134 Puerto Rico 21b0 115w2½ 38w½ 104b2½ 53b1 95w½ 121w1½ 173b3 143w2 127b3 88w0 9 135,5 16,5 112
135 Mali 66w½ 141b3 75w1 167b1½ 179w3 102w0 157b1½ 159b2 162w2½ 158b2 147b2 9 133,0 19,0 89
136 Jordan 163b4 49w0 172b4 27b0 45w0 125w1 132b2 171w4 157b4 59b½ 100w1 9 132,5 20,5 104
137 Haiti 70w0 113b0 174b2½ 133w2 114w1 110b2½ 83w0 161b3 118w3 73w1 102b1 9 126,0 16,0 101
138 Guyana 53w0 140b1 145w2½ 113b½ 115b1 181w3½ 127b1 168w3 164w2 148b3 83w1 9 125,5 18,5 93
139 Maldives 47b0 154w3½ 95b1 172w4 109b0 104w½ 140b2½ 130b2 99w1½ 143b2½ 82w0 9 123,5 17,5 99
140 Surinam 52b½ 138w3 88w½ 150b2½ 70w0 58b0 139w1½ 174b3 153w2½ 102b2 99w½ 9 118,0 16,0 104
141 Jersey 89b0 135w1 170b1½ 163w2½ 172b4 37w0 167b2 91w½ 132b½ 178w3 171b4 9 117,0 19,0 89
142 Mauritius 50w0 106b2 79w0 129b2 161w2½ 117b0 147w1½ 153w1 174b3½ 175w3 130b2 9 114,0 17,5 92
143 Kenya 36b0 109w1½ 148b2½ 127b2½ 118w2½ 64w0 55b0 122w0 134b2 139w1½ 160b2½ 9 114,0 15,0 103
144 Guernsey 86b0 127b½ 177w3 112w0 133b1½ 170b3 130w1 146b1 168w3 166b2½ 131w2 9 113,5 17,5 87
145 Macau 51b0 76w0 138b1½ 184w3½ 122b1½ 165w2 169b3 167w3 89b1 164w2½ 91w0 9 111,5 18,0 93
146 Sao Tome & Principe 85b0 91w0 179w3½ 159b1½ 102b0 163w3 94b0 144w3 155w2½ 107b1 148w2 9 104,5 16,5 91
147 Somalia 0w0 104w0 160w2 154b1 173b2 182w4 142b2½ 53b0 115w0 155b3 135w2 9 98,5 16,5 85
148 Ethiopia 22w0 92b0 143w1½ 183w4 171b2 158b4 152w4 123b1½ 97w½ 138w1 146b2 8 137,5 20,5 96
149 Cyprus 61b½ 162w4 132b1½ 60w½ 168w4 129b2½ 120w2½ 65b½ 78b½ 113w1½ 121w1 8 136,0 19,0 103
150 Netherlands Antilles 16w0 111w1½ 184b4 140w1½ 153b2½ 81b1½ 162w2 131b½ 159w2 154b1½ 175w3 8 129,0 20,0 91
151 Thailand 11w0 183b4 72w1 168b3 107w½ 108b2½ 119w4 70b0 75w½ 115b1½ 116b½ 8 129,0 17,5 109
152 Ghana 67b0 58w0 161w3 97b3 106w1 101w2 148b0 110b1½ 163w4 103w0 153b2 8 124,0 16,5 100
153 Guam 107w0 132b1 169b2 164w2 150w1½ 179b3 166w½ 142b3 140b1½ 159w2 152w2 8 123,0 18,5 81
154 Sierra Leone 103w½ 139b½ 164b2 147w3 76b0 157w2 115b1 163w2 172b2 150w2½ 114b1 8 120,5 16,5 90
155 Swaziland 88b0 100w½ 120b1½ 165w3 125b1 166b1 170w2½ 175w2½ 146b1½ 147w1 174w3½ 8 118,5 18,0 86
156 Cameroon 78w0 97b0 171b1 174w3 124w0 131b2 165b1½ 177w2 173w3 169b4 118w1½ 8 114,5 18,0 84
157 Saudi Arabia 44w0 122w0 180b3 100w2 93b0 154b2 135w2½ 99b2 136w0 119b½ 161w2 8 101,5 14,0 98
158 Eritrea 101b1 159w0 176b2 169w3 91b0 148w0 110w½ 180b3 165b3 135w2 120b0 8 88,0 14,5 86
159 Qatar 35b0 158b4 69w1 146w2½ 112b½ 72w½ 108b0 135w2 150b2 153b2 129w0 7 127,5 14,5 100
160 San Marino 37w0 108w1 147b2 80b1½ 170w3½ 171b1½ 172b2½ 165w2½ 125w0 91b½ 143w1½ 7 124,5 16,5 95
161 Papua New Guinea 71b0 131w1½ 152b1 176w4 142b1½ 164w1½ 178b4 137w1 171b½ 182w3½ 157b2 7 122,0 20,5 81
162 Bermuda 65w0 149b0 130b3 99w1 127w1½ 176b3 150b2 87w0 135b1½ 165w1½ 181w3 7 109,5 16,5 90
163 Nauru 136w0 59w½ 115b1 141b1½ 184w4 146b1 176w3½ 154b2 152b0 172w2 166w2 7 104,0 17,5 86
164 Aruba 57b0 126b0 154w2 153b2 130w1 161b2½ 173w2½ 113w½ 138b2 145b1½ 127w½ 7 99,5 14,5 91
165 Senegal 75b0 98w0 168b1 155b1 183w3 145b2 156w2½ 160b1½ 158w1 162b2½ 128w1 7 98,0 15,5 86
166 Lesotho 72b0 125w0 173w3 118b0 128b1½ 155w3 153b3½ 78w0 120b½ 144w1½ 163b2 7 98,0 15,0 94
167 Ivory Coast 0w0 180b3 57w0 135w2½ 73b½ 99b1 141w2 145b1 133w2½ 124b1 126w0 7 98,0 13,5 95
168 Tanzania 55w0 81b½ 165w3 151w1 149b0 174b3 129w½ 138b1 144b1 173w2 180w2½ 7 87,0 14,5 86
169 Gambia 73b0 117b0 153w2 158b1 177w1½ 183b3½ 145w1 172w2 170b2½ 156w0 173b2 7 85,5 15,5 81
170 Cape Verde 77b0 102w0 141w2½ 101b0 160b½ 144w1 155b1½ 183w3 169w1½ 181b2 182b3 7 82,5 15,0 83
171 Mauritania 54b0 99b½ 156w3 119b0 148w2 160w2½ 101b0 136b0 161w3½ 118b1 141w0 7 80,0 12,5 96
172 Burundi 0w0 173b3 136w0 139b0 141w0 180b3 160w1½ 169b2 154w2 163b2 133w½ 7 77,0 14,0 76
173 Congo 0w0 172w1 166b1 177b2 147w2 175w4 164b1½ 134w1 156b1 168b2 169w2 6 111,5 17,5 73
174 Togo 94w0 119b½ 137w1½ 156b1 178w3 168w1 181b3½ 140w1 142w½ 179b4 155b½ 6 93,0 16,5 83
175 Bahamas 123w0 90w½ 183b3½ 105w0 104b0 173b0 179w4 155b1½ 177w4 142b1 150b1 6 82,5 15,5 83
176 Timor Leste 74b0 121b0 158w2 161b0 180w2 162w1 163b½ 181w2 184b4 133b1 178w2 6 67,5 14,5 76
177 Djibouti 84w0 112b0 144b1 173w2 169b2½ 80w0 131w½ 156b2 175b0 183w1½ 184b3½ 6 65,0 13,0 82
178 Palau 56w0 96b0 114w1 130w0 174b1 184b3 161w0 179b2 180w2½ 141b1 176b2 6 61,5 12,5 82
179 Central African Republic 182b1 118w0 146b½ 180w2½ 135b1 153w1 175b0 178w2 181b2 174w0 183b2½ 6 61,0 12,5 69
180 Seychelles 87b½ 167w1 157w1 179b1½ 176b2 172w1 182b2½ 158w1 178b1½ 184w2½ 168b1½ 5 88,5 16,0 71
181 Rwanda 0w0 184w3½ 92b0 108b0 117w0 138b½ 174w½ 176b2 179w2 170w2 162b1 5 52,5 11,5 73
182 US Virgin Islands 179w3 69b0 94w0 106b0 129w½ 147b0 180w1½ 184w2 183b2½ 161b½ 170w1 5 50,0 11,0 78
183 Gabon 105b0 151w0 175w½ 148b0 165b1 169w½ 184b3 170b1 182w1½ 177b2½ 179w1½ 4 52,0 11,5 70
184 Antigua and Barbuda 95w0 181b½ 150w0 145b½ 163b0 178w1 183w1 182b2 176w0 180b1½ 177w½ 1 33,5 7,0 68
185 Pakistan 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0w0 0 0,0 0,0 0


Отборно представяне с индивидуални резултати - мъже


1. China (CHN / СрЕло:2756, Капитан: Xu Jun / ТБ1: 18 / ТБ2: 372,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Ding Liren 2804 CHN 1 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 5,5 8 2873 5,5 4,78 0,72 10 7,2
2 GM Yu Yangyi 2765 CHN 1 1 1 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 7,0 11 2724 7 7,44 -0,44 10 -4,4
3 GM Wei Yi 2742 CHN 1 1 0 ½ 0 ½ ½ 3,5 7 2578 3,5 4,88 -1,38 10 -13,8
4 GM Bu Xiangzhi 2712 CHN 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 7,5 10 2774 7,5 6,60 0,90 10 9,0
5 GM Li Chao b 2708 CHN 0 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 5,0 8 2657 5 5,42 -0,42 10 -4,2

2. United States of America (USA / СрЕло:2772, Капитан: Donaldson John / ТБ1: 18 / ТБ2: 360,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Caruana Fabiano 2827 USA ½ ½ 1 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 7,0 10 2859 7 6,47 0,53 10 5,3
2 GM So Wesley 2776 USA 1 1 1 ½ ½ 1 1 0 ½ ½ ½ 7,5 11 2756 7,5 7,51 -0,01 10 -0,1
3 GM Nakamura Hikaru 2763 USA 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 4,5 9 2602 4,5 6,23 -1,73 10 -17,3
4 GM Shankland Samuel 2722 USA 1 ½ 1 ½ 0 1 1 ½ 1 ½ 7,0 10 2733 7 6,65 0,35 10 3,5
5 GM Robson Ray 2682 USA 1 ½ 1 ½ 3,0 4 2607 3 3,21 -0,21 10 -2,1

3. Russia (RUS / СрЕло:2764, Капитан: Filatov Andrey / ТБ1: 18 / ТБ2: 354,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Karjakin Sergey 2760 RUS 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 6,5 10 2711 6,5 6,92 -0,42 10 -4,2
2 GM Nepomniachtchi Ian 2768 RUS 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 7,5 10 2790 7,5 7,07 0,43 10 4,3
3 GM Kramnik Vladimir 2779 RUS 1 0 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ 6,5 9 2770 6,5 6,51 -0,01 10 -0,1
4 GM Vitiugov Nikita 2726 RUS 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 6,5 10 2645 6,5 7,31 -0,81 10 -8,1
5 GM Jakovenko Dmitry 2747 RUS 1 ½ 0 ½ 0 2,0 5 2413 2 3,99 -1,99 10 -19,9

4. Poland (POL / СрЕло:2673, Капитан: Socko Bartosz / ТБ1: 17 / ТБ2: 390)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Duda Jan-Krzysztof 2739 POL 1 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ 4,5 10 2670 4,5 5,28 -0,78 10 -7,8
2 GM Wojtaszek Radoslaw 2727 POL 1 1 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 6,0 10 2748 6 5,59 0,41 10 4,1
3 GM Piorun Kacper 2612 POL 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 6,5 9 2765 6,5 4,60 1,90 10 19,0
4 GM Tomczak Jacek 2614 POL 1 1 1 1 ½ ½ ½ 5,5 7 2808 5,5 3,65 1,85 10 18,5
5 GM Dragun Kamil 2568 POL 1 1 1 1 ½ ½ ½ 0 5,5 8 2687 5,5 4,14 1,36 10 13,6

5. England (ENG / СрЕло:2688, Капитан: Nunn John D M / ТБ1: 17 / ТБ2: 340)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Adams Michael 2712 ENG 1 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 6,0 10 2732 6 5,67 0,33 10 3,3
2 GM McShane Luke J 2672 ENG ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 5,5 10 2627 5,5 5,98 -0,48 10 -4,8
3 GM Howell David W L 2689 ENG 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 0 1 7,5 10 2760 7,5 6,49 1,01 10 10,1
4 GM Jones Gawain C B 2677 ENG 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 6,5 10 2648 6,5 6,69 -0,19 10 -1,9
5 GM Pert Nicholas 2549 ENG ½ ½ ½ ½ 2,0 4 2396 2 2,73 -0,73 10 -7,3

6. India (IND / СрЕло:2724, Капитан: Ramesh R B / ТБ1: 16 / ТБ2: 388)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Anand Viswanathan 2771 IND 1 1 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ 5,5 9 2799 5,5 5,12 0,38 10 3,8
2 GM Harikrishna Pentala 2743 IND 1 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 7,0 10 2770 7 6,44 0,56 10 5,6
3 GM Vidit Santosh Gujrathi 2711 IND 1 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 5,0 9 2633 5 5,81 -0,81 10 -8,1
4 GM Adhiban B. 2668 IND 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 5,5 8 2680 5,5 5,21 0,29 10 2,9
5 GM Sasikiran Krishnan 2672 IND ½ 1 ½ 1 1 1 0 1 6,0 8 2689 6 5,63 0,37 10 3,7

7. Vietnam (VIE / СрЕло:2576, Капитан: Dao Thien Hai / ТБ1: 16 / ТБ2: 379,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Le Quang Liem 2715 VIE 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 7,5 10 2755 7,5 6,89 0,61 10 6,1
2 GM Nguyen Ngoc Truong Son 2620 VIE 1 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 8,5 10 2804 8,5 6,39 2,11 10 21,1
3 GM Tran Tuan Minh 2491 VIE 1 ½ 1 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 0 6,0 11 2498 6 5,89 0,11 10 1,1
4 IM Nguyen Anh Khoi 2463 VIE 1 ½ ½ 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 7,0 11 2576 7 5,34 1,66 10 16,6
5 GM Dao Thien Hai 2477 VIE 1 ½ 1,5 2 0 1,5 1,68 -0,18 10 -1,8

8. Armenia (ARM / СрЕло:2688, Капитан: Petrosian Arshak B / ТБ1: 16 / ТБ2: 371)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Aronian Levon 2780 ARM 1 ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 5,5 10 2727 5,5 6,17 -0,67 10 -6,7
2 GM Sargissian Gabriel 2691 ARM ½ ½ ½ 0 1 1 ½ ½ ½ ½ 5,5 10 2670 5,5 5,71 -0,21 10 -2,1
3 GM Melkumyan Hrant 2660 ARM 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 0 ½ 6,0 10 2670 6 5,78 0,22 10 2,2
4 GM Hovhannisyan Robert 2621 ARM 1 ½ 1 1 ½ ½ 4,5 6 2692 4,5 3,86 0,64 10 6,4
5 GM Martirosyan Haik M. 2597 ARM 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ 6,0 8 2708 6 4,75 1,25 10 12,5

9. France (FRA / СрЕло:2688, Капитан: Maze Sebastien / ТБ1: 16 / ТБ2: 366)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Vachier-Lagrave Maxime 2780 FRA 1 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ 6,5 10 2775 6,5 6,48 0,02 10 0,2
2 GM Bacrot Etienne 2678 FRA 1 1 1 ½ 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 6,5 11 2666 6,5 6,58 -0,08 10 -0,8
3 GM Fressinet Laurent 2649 FRA 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 6,0 10 2646 6 5,86 0,14 10 1,4
4 GM Edouard Romain 2646 FRA 1 ½ ½ ½ 2,5 4 2590 2,5 2,70 -0,20 10 -2,0
5 GM Bauer Christian 2629 FRA 1 1 1 1 0 1 ½ 1 ½ 7,0 9 2743 7 5,58 1,42 10 14,2

10. Ukraine (UKR / СрЕло:2698, Капитан: Sulypa Oleksandr / ТБ1: 16 / ТБ2: 337)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Ivanchuk Vassily 2710 UKR ½ ½ 1 1 0 ½ 1 ½ ½ 5,5 9 2738 5,5 5,07 0,43 10 4,3
2 GM Eljanov Pavel 2703 UKR ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 3,5 9 2604 3,5 4,73 -1,23 10 -12,3
3 GM Kryvoruchko Yuriy 2695 UKR 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 1 1 6,5 9 2727 6,5 5,98 0,52 10 5,2
4 GM Ponomariov Ruslan 2681 UKR 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 4,0 9 2516 4 5,83 -1,83 10 -18,3
5 GM Korobov Anton 2685 UKR 1 1 1 1 ½ ½ ½ 1 6,5 8 2773 6,5 5,59 0,91 10 9,1

11. Sweden (SWE / СрЕло:2556, Капитан: Agrest Evgenij / ТБ1: 16 / ТБ2: 333)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Grandelius Nils 2655 SWE 1 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 8,5 11 2760 8,5 6,82 1,68 10 16,8
2 GM Hillarp Persson Tiger 2544 SWE ½ ½ 0 ½ 1 1 0 3,5 7 2528 3,5 3,64 -0,14 10 -1,4
3 GM Tikkanen Hans 2520 SWE 1 1 0 0 ½ ½ 1 ½ 4,5 8 2537 4,5 4,19 0,31 10 3,1
4 GM Blomqvist Erik 2499 SWE 1 1 ½ 0 0 0 1 ½ 1 5,0 9 2478 5 5,15 -0,15 10 -1,5
5 IM Westerberg Jonathan 2504 SWE 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 ½ 7,5 9 2670 7,5 5,61 1,89 10 18,9

12. Czech Republic (CZE / СрЕло:2633, Капитан: Jansa Vlastimil / ТБ1: 16 / ТБ2: 331,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Navara David 2740 CZE 1 0 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ ½ 6,0 10 2701 6 6,27 -0,27 10 -2,7
2 GM Laznicka Viktor 2662 CZE 1 0 1 1 ½ 0 ½ 1 0 ½ 5,5 10 2659 5,5 5,47 0,03 10 0,3
3 GM Hracek Zbynek 2557 CZE 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 4,5 7 2658 4,5 3,40 1,10 10 11,0
4 GM Stocek Jiri 2574 CZE 1 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 5,5 9 2600 5,5 5,01 0,49 10 4,9
5 GM Michalik Peter 2556 CZE 1 1 ½ ½ 0 1 1 1 6,0 8 2681 6 4,55 1,45 10 14,5

13. Germany (GER / СрЕло:2628, Капитан: Rogozenco Dorian / ТБ1: 16 / ТБ2: 317,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2661 GER ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 5,0 9 2718 5 4,30 0,70 10 7,0
2 GM Meier Georg 2639 GER 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 4,0 8 2562 4 4,72 -0,72 10 -7,2
3 GM Bluebaum Matthias 2618 GER 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 6,0 10 2618 6 5,83 0,17 10 1,7
4 GM Fridman Daniel 2591 GER 1 1 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 7,5 9 2814 7,5 5,02 2,48 10 24,8
5 GM Svane Rasmus 2595 GER 1 1 ½ 1 0 ½ 0 ½ 4,5 8 2536 4,5 4,92 -0,42 10 -4,2

14. Austria (AUT / СрЕло:2552, Капитан: Predojevic Borki / ТБ1: 16 / ТБ2: 300,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Ragger Markus 2686 AUT 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 1 6,5 9 2743 6,5 5,72 0,78 10 7,8
2 GM Dragnev Valentin 2508 AUT 1 0 1 ½ 0 ½ 1 0 ½ ½ 5,0 10 2469 5 5,44 -0,44 10 -4,4
3 GM Diermair Andreas 2501 AUT 1 0 ½ 1 ½ 0 ½ 0 3,5 8 2316 3,5 5,28 -1,78 10 -17,8
4 GM Shengelia David 2512 AUT 1 1 1 0 0 1 ½ 1 1 6,5 9 2530 6,5 5,96 0,54 10 5,4
5 IM Schreiner Peter 2463 AUT 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ 0 5,5 8 2514 5,5 4,69 0,81 10 8,1

15. Azerbaijan (AZE / СрЕло:2748, Капитан: Guseinov Gadir / ТБ1: 15 / ТБ2: 402,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Mamedyarov Shakhriyar 2820 AZE ½ ½ 1 1 1 ½ 0 ½ ½ 5,5 9 2803 5,5 5,65 -0,15 10 -1,5
2 GM Radjabov Teimour 2751 AZE ½ ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 7,0 10 2788 7 6,37 0,63 10 6,3
3 GM Naiditsch Arkadij 2721 AZE 1 1 1 ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 1 7,0 11 2710 7 7,04 -0,04 10 -0,4
4 GM Mamedov Rauf 2699 AZE 1 1 1 1 ½ ½ 0 ½ 1 6,5 9 2740 6,5 5,90 0,60 10 6,0
5 GM Safarli Eltaj 2676 AZE 1 1 ½ 0 1 3,5 5 2646 3,5 3,56 -0,06 10 -0,6

16. Uzbekistan (UZB / СрЕло:2547, Капитан: Egin Vladimir / ТБ1: 15 / ТБ2: 341)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Kasimdzhanov Rustam 2662 UZB ½ 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 5,5 9 2629 5,5 5,77 -0,27 10 -2,7
2 GM Abdusattorov Nodirbek 2558 UZB 1 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 6,5 10 2554 6,5 6,27 0,23 10 2,3
3 IM Yakubboev Nodirbek 2521 UZB 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 1 8,5 10 2738 8,5 5,82 2,68 10 26,8
4 IM Khoroshev Nikita 2416 UZB 1 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ 4,5 8 2380 4,5 4,63 -0,13 10 -1,3
5 GM Iuldachev Saidali 2445 UZB 1 1 1 0 1 ½ 1 5,5 7 2490 5,5 4,90 0,60 10 6,0

17. Iran (IRI / СрЕло:2599, Капитан: Shafiei Alireza / ТБ1: 15 / ТБ2: 337)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Maghsoodloo Parham 2649 IRI 1 ½ 1 0 1 ½ 1 0 1 ½ 6,5 10 2666 6,5 6,11 0,39 10 3,9
2 GM Idani Pouya 2589 IRI 1 1 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 1 6,0 10 2559 6 6,22 -0,22 10 -2,2
3 GM Tabatabaei M.amin 2576 IRI 1 1 ½ 1 0 0 ½ 1 0 5,0 9 2552 5 5,25 -0,25 10 -2,5
4 GM Firouzja Alireza 2582 IRI 1 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 1 8,0 11 2620 8 7,27 0,73 10 7,3
5 GM Mosadeghpour Masoud 2515 IRI 1 1 1 0 3,0 4 2505 3 2,95 0,05 10 0,5

18. Hungary (HUN / СрЕло:2673, Капитан: Balogh Csaba / ТБ1: 15 / ТБ2: 321)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Leko Peter 2690 HUN 0 1 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 5,0 10 2592 5 6,26 -1,26 10 -12,6
2 GM Erdos Viktor 2609 HUN ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 4,5 8 2560 4,5 4,96 -0,46 10 -4,6
3 GM Gledura Benjamin 2621 HUN 1 ½ ½ 1 1 0 ½ ½ 5,0 8 2563 5 5,51 -0,51 10 -5,1
4 GM Almasi Zoltan 2702 HUN 1 ½ 0 1 ½ ½ 0 1 4,5 8 2552 4,5 5,85 -1,35 10 -13,5
5 GM Berkes Ferenc 2678 HUN ½ 1 ½ 1 1 0 1 ½ 1 1 7,5 10 2612 7,5 7,99 -0,49 10 -4,9

19. Egypt (EGY / СрЕло:2536, Капитан: Grigoriants Sergey / ТБ1: 15 / ТБ2: 298,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Amin Bassem 2686 EGY + 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ 8,0 11 2766 7 5,94 1,06 10 10,6
2 GM Adly Ahmed 2620 EGY 1 1 ½ 1 1 0 0 ½ 1 ½ 1 7,5 11 2654 7,5 6,86 0,64 10 6,4
3 IM Fawzy Adham 2431 EGY ½ ½ 0 ½ 0 ½ 1 0 ½ 1 4,5 10 2468 4,5 3,97 0,53 10 5,3
4 GM Hesham Abdelrahman 2408 EGY 0 ½ 0 1 1 0 1 0 1 4,5 9 2514 4,5 3,25 1,25 10 12,5
5 FM Sadek Sameh 2331 EGY 1 ½ 0 1,5 3 2326 1,5 1,43 0,07 20 1,4

20. Greece (GRE / СрЕло:2595, Капитан: Kapnisis Spyridon / ТБ1: 15 / ТБ2: 295)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Papaioannou Ioannis 2634 GRE 1 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 6,5 10 2663 6,5 5,94 0,56 10 5,6
2 GM Banikas Hristos 2601 GRE 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 5,5 9 2586 5,5 5,51 -0,01 10 -0,1
3 GM Mastrovasilis Dimitrios 2594 GRE 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 4,5 8 2520 4,5 5,14 -0,64 10 -6,4
4 GM Nikolaidis Ioannis 2544 GRE 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 6,0 8 2684 6 4,45 1,55 10 15,5
5 GM Pavlidis Antonios 2552 GRE 1 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ 0 4,0 9 2413 4 5,57 -1,57 10 -15,7

21. Kazakhstan (KAZ / СрЕло:2546, Капитан: Kotsur Pavel / ТБ1: 15 / ТБ2: 289)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Jumabayev Rinat 2605 KAZ 0 ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ ½ 0 4,5 10 2585 4,5 4,78 -0,28 10 -2,8
2 GM Ismagambetov Anuar 2538 KAZ 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ ½ 5,5 9 2585 5,5 4,83 0,67 10 6,7
3 GM Kazhgaleyev Murtas 2582 KAZ 1 ½ ½ ½ 0 1 1 1 1 0 6,5 10 2599 6,5 6,04 0,46 10 4,6
4 GM Kostenko Petr 2459 KAZ 1 ½ 0 ½ 1 3,0 5 2367 3 3,44 -0,44 10 -4,4
5 IM Makhnev Denis 2449 KAZ 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 0 6,5 10 2560 6,5 4,87 1,63 10 16,3

22. Mongolia (MGL / СрЕло:2495, Капитан: Khatanbaatar Bazar / ТБ1: 15 / ТБ2: 279)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Batchuluun Tsegmed 2570 MGL 1 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 5,5 10 2522 5,5 5,79 -0,29 10 -2,9
2 IM Bilguun Sumiya 2489 MGL ½ 0 0 1 1 ½ ½ 1 ½ 5,0 9 2559 5 4,17 0,83 10 8,3
3 IM Battulga Namkhai 2421 MGL 1 ½ 0 1 0 1 0 1 4,5 8 2436 4,5 4,11 0,39 10 3,9
4 IM Munkhgal Gombosuren 2452 MGL 1 1 ½ 1 ½ 0 0 ½ 4,5 8 2448 4,5 4,33 0,17 10 1,7
5 FM Nasanjargal Urtnasan 2470 MGL 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 ½ 7,5 9 2647 7,5 5,48 2,02 10 20,2

23. Canada (CAN / СрЕло:2575, Капитан: Plotkin Victor / ТБ1: 15 / ТБ2: 277)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Hansen Eric 2629 CAN 1 ½ 0 ½ 0 0 0 1 1 1 5,0 10 2514 5 6,28 -1,28 10 -12,8
2 GM Preotu Razvan 2513 CAN 1 0 1 ½ 1 0 0 ½ 4,0 8 2523 4 3,86 0,14 10 1,4
3 IM Noritsyn Nikolay 2482 CAN 1 1 1 1 ½ 0 0 0 1 5,5 9 2497 5,5 5,26 0,24 10 2,4
4 GM Bareev Evgeny 2666 CAN ½ ½ 1 ½ ½ 0 1 1 1 0 6,0 10 2514 6 7,64 -1,64 10 -16,4
5 GM Hambleton Aman 2492 CAN 0 ½ 0 1 1 1 1 4,5 7 2422 4,5 4,80 -0,30 10 -3,0

24. Lithuania (LTU / СрЕло:2485, Капитан: Solys Laimutis / ТБ1: 15 / ТБ2: 272,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Sulskis Sarunas 2525 LTU ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ 0 ½ 4,0 9 2551 4 3,68 0,32 10 3,2
2 IM Pultinevicius Paulius 2465 LTU 0 1 0 0 ½ 0 ½ 1 0 3,0 9 2362 3 4,14 -1,14 10 -11,4
3 IM Laurusas Tomas 2484 LTU 1 ½ 1 ½ ½ 0 0 1 ½ ½ 1 6,5 11 2536 6,5 5,55 0,95 10 9,5
4 IM Stremavicius Titas 2467 LTU 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 6,5 9 2612 6,5 4,64 1,86 10 18,6
5 GM Malisauskas Vidmantas 2443 LTU 1 1 0 0 ½ 1 3,5 6 2526 3,5 2,68 0,82 10 8,2

25. Spain (ESP / СрЕло:2596, Капитан: Magem Badals Jordi / ТБ1: 14 / ТБ2: 336,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Anton Guijarro David 2639 ESP 1 1 ½ 1 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ 7,5 11 2696 7,5 6,55 0,95 10 9,5
2 GM Perez Candelario Manuel 2590 ESP 1 ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 7,5 10 2703 7,5 5,91 1,59 10 15,9
3 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2581 ESP 1 1 1 1 0 1 0 0 ½ 5,5 9 2590 5,5 5,20 0,30 10 3,0
4 GM Vazquez Igarza Renier 2573 ESP 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ 4,0 7 2536 4 4,14 -0,14 10 -1,4
5 GM Ibarra Jerez Jose Carlos 2564 ESP 1 ½ ½ ½ 1 1 0 4,5 7 2515 4,5 4,79 -0,29 10 -2,9

26. Croatia (CRO / СрЕло:2609, Капитан: Kozul Zdenko / ТБ1: 14 / ТБ2: 320,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Saric Ivan 2689 CRO ½ 0 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 5,0 9 2729 5 4,53 0,47 10 4,7
2 GM Bosiocic Marin 2600 CRO 1 1 ½ 0 0 1 0 0 ½ ½ 4,5 10 2526 4,5 5,43 -0,93 10 -9,3
3 GM Stevic Hrvoje 2579 CRO 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 0 5,0 8 2645 5 4,21 0,79 10 7,9
4 GM Brkic Ante 2565 CRO 1 1 1 0 1 ½ ½ 0 5,0 8 2561 5 4,83 0,17 10 1,7
5 GM Martinovic Sasa 2567 CRO 1 1 1 0 1 ½ ½ 1 ½ 6,5 9 2619 6,5 5,66 0,84 10 8,4

27. Romania (ROU / СрЕло:2600, Капитан: Berescu Alin-Mile / ТБ1: 14 / ТБ2: 320)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Lupulescu Constantin 2606 ROU ½ ½ 1 0 0 ½ 1 1 ½ 5,0 9 2559 5 5,47 -0,47 10 -4,7
2 GM Parligras Mircea-Emilian 2623 ROU 1 ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 8,0 10 2687 8 7,13 0,87 10 8,7
3 GM Deac Bogdan-Daniel 2594 ROU 1 1 ½ 1 0 1 1 ½ 1 7,0 9 2631 7 6,44 0,56 10 5,6
4 GM Vajda Levente 2551 ROU 1 1 1 0 ½ 1 0 1 5,5 8 2492 5,5 5,93 -0,43 10 -4,3
5 GM Chirila Ioan-Cristian 2576 ROU 1 1 0 ½ 1 ½ 1 0 5,0 8 2460 5 5,96 -0,96 10 -9,6

28. Georgia 1 (GEO1 / СрЕло:2637, Капитан: Gurieli Nino / ТБ1: 14 / ТБ2: 320)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Jobava Baadur 2634 GEO ½ 1 0 ½ 1 1 0 0 ½ 4,5 9 2576 4,5 5,19 -0,69 10 -6,9
2 GM Mchedlishvili Mikheil 2607 GEO 1 0 ½ 1 0 ½ ½ ½ 4,0 8 2539 4 4,66 -0,66 10 -6,6
3 GM Cheparinov Ivan 2715 GEO 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 7,0 10 2655 7 7,64 -0,64 10 -6,4
4 GM Pantsulaia Levan 2589 GEO 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 ½ 5,0 8 2599 5 4,80 0,20 10 2,0
5 GM Jojua Davit 2590 GEO 1 ½ ½ 0 1 1 ½ 1 ½ 6,0 9 2557 6 6,25 -0,25 10 -2,5

29. Norway (NOR / СрЕло:2543, Капитан: Moen Ole Christian / ТБ1: 14 / ТБ2: 316,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Tari Aryan 2618 NOR 1 1 ½ 1 0 1 ½ ½ 5,5 8 2670 5,5 4,77 0,73 10 7,3
2 GM Urkedal Frode Olav Olsen 2535 NOR 1 0 1 1 0 1 ½ ½ 0 5,0 9 2560 5 4,61 0,39 10 3,9
3 IM Christiansen Johan-Sebastian 2525 NOR 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 6,0 9 2602 6 5,00 1,00 10 10,0
4 IM Notkevich Benjamin Arvola 2493 NOR 1 0 1 1 ½ ½ 0 1 1 6,0 9 2591 6 4,71 1,29 10 12,9
5 GM Salomon Johan 2477 NOR ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ 0 5,5 9 2554 5,5 4,51 0,99 10 9,9

30. Belarus (BLR / СрЕло:2615, Капитан: Tukmakov Vladimir B / ТБ1: 14 / ТБ2: 301)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Kovalev Vladislav 2664 BLR 1 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 6,0 9 2758 6 4,85 1,15 10 11,5
2 GM Zhigalko Sergei 2610 BLR 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 0 ½ ½ 5,5 10 2552 5,5 6,06 -0,56 10 -5,6
3 GM Aleksandrov Aleksej 2602 BLR 1 ½ 0 1 ½ ½ 0 0 1 4,5 9 2579 4,5 4,77 -0,27 10 -2,7
4 GM Stupak Kirill 2583 BLR 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 5,5 9 2557 5,5 5,56 -0,06 10 -0,6
5 GM Fedorov Alexei 2568 BLR ½ 0 ½ 0 ½ 1 1 3,5 7 2434 3,5 4,54 -1,04 10 -10,4

31. Moldova (MDA / СрЕло:2564, Капитан: Komliakov Viktor / ТБ1: 14 / ТБ2: 293,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Bologan Victor 2580 MDA ½ 0 ½ ½ 1 ½ 0 3,0 7 2516 3 3,58 -0,58 10 -5,8
2 GM Iordachescu Viorel 2591 MDA 1 0 1 ½ ½ ½ 1 0 1 ½ 6,0 10 2626 6 5,38 0,62 10 6,2
3 GM Hamitevici Vladimir 2505 MDA 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 3,5 7 2539 3,5 3,19 0,31 10 3,1
4 GM Svetushkin Dmitry 2580 MDA 1 1 1 ½ 0 ½ 1 1 ½ 1 0 7,5 11 2634 7,5 6,54 0,96 10 9,6
5 IM Morozov Nichita 2452 MDA 1 ½ ½ ½ 1 0 0 1 ½ 5,0 9 2495 5 4,38 0,62 10 6,2

32. Slovenia (SLO / СрЕло:2592, Капитан: Mikac Matjaz / ТБ1: 14 / ТБ2: 291)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Lenic Luka 2656 SLO 1 1,0 1 0 1 0,92 0,08 10 0,8
2 GM Borisek Jure 2578 SLO 1 1 ½ 0 ½ 1 1 0 ½ ½ ½ 6,5 11 2559 6,5 6,59 -0,09 10 -0,9
3 GM Sebenik Matej 2570 SLO 1 0 ½ ½ 0 1 1 0 0 1 5,0 10 2495 5 5,98 -0,98 10 -9,8
4 GM Skoberne Jure 2565 SLO 1 1 0 1 ½ 1 1 1 1 0 ½ 8,0 11 2602 8 7,32 0,68 10 6,8
5 IM Markoja Boris 2456 SLO 1 1 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ 5,0 11 2321 5 6,79 -1,79 10 -17,9

33. Italy (ITA / СрЕло:2554, Капитан: Kogan Arthur / ТБ1: 14 / ТБ2: 279)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Vocaturo Daniele 2615 ITA 1 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ ½ 5,0 9 2608 5 4,91 0,09 10 0,9
2 GM Godena Michele 2501 ITA ½ ½ ½ 0 0 0 ½ 2,0 7 2254 2 4,13 -2,13 10 -21,3
3 GM Moroni Luca Jr 2547 ITA 1 0 ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 1 7,0 10 2562 7 6,48 0,52 10 5,2
4 GM Brunello Sabino 2552 ITA 1 0 1 1 0 1 ½ ½ 0 5,0 9 2501 5 5,32 -0,32 10 -3,2
5 IM Valsecchi Alessio 2500 ITA 1 1 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 6,0 9 2440 6 6,28 -0,28 10 -2,8

34. Switzerland (SUI / СрЕло:2542, Капитан: Ballmann Martin / ТБ1: 14 / ТБ2: 275,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Bogner Sebastian 2619 SUI 1 ½ ½ 1 1 0 ½ 0 0 1 5,5 10 2586 5,5 5,80 -0,30 10 -3,0
2 GM Pelletier Yannick 2544 SUI ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 0 ½ 1 5,0 10 2535 5 5,00 0,00 10 0,0
3 GM Georgiadis Nico 2522 SUI 1 1 0 0 ½ 1 1 0 1 ½ 6,0 10 2569 6 5,22 0,78 10 7,8
4 GM Studer Noel 2484 SUI 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 ½ 5,5 9 2535 5,5 4,72 0,78 10 7,8
5 GM Jenni Florian 2456 SUI ½ ½ ½ 0 1 2,5 5 2492 2,5 2,26 0,24 10 2,4

35. Australia (AUS / СрЕло:2523, Капитан: Johansen Darryl K / ТБ1: 14 / ТБ2: 274)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Smirnov Anton 2549 AUS 0 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 5,0 9 2585 5 4,58 0,42 10 4,2
2 GM Zhao Zong-Yuan 2523 AUS 1 0 1 1 ½ ½ ½ 1 5,5 8 2604 5,5 4,65 0,85 10 8,5
3 GM Illingworth Max 2512 AUS 1 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ 1 5,0 9 2414 5 6,05 -1,05 10 -10,5
4 IM Cheng Bobby 2507 AUS 1 ½ 1 1 0 1 ½ ½ 1 ½ 7,0 10 2502 7 6,73 0,27 10 2,7
5 IM Morris James 2494 AUS 1 ½ 1 1 0 1 ½ ½ 5,5 8 2467 5,5 5,50 0,00 10 0,0

36. Montenegro (MNE / СрЕло:2489, Капитан: Drasko Milan / ТБ1: 14 / ТБ2: 272,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Djukic Nikola 2567 MNE 1 ½ 1 0 1 ½ ½ 1 0 1 ½ 7,0 11 2604 7 6,33 0,67 10 6,7
2 GM Blagojevic Dragisa 2476 MNE 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 6,0 9 2519 6 5,36 0,64 10 6,4
3 GM Kosic Dragan 2465 MNE 1 ½ ½ ½ 0 ½ 3,0 6 2443 3 3,06 -0,06 10 -0,6
4 IM Draskovic Luka 2449 MNE 1 0 1 0 1 0 1 0 ½ 4,5 9 2394 4,5 5,03 -0,53 10 -5,3
5 IM Kalezic Blazo 2448 MNE ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ 0 1 6,0 9 2547 6 4,76 1,24 10 12,4

37. Philippines (PHI / СрЕло:2473, Капитан: Torre Eugenio / ТБ1: 14 / ТБ2: 264,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Sadorra Julio Catalino 2553 PHI 1 1 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 0 7,5 11 2575 7,5 6,89 0,61 10 6,1
2 GM Gomez John Paul 2464 PHI 1 ½ ½ 0 1 0 ½ ½ ½ 0 4,5 10 2351 4,5 5,91 -1,41 10 -14,1
3 IM Garcia Jan Emmanuel 2439 PHI 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 1 1 6,5 10 2427 6,5 6,35 0,15 10 1,5
4 IM Pascua Haridas 2435 PHI 1 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 0 7,0 10 2425 7 6,86 0,14 10 1,4
5 FM Turqueza Mari Joseph 2360 PHI 1 0 0 1,0 3 2061 1 2,08 -1,08 20 -21,6

38. Ecuador (ECU / СрЕло:2337, Капитан: Bastidas Rodriguez Emilio / ТБ1: 14 / ТБ2: 229,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Matamoros Franco Carlos S. 2494 ECU 1 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 6,0 9 2509 6 5,64 0,36 10 3,6
2 IM Barros Rivadeneira Cristhian 2345 ECU 0 0 + 1 0 0 1 ½ ½ 1 5,0 10 2296 4 4,45 -0,45 20 -9,0
3 FM Noboa Kevin 2256 ECU 1 1 ½ 0 1 1 1 ½ 0 0 6,0 10 2339 5 3,86 1,14 20 22,8
4 IM Munoz Sanchez Miguel 2254 ECU 0 1 ½ 0 0 1 1 0 3,5 8 2248 3,5 3,62 -0,12 10 -1,2
5 FM Munoz Sanchez Jhon 2230 ECU 1 0 ½ 0 0 1 ½ 3,0 7 2195 2 2,35 -0,35 10 -3,5

39. Israel (ISR / СрЕло:2676, Капитан: Kaspi Alexander / ТБ1: 13 / ТБ2: 351)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Gelfand Boris 2703 ISR 1 1 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 4,0 10 2578 4 5,68 -1,68 10 -16,8
2 GM Rodshtein Maxim 2674 ISR 1 1 1 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 7,0 10 2745 7 6,01 0,99 10 9,9
3 GM Nabaty Tamir 2692 ISR 1 1 1 ½ 0 0 1 0 4,5 8 2589 4,5 5,41 -0,91 10 -9,1
4 GM Sutovsky Emil 2633 ISR 1 ½ ½ 1 1 ½ 0 4,5 7 2618 4,5 4,40 0,10 10 1,0
5 GM Smirin Ilia 2594 ISR 1 1 1 1 1 ½ ½ ½ 1 7,5 9 2746 7,5 5,73 1,77 10 17,7

40. Netherlands (NED / СрЕло:2671, Капитан: Gustafsson Jan / ТБ1: 13 / ТБ2: 330,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Giri Anish 2780 NED 1 1 ½ 1 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 8,5 11 2814 8,5 7,82 0,68 10 6,8
2 GM L'Ami Erwin 2639 NED 1 1 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 6,5 10 2638 6,5 6,30 0,20 10 2,0
3 GM Van Wely Loek 2642 NED 1 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 4,0 9 2507 4 5,50 -1,50 10 -15,0
4 GM Van Foreest Jorden 2624 NED 1 0 1 ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 5,0 10 2498 5 6,46 -1,46 10 -14,6
5 GM Tiviakov Sergei 2604 NED 1 1 1 1 4,0 4 3086 4 3,41 0,59 10 5,9

41. Argentina (ARG / СрЕло:2600, Капитан: Felgaer Ruben / ТБ1: 13 / ТБ2: 326,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Mareco Sandro 2649 ARG 1 1 0 0 1 ½ ½ 1 0 ½ 5,5 10 2572 5,5 6,42 -0,92 10 -9,2
2 GM Flores Diego 2621 ARG 1 1 1 ½ 1 0 1 1 ½ 1 8,0 10 2774 8 6,13 1,87 10 18,7
3 GM Peralta Fernando 2569 ARG 1 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 0 5,5 9 2519 5,5 5,88 -0,38 10 -3,8
4 GM Pichot Alan 2562 ARG 1 1 ½ 1 1 ½ ½ 0 0 5,5 9 2508 5,5 5,94 -0,44 10 -4,4
5 GM Perez Ponsa Federico 2548 ARG 1 ½ 0 0 ½ ½ 2,5 6 2345 2,5 4,04 -1,54 10 -15,4

42. Turkey (TUR / СрЕло:2600, Капитан: Krasenkow Michal / ТБ1: 13 / ТБ2: 308)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Yilmaz Mustafa 2633 TUR 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 1 1 6,5 10 2654 6,5 6,01 0,49 10 4,9
2 GM Solak Dragan 2609 TUR 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ ½ 5,0 9 2545 5 5,75 -0,75 10 -7,5
3 GM Can Emre 2588 TUR 1 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ 5,0 8 2555 5 5,20 -0,20 10 -2,0
4 GM Dastan Muhammed Batuhan 2569 TUR 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 4,5 8 2469 4,5 5,34 -0,84 10 -8,4
5 GM Sanal Vahap 2502 TUR 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 6,0 9 2461 6 6,23 -0,23 10 -2,3

43. Georgia 2 (GEO2 / СрЕло:2516, Капитан: Janjghava Lasha / ТБ1: 13 / ТБ2: 298,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Paichadze Luka 2564 GEO ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 6,5 9 2746 6,5 4,20 2,30 10 23,0
2 GM Maghalashvili Davit 2508 GEO 1 ½ 0 1 0 ½ ½ ½ 0 4,0 9 2421 4 4,89 -0,89 10 -8,9
3 GM Sanikidze Tornike 2497 GEO ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 0 1 6,5 10 2603 6,5 4,96 1,54 10 15,4
4 IM Beradze Irakli 2495 GEO 1 0 ½ ½ 0 1 ½ 3,5 7 2416 3,5 4,10 -0,60 10 -6,0
5 GM Quparadze Giga 2495 GEO 1 1 ½ 0 ½ 1 ½ ½ 0 5,0 9 2468 5 5,14 -0,14 10 -1,4

44. Denmark (DEN / СрЕло:2481, Капитан: Bjerre Tavs / ТБ1: 13 / ТБ2: 290)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Glud Jakob Vang 2514 DEN ½ ½ 1 ½ 1 1 1 ½ 1 7,0 9 2743 7 4,38 2,62 10 26,2
2 IM Bekker-Jensen Simon 2482 DEN 1 ½ 1 ½ ½ 1 0 ½ 1 6,0 9 2488 6 5,75 0,25 10 2,5
3 IM Ochsner Bjorn Moller 2462 DEN 1 ½ ½ 0 1 1 1 0 1 6,0 9 2481 6 5,60 0,40 10 4,0
4 IM Mikkelsen Nikolaj 2467 DEN 1 1 ½ 0 1 0 1 ½ 5,0 8 2450 5 5,02 -0,02 10 -0,2
5 IM Bjerre Jonas Buhl 2423 DEN 1 0 0 0 1 1 ½ 0 1 4,5 9 2271 4,5 6,07 -1,57 10 -15,7

45. Latvia (LAT / СрЕло:2564, Капитан: Kengis Edvins / ТБ1: 13 / ТБ2: 287)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Kovalenko Igor 2646 LAT 1 1 0 1 1 1 0 1 0 6,0 9 2613 6 6,17 -0,17 10 -1,7
2 GM Neiksans Arturs 2566 LAT 1 0 0 1 1 0 1 ½ 1 ½ 6,0 10 2459 6 7,11 -1,11 10 -11,1
3 GM Meshkovs Nikita 2535 LAT 1 ½ ½ ½ 1 0 1 ½ 1 1 7,0 10 2505 7 7,20 -0,20 10 -2,0
4 GM Kantans Toms 2509 LAT 1 0 1 1 1 0 1 1 6,0 8 2490 6 6,03 -0,03 10 -0,3
5 FM Bernotas Arturs 2408 LAT ½ 1 1 0 ½ 0 ½ 3,5 7 2290 3,5 4,42 -0,92 10 -9,2

46. Finland (FIN / СрЕло:2475, Капитан: Karttunen Mika / ТБ1: 13 / ТБ2: 282)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Nyback Tomi 2579 FIN ½ 1 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 5,5 9 2471 5,5 6,51 -1,01 10 -10,1
2 IM Karttunen Mika 2472 FIN 1 0 ½ ½ 1 0 1 ½ 0 4,5 9 2399 4,5 5,24 -0,74 10 -7,4
3 IM Agopov Mikael 2447 FIN 1 ½ ½ 0 1 1 1 ½ 5,5 8 2468 5,5 5,14 0,36 10 3,6
4 FM Keinanen Toivo 2402 FIN 1 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 5,5 9 2409 5,5 5,30 0,20 10 2,0
5 IM Sipila Vilka 2381 FIN 1 1 ½ 1 1 0 1 1 0 6,5 9 2407 6,5 5,92 0,58 10 5,8

47. Portugal (POR / СрЕло:2426, Капитан: Guimaraes Jorge / ТБ1: 13 / ТБ2: 276,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Galego Luis 2471 POR 1 1 0 0 1 ½ ½ ½ 4,5 8 2525 4,5 3,92 0,58 10 5,8
2 GM Fernandes Antonio 2389 POR + 0 0 1 ½ 1 0 ½ 1 5,0 9 2459 4 3,40 0,60 10 6,0
3 IM Damaso Rui 2440 POR + ½ 0 ½ 1 1 0 0 4,0 8 2426 3 3,19 -0,19 10 -1,9
4 IM Martins David Pires Tavares 2402 POR + 1 1 1 ½ 1 1 ½ 0 1 8,0 10 2545 7 5,38 1,62 10 16,2
5 IM Sousa Andre Ventura 2365 POR + 1 0 ½ 1 0 ½ 0 1 5,0 9 2317 4 4,47 -0,47 10 -4,7

48. FYR Macedonia (MKD / СрЕло:2514, Капитан: Kutirov Rolando / ТБ1: 13 / ТБ2: 272,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Georgiev Kiril 2590 MKD 1 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 0 6,5 10 2680 6,5 5,26 1,24 10 12,4
2 GM Georgiev Vladimir 2479 MKD 1 0 1 ½ 0 1 ½ 0 ½ 4,5 9 2485 4,5 4,37 0,13 10 1,3
3 IM Pancevski Filip 2489 MKD 1 0 1 1 ½ 0 0 1 ½ ½ 5,5 10 2513 5,5 5,05 0,45 10 4,5
4 GM Nedev Trajko 2496 MKD 1 ½ 1 ½ 0 0 0 ½ 1 4,5 9 2459 4,5 4,80 -0,30 10 -3,0
5 IM Nikolovski Nikola 2388 MKD 1 1 1 0 0 1 4,0 6 2428 4 3,57 0,43 10 4,3

49. Peru (PER / СрЕло:2602, Капитан: Soto Vega Jorge / ТБ1: 13 / ТБ2: 269,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Cordova Emilio 2609 PER 1 0 1 0 0 ½ 1 ½ 1 ½ 5,5 10 2584 5,5 5,69 -0,19 10 -1,9
2 IM Vera Siguenas Deivy 2494 PER 1 1 0 1 0 ½ 0 0 3,5 8 2388 3,5 4,62 -1,12 10 -11,2
3 GM Cori Jorge 2664 PER 1 1 ½ 1 1 1 1 1 7,5 8 2925 7,5 5,63 1,87 10 18,7
4 GM Martinez Alcantara Jose Eduardo 2565 PER 1 1 1 0 1 0 0 0 4,0 8 2388 4 5,66 -1,66 10 -16,6
5 GM Cruz Cristhian 2571 PER 1 1 0 1 ½ 0 ½ 1 ½ 0 5,5 10 2437 5,5 6,96 -1,46 10 -14,6

50. Turkmenistan (TKM / СрЕло:2427, Капитан: Annaberdiyev Serdar / ТБ1: 13 / ТБ2: 268,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Atabayev Maksat 2505 TKM ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 6,5 10 2564 6,5 5,63 0,87 10 8,7
2 IM Atabayev Saparmyrat 2443 TKM 1 0 1 0 ½ 1 ½ 1 0 0 ½ 5,5 11 2374 5,5 6,35 -0,85 10 -8,5
3 FM Nurmamedov Azat 2349 TKM 1 ½ 1 0 1 1 1 ½ 0 0 6,0 10 2366 6 5,62 0,38 20 7,6
4 IM Atabayev Yusup 2411 TKM 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 8,0 11 2504 8 6,58 1,42 10 14,2
5 Turayev Shahruh 2156 TKM 1 0 1,0 2 0 1 1,00 0,00 20 0,0

51. Georgia 3 (GEO3 / СрЕло:2403, Капитан: Shanava Konstantine / ТБ1: 13 / ТБ2: 265)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Tutisani Noe 2471 GEO 1 ½ 1 ½ 1 0 ½ ½ 0 1 6,0 10 2551 6 4,90 1,10 10 11,0
2 Oboladze Luka 2340 GEO 1 0 1 ½ 0 0 0 0 2,5 8 2242 2,5 3,59 -1,09 20 -21,8
3 FM Petriashvili Nikoloz 2343 GEO 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 6,5 10 2516 6,5 4,21 2,29 20 45,8
4 FM Kacharava Nikolozi 2373 GEO 1 ½ 1 0 0 0 0 2,5 7 2282 2,5 3,35 -0,85 20 -17,0
5 IM Sibashvili Giorgi 2425 GEO 1 1 1 1 0 1 1 1 1 8,0 9 2690 8 5,44 2,56 10 25,6

52. Serbia (SRB / СрЕло:2509, Капитан: Perunovic Miodrag / ТБ1: 13 / ТБ2: 264)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Popovic Dusan 2517 SRB 1 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ 0 4,5 10 2529 4,5 4,28 0,22 10 2,2
2 GM Roganovic Milos 2527 SRB 1 1 ½ 0 1 1 0 ½ ½ 0 5,5 10 2549 5,5 5,10 0,40 10 4,0
3 GM Zajic Milan 2497 SRB 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 3,5 8 2445 3,5 4,00 -0,50 10 -5,0
4 IM Nenezic Marko 2495 SRB ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 0 5,0 8 2615 5 3,78 1,22 10 12,2
5 IM Ivic Velimir 2472 SRB ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 4,5 8 2438 4,5 4,72 -0,22 10 -2,2

53. Albania (ALB / СрЕло:2429, Капитан: Muco Fatos / ТБ1: 13 / ТБ2: 262)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Dervishi Erald 2567 ALB 1 0 0 0 ½ 1 2,5 6 2462 2,5 3,28 -0,78 10 -7,8
2 IM Mehmeti Dritan 2391 ALB 1 ½ 0 0 ½ 0 1 0 1 ½ 4,5 10 2321 4,5 5,25 -0,75 10 -7,5
3 Pasko Llambi 2386 ALB 1 ½ 0 1 1 0 1 1 1 ½ 0 7,0 11 2418 7 6,22 0,78 20 15,6
4 FM Ashiku Franc 2373 ALB 1 0 0 1 1 0 ½ 1 1 1 ½ 7,0 11 2383 7 6,50 0,50 20 10,0
5 IM Seitaj Ilir 2360 ALB 1 1 0 1 1 ½ 4,5 6 2345 3,5 3,46 0,04 10 0,4

54. Estonia (EST / СрЕло:2470, Капитан: Ehlvest Jaan / ТБ1: 13 / ТБ2: 252)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Kulaots Kaido 2542 EST 1 0 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 0 1 6,5 11 2561 6,5 6,00 0,50 10 5,0
2 GM Ladva Ottomar 2500 EST ½ 0 ½ 0 0 1 ½ ½ 1 1 5,0 10 2489 5 5,09 -0,09 10 -0,9
3 GM Volodin Aleksandr 2457 EST 1 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 5,5 11 2431 5,5 5,68 -0,18 10 -1,8
4 FM Sirosh Ilja 2380 EST 1 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 6,5 11 2455 6,5 5,16 1,34 20 26,8
5 Haavamae Henrik 2190 EST 1 1,0 1 0 1 0,89 0,11 20 2,2

55. Costa Rica (CRC / СрЕло:2385, Капитан: Murillo Tsijli Alexis / ТБ1: 13 / ТБ2: 250)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Duran Vega Sergio 2401 CRC 1 0 1 ½ 0 1 1 1 ½ 0 6,0 10 2416 6 5,59 0,41 10 4,1
2 IM Valdes Romero Leonardo 2398 CRC 1 0 1 1 0 ½ 0 ½ ½ ½ 5,0 10 2395 5 5,01 -0,01 10 -0,1
3 GM Gonzalez Acosta Bernal 2452 CRC 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 0 6,0 9 2441 6 5,95 0,05 10 0,5
4 FM Jimenez Garcia Emmanuel 2290 CRC 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 1 7,0 9 2474 7 4,88 2,12 20 42,4
5 FM Chinchilla Miranda Eugenio 2206 CRC 1 0 0 ½ 1 0 2,5 6 2189 2,5 2,76 -0,26 20 -5,2

56. Bangladesh (BAN / СрЕло:2419, Капитан: Rausis Igors / ТБ1: 13 / ТБ2: 246)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Mollah Abdullah Al Rakib 2472 BAN 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 ½ 0 5,0 10 2526 5 4,30 0,70 10 7,0
2 GM Rahman Ziaur 2477 BAN 1 1 0 1 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 7,0 11 2533 7 6,05 0,95 10 9,5
3 FM Mohammad Fahad Rahman 2263 BAN 1 1 0 ½ 1 1 0 1 0 ½ 1 7,0 11 2452 7 4,24 2,76 20 55,2
4 GM Hossain Enamul 2452 BAN 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 0 0 ½ 4,5 10 2329 4,5 5,97 -1,47 10 -14,7
5 FM Islam Kh. Aminul 2273 BAN 1 0 1,0 2 0 1 1,62 -0,62 20 -12,4

57. Indonesia (INA / СрЕло:2382, Капитан: Liem Kristianus / ТБ1: 13 / ТБ2: 227,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Priasmoro Novendra 2498 INA 0 1 ½ 0 0 ½ 1 ½ 1 1 5,5 10 2505 5,5 5,32 0,18 10 1,8
2 IM Cuhendi Sean Winshand 2441 INA 1 0 1 1 ½ 0 1 0 1 ½ 6,0 10 2438 6 5,75 0,25 10 2,5
3 FM Setyaki Azarya Jodi 2316 INA 1 0 1 1 0 0 1 1 ½ 1 ½ 7,0 11 2450 7 4,89 2,11 20 42,2
4 FM Andyka Pitra 2274 INA 1 0 ½ 0 1 0 0 1 1 4,5 9 2364 4,5 3,39 1,11 20 22,2
5 FM Kurniawan Muhamad Agus 2239 INA 1 1 0 0 2,0 4 2191 1 1,21 -0,21 20 -4,2

58. Japan (JPN / СрЕло:2266, Капитан: Stojanovic Mihajlo / ТБ1: 13 / ТБ2: 222)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Kojima Shinya 2408 JPN ½ 1 1 0 1 1 0 ½ ½ 1 1 7,5 11 2503 7,5 5,90 1,60 10 16,0
2 IM Nanjo Ryosuke 2324 JPN 0 1 0 ½ 0 1 1 1 0 ½ ½ 5,5 11 2318 5,5 5,55 -0,05 10 -0,5
3 FM Yamada Kohei 2128 JPN 0 1 1 0 1 1 ½ 0 4,5 8 2231 4,5 3,47 1,03 20 20,6
4 CM Matsuo Tomohiko 2170 JPN 0 1 0 1 0 1 1 4,0 7 2318 4 2,83 1,17 20 23,4
5 Otawa Yuto 2161 JPN 1 0 0 1 0 0 1 3,0 7 2180 3 2,99 0,01 40 0,4

59. Zimbabwe (ZIM / СрЕло:2187, Капитан: Elton Mhangarayi / ТБ1: 13 / ТБ2: 218)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Makoto Rodwell 2338 ZIM 0 1 1 1 1 0 ½ 1 1 1 7,5 10 2567 7,5 4,50 3,00 10 30,0
2 Mushore Emarald Takudzwa 2152 ZIM 0 1 0 1 0 ½ 1 0 1 4,5 9 2305 4,5 2,80 1,70 20 34,0
3 Zhemba Jemusse 2138 ZIM 0 ½ ½ 0 1 ½ 0 1 0 3,5 9 2187 3,5 3,08 0,42 20 8,4
4 Masango Spencer 2121 ZIM 0 1 ½ 0 1 1 0 0 ½ ½ 4,5 10 2227 4,5 3,30 1,20 20 24,0
5 Elisha Thabo 2024 ZIM 0 0 1 ½ 1 1 3,5 6 2277 3,5 1,61 1,89 20 37,8

60. IPCA (IPCA / СрЕло:2285, Капитан: Gurbanov Andrei / ТБ1: 13 / ТБ2: 193)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Yarmonov Igor 2376 UKR ½ ½ ½ 1 1 0 0 ½ 0 1 5,0 10 2426 5 4,34 0,66 20 13,2
2 IM Gurbanov Andrei 2305 ISR 0 0 1 1 ½ 0 1 0 ½ 4,0 9 2371 4 3,31 0,69 20 13,8
3 IM Scerbin Dmitrij 2264 RUS 0 1 ½ 1 1 ½ 0 1 0 1 6,0 10 2413 6 4,11 1,89 10 18,9
4 Tersinsev Andrey 2194 RUS 0 ½ 0 0 0 1 1 ½ 3,0 8 2185 3 3,29 -0,29 20 -5,8
5 Glazar Domagoj 2145 CRO 1 0 1 0 ½ ½ 0 3,0 7 2215 3 2,47 0,53 20 10,6

61. Cuba (CUB / СрЕло:2555, Капитан: Perez Garcia Rodney Oscar / ТБ1: 12 / ТБ2: 305)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Bacallao Alonso Yusnel 2588 CUB 1 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ 0 5,0 9 2532 5 5,58 -0,58 10 -5,8
2 GM Gonzalez Vidal Yuri 2566 CUB ½ 1 0 0 ½ 0 1 1 ½ 4,5 9 2451 4,5 5,77 -1,27 10 -12,7
3 GM Ortiz Suarez Isan Reynaldo 2527 CUB 1 ½ 1 ½ ½ 1 0 ½ 0 5,0 9 2402 5 6,26 -1,26 10 -12,6
4 GM Almeida Quintana Omar 2540 CUB 1 0 1 1 1 1 1 ½ ½ 7,0 9 2560 7 6,54 0,46 10 4,6
5 GM Quesada Perez Yasser 2523 CUB ½ ½ ½ 1 1 1 ½ ½ 5,5 8 2466 5,5 5,74 -0,24 10 -2,4

62. Chile (CHI / СрЕло:2488, Капитан: Morovic Fernandez Ivan / ТБ1: 12 / ТБ2: 275,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Morovic Fernandez Ivan 2501 CHI 1 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 5,5 10 2512 5,5 5,08 0,42 10 4,2
2 GM Henriquez Villagra Cristobal 2519 CHI ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ 0 1 0 6,0 10 2563 6 5,23 0,77 10 7,7
3 IM Salinas Herrera Pablo 2486 CHI 1 1 ½ 1 ½ 0 ½ ½ ½ 0 5,5 10 2472 5,5 5,52 -0,02 10 -0,2
4 IM Garcia Cardenas Pablo 2444 CHI 1 0 0 ½ ½ 1 1 1 0 5,0 9 2413 5 5,22 -0,22 10 -2,2
5 IM Valenzuela Fuentealba Luis 2443 CHI 0 ½ ½ 1 1 3,0 5 2419 3 3,02 -0,02 10 -0,2

63. Brazil (BRA / СрЕло:2567, Капитан: Moskalenko Viktor / ТБ1: 12 / ТБ2: 266,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Leitao Rafael 2620 BRA 1 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ 5,0 9 2587 5 5,34 -0,34 10 -3,4
2 GM Fier Alexandr 2558 BRA 1 1 ½ ½ 0 0 1 ½ 0 4,5 9 2446 4,5 5,67 -1,17 10 -11,7
3 GM Supi Luis Paulo 2548 BRA + 1 0 ½ 1 ½ 1 1 ½ 0 6,5 10 2507 5,5 5,72 -0,22 10 -2,2
4 GM Mekhitarian Krikor Sevag 2543 BRA 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ 1 5,5 8 2478 5,5 5,94 -0,44 10 -4,4
5 GM El Debs Felipe de Cresce 2542 BRA 1 1 1 0 1 1 ½ ½ 6,0 8 2501 6 6,07 -0,07 10 -0,7

64. Colombia (COL / СрЕло:2460, Капитан: Sariego Figueredo Wilfredo / ТБ1: 12 / ТБ2: 264)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Gallego Alcaraz Andres Felipe 2511 COL 0 1 ½ ½ 1 ½ ½ ½ 0 4,5 9 2468 4,5 4,80 -0,30 10 -3,0
2 IM Rios Cristhian Camilo 2465 COL 1 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 0 5,0 10 2428 5 5,32 -0,32 10 -3,2
3 IM Sanchez Sebastian Felipe 2424 COL 1 ½ 1 0 1 1 1 ½ 1 0 7,0 10 2514 7 5,58 1,42 10 14,2
4 IM Martinez Romero Martin 2438 COL 1 0 1 0 1 1 ½ 0 0 1 5,5 10 2360 5,5 6,18 -0,68 10 -6,8
5 FM Cardoso Cardoso Jose Gabriel 2313 COL 1 1 1 0 ½ 3,5 5 2246 2,5 2,71 -0,21 20 -4,2

65. Bosnia & Herzegovina (BIH / СрЕло:2465, Капитан: Bogut Zeljko / ТБ1: 12 / ТБ2: 258,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Kadric Denis 2543 BIH 1 ½ 1 1 1 0 0 1 0 1 ½ 7,0 11 2571 7 6,38 0,62 10 6,2
2 GM Stojanovic Dalibor 2492 BIH 1 1 0 1 1 0 ½ 4,5 7 2510 4,5 4,18 0,32 10 3,2
3 GM Dizdarevic Emir 2444 BIH ½ ½ ½ ½ 2,0 4 2326 2 2,55 -0,55 10 -5,5
4 IM Marjanovic Dejan 2382 BIH 1 1 ½ 1 1 ½ 1 1 0 1 0 8,0 11 2511 8 6,07 1,93 10 19,3
5 FM Burovic Rijad 2380 BIH 1 0 0 1 1 0 0 1 0 ½ ½ 5,0 11 2272 5 6,32 -1,32 20 -26,4

66. Slovakia (SVK / СрЕло:2489, Капитан: Mazur Stefan / ТБ1: 12 / ТБ2: 257)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Repka Christopher 2523 SVK 0 1 0 1 0 0 1 0 0 3,0 9 2384 3 4,59 -1,59 10 -15,9
2 GM Jurcik Marian 2451 SVK ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 0 5,5 9 2456 5,5 5,31 0,19 10 1,9
3 GM Petrik Tomas 2481 SVK 1 0 1 ½ 1 0 0 ½ ½ 4,5 9 2427 4,5 5,01 -0,51 10 -5,1
4 IM Gazik Viktor 2486 SVK 1 ½ 1 1 ½ 0 1 1 0 6,0 9 2437 6 6,32 -0,32 10 -3,2
5 IM Nayhebaver Martin 2466 SVK 1 1 1 ½ 0 1 1 0 5,5 8 2428 5,5 5,67 -0,17 10 -1,7

67. Paraguay (PAR / СрЕло:2483, Капитан: Jodorcosky Paulo / ТБ1: 12 / ТБ2: 255)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Delgado Ramirez Neuris 2619 PAR 1 0 1 1 0 1 0 ½ 1 1 ½ 7,0 11 2612 7 6,84 0,16 10 1,6
2 IM Vazquez Guillermo 2468 PAR 1 0 1 0 ½ 1 1 0 ½ 1 ½ 6,5 11 2528 6,5 5,48 1,02 10 10,2
3 GM Franco Ocampos Zenon 2486 PAR 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 0 4,5 8 2437 4,5 4,83 -0,33 10 -3,3
4 FM Almiron Antonio 2358 PAR 1 1 ½ 1 0 0 1 ½ ½ 1 0 6,5 11 2468 6,5 4,80 1,70 20 34,0
5 CM Jodorcovsky Werjivker Paulo 2275 PAR 0 0 0 0,0 3 1683 0 0,80 -0,80 20 -16,0

68. Iceland (ISL / СрЕло:2513, Капитан: Olafsson Helgi / ТБ1: 12 / ТБ2: 246,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Steingrimsson Hedinn 2573 ISL 1 0 0 0 ½ 0 1 ½ 1 ½ 4,5 10 2470 4,5 5,73 -1,23 10 -12,3
2 GM Hjartarson Johann 2530 ISL 1 0 0 1 ½ 0 1 ½ 1 0 5,0 10 2475 5 5,60 -0,60 10 -6,0
3 GM Stefansson Hannes 2502 ISL 1 ½ ½ 0 1 1 0 0 1 ½ 5,5 10 2455 5,5 5,93 -0,43 10 -4,3
4 GM Gretarsson Helgi Ass 2448 ISL 1 0 0 1 1 0 3,0 6 2260 3 4,21 -1,21 10 -12,1
5 IM Kjartansson Gudmundur 2428 ISL 1 1 0 1 0 ½ ½ ½ 4,5 8 2328 4,5 5,24 -0,74 10 -7,4

69. Morocco (MAR / СрЕло:2285, Капитан: Hifad Rachid / ТБ1: 12 / ТБ2: 233)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Tissir Mohamed 2388 MAR 0 1 0 ½ 0 1 ½ 0 1 1 5,0 10 2391 5 5,05 -0,05 10 -0,5
2 IM Onkoud Abdelaziz 2315 MAR 0 1 1 ½ 1 0 0 ½ ½ 1 1 6,5 11 2321 6,5 6,37 0,13 10 1,3
3 Saber Yasser 2192 MAR 0 1 1 0 1 0 0 1 1 1 6,0 10 2270 5 4,05 0,95 20 19,0
4 CM Aithmidou Mohamed-Mehdi 2244 MAR 1 1 1 0 0 1 ½ ½ 1 0 1 7,0 11 2301 6 5,14 0,86 20 17,2
5 IM Hifad Rachid 2174 MAR ½ 0 0,5 2 0 0,5 1,55 -1,05 20 -21,0

70. South Africa (RSA / СрЕло:2318, Капитан: Bouah Lyndon / ТБ1: 12 / ТБ2: 221,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Cawdery Daniel 2422 RSA 0 ½ 1 1 1 0 1 ½ 0 5,0 9 2468 5 4,40 0,60 10 6,0
2 IM Kobese Watu 2344 RSA 1 0 0 1 0 0 1 ½ 0 3,5 9 2219 3,5 4,95 -1,45 10 -14,5
3 FM Klaasen Calvin John 2262 RSA 1 0 1 ½ 1 1 1 0 1 6,5 9 2407 5,5 3,74 1,76 20 35,2
4 IM Mabusela Johannes Manyedi 2245 RSA 1 0 ½ 1 1 0 1 ½ 0 1 6,0 10 2248 5 4,82 0,18 20 3,6
5 IM Van den Heever Donovan 2227 RSA 1 0 1 1 0 0 1 4,0 7 2191 3 3,20 -0,20 20 -4,0

71. Belgium (BEL / СрЕло:2434, Капитан: Cornet Luc / ТБ1: 12 / ТБ2: 219)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Godart Francois 2431 BEL 1 0 ½ 1 0 ½ 1 0 ½ 4,5 9 2452 4,5 4,12 0,38 10 3,8
2 IM Docx Stefan 2427 BEL 1 0 ½ 0 1 0 0 1 1 4,5 9 2390 4,5 4,72 -0,22 10 -2,2
3 IM Beukema Stefan 2396 BEL 0 ½ 1 1 1 0 ½ 1 0 5,0 9 2530 5 3,44 1,56 10 15,6
4 FM Dardha Daniel 2299 BEL 1 ½ 1 0 1 1 0 0 1 ½ 6,0 10 2412 6 4,41 1,59 20 31,8
5 IM Hovhannisyan Mher 2483 BEL 1 0 ½ 1 0 0 1 3,5 7 2310 2,5 3,94 -1,44 10 -14,4

72. Tajikistan (TJK / СрЕло:2364, Капитан: Isaev Jamshed / ТБ1: 12 / ТБ2: 217,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Amonatov Farrukh 2615 TJK 1 1 1 0 ½ ½ 1 1 6,0 8 2657 6 5,26 0,74 10 7,4
2 IM Khusenkhojaev Muhammad 2430 TJK 1 0 ½ 0 0 1 1 0 1 4,5 9 2361 4,5 5,11 -0,61 10 -6,1
3 Khusenkhojaev Mustafokhuja 2229 TJK 1 0 0 ½ 1 0 0 ½ 0 3,0 9 2239 3 3,06 -0,06 20 -1,2
4 Kabilov Amin 2178 TJK 1 ½ 0 1 0 ½ 1 ½ 1 5,5 9 2279 5,5 4,29 1,21 20 24,2
5 Karimov Alisher 2182 TJK 0 1 ½ 1 ½ 1 1 0 1 6,0 9 2297 5 3,62 1,38 20 27,6

73. Monaco (MNC / СрЕло:2348, Капитан: Dornbusch Philippe / ТБ1: 12 / ТБ2: 214)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Efimov Igor 2421 MNC 1 0 1 0 1 ½ 1 ½ 1 1 7,0 10 2442 7 6,42 0,58 10 5,8
2 GM Sulava Nenad 2437 MNC ½ 1 ½ ½ 1 0 1 0 4,5 8 2274 3,5 4,88 -1,38 10 -13,8
3 IM Berezovsky Igor 2380 MNC + 1 1 1 ½ 0 1 5,5 7 2328 4,5 3,71 0,79 10 7,9
4 Nelis Jean-Francois 2154 MNC 1 0 0 ½ 1 0 0 ½ 0 3,0 9 1979 3 4,96 -1,96 20 -39,2
5 Lomandong Marc-Antoine 2035 MNC 1 0 0 0 1 0 0 1 1 1 5,0 10 2006 2 2,41 -0,41 40 -16,4

74. Mexico (MEX / СрЕло:2344, Капитан: Sanchez Martinez Sergio / ТБ1: 12 / ТБ2: 213,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Cofre Archibold Nestor 2346 MEX 0 0 ½ 1 ½ ½ 0 1 1 ½ 5,0 10 2331 5 5,21 -0,21 20 -4,2
2 FM Rojas Alarcon Julian Antonio 2387 MEX 1 0 1 1 0 1 1 1 1 7,0 9 2462 7 5,89 1,11 20 22,2
3 IM Dominguez Aguilar Guillermo 2324 MEX 1 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 1 3,5 9 2119 3,5 4,83 -1,33 10 -13,3
4 Tello Chavez Isaac Valent 2319 MEX 1 ½ ½ 0 ½ 1 0 0 1 4,5 9 2228 3,5 4,44 -0,94 20 -18,8
5 Garcia Almaguer Juan Manuel 2229 MEX 1 ½ 1 ½ 0 0 0 3,0 7 2092 3 4,10 -1,10 20 -22,0

75. Kyrgyzstan (KGZ / СрЕло:2320, Капитан: Mamytov Talant / ТБ1: 12 / ТБ2: 210)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Tologontegin Semetey 2419 KGZ 0 1 ½ 0 0 ½ 0 0 2,0 8 2220 2 4,03 -2,03 10 -20,3
2 Taalaibekov Tagir 2291 KGZ 1 0 1 1 ½ 0 0 ½ 0 0 4,0 10 2204 4 5,18 -1,18 20 -23,6
3 IM Abdyjapar Asyl 2372 KGZ 1 ½ 1 1 1 ½ 1 1 0 1 8,0 10 2557 8 5,62 2,38 10 23,8
4 Mamatov Melis 2196 KGZ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 1 1 6,0 9 2312 5 3,65 1,35 20 27,0
5 CM Sezdbekov Ruslan 2160 KGZ 1 0 ½ 1 0 1 1 4,5 7 2094 3,5 3,90 -0,40 40 -16,0

76. Nigeria (NGR / СрЕло:2285, Капитан: Ogbonnaya Obinna / ТБ1: 12 / ТБ2: 209)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Kigigha Bomo 2300 NGR 1 0 0 1 0 0 ½ 0 1 3,5 9 2264 3,5 3,97 -0,47 20 -9,4
2 IM Adu Oladapo 2299 NGR 1 0 1 ½ 0 1 1 ½ 5,0 8 2311 5 4,71 0,29 20 5,8
3 IM Balogun Oluwafemi 2275 NGR 1 ½ 0 1 0 1 1 ½ ½ 5,5 9 2265 5,5 5,38 0,12 20 2,4
4 FM Anwuli Daniel 2267 NGR 1 1 1 0 0 0 1 4,0 7 2257 4 3,98 0,02 20 0,4
5 IM Olape Bunmi 2252 NGR 1 1 1 1 ½ ½ ½ 5,5 7 2273 4,5 4,30 0,20 20 4,0

77. Uruguay (URU / СрЕло:2387, Капитан: Hoffman Alejandro / ТБ1: 12 / ТБ2: 208)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Rodriguez Vila Andres 2477 URU 1 0 1 ½ 1 0 1 0 ½ 1 0 6,0 11 2477 6 5,86 0,14 10 1,4
2 IM Roselli Mailhe Bernardo 2439 URU 0 1 0 ½ 0 0 1 ½ 0 3,0 9 2272 3 4,82 -1,82 10 -18,2
3 FM Lopez Azambuja Nicolas 2322 URU 1 0 1 0 1 ½ ½ 1 0 5,0 9 2303 5 5,09 -0,09 20 -1,8
4 IM Rodi Luis Ernesto 2308 URU 1 0 0 1 1 1 ½ 1 1 ½ 7,0 10 2435 7 5,15 1,85 10 18,5
5 FM Muniz Rafael 2248 URU 1 1 0 0 0 2,0 5 2141 2 2,58 -0,58 20 -11,6

78. Kosovo (KOS / СрЕло:2335, Капитан: Fejzullahu Afrim / ТБ1: 12 / ТБ2: 206)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Saraci Nderim 2408 KOS 1 0 1 ½ 0 0 1 1 1 0 1 6,5 11 2409 6,5 6,22 0,28 10 2,8
2 FM Ondozi Murtez 2402 KOS 1 0 1 1 ½ ½ 0 1 1 0 1 7,0 11 2392 7 6,82 0,18 10 1,8
3 FM Makolli Perparim 2284 KOS 1 0 0 ½ ½ 1 0 1 ½ 0 0 4,5 11 2175 3,5 5,02 -1,52 20 -30,4
4 FM Fejzullahu Afrim 2247 KOS 1 1,0 1 0 0 0,00 0,00 20 0,0
5 Uruci Endrit 2157 KOS ½ ½ ½ 0 0 ½ 1 1 ½ ½ 5,0 10 2212 5 4,33 0,67 40 26,8

79. Yemen (YEM / СрЕло:2268, Капитан: Al Qudaimi Basheer / ТБ1: 12 / ТБ2: 204,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Al Qudaimi Basheer 2419 YEM 0 1 1 1 ½ ½ 1 1 1 7,0 9 2514 7 5,85 1,15 10 11,5
2 IM Al-Zendani Zendan 2301 YEM 0 1 1 ½ 0 1 ½ 1 0 0 1 6,0 11 2317 6 5,80 0,20 10 2,0
3 FM Al Badani Abdu 2195 YEM 0 1 ½ 0 0 0 1 0 ½ 1 4,0 10 2173 4 4,41 -0,41 20 -8,2
4 CM Al-Aqrabi Saleh 2158 YEM 0 1 1 0 ½ 0 0 ½ ½ 3,5 9 2050 3,5 4,85 -1,35 20 -27,0
5 Al-Subaihi Khalil 2106 YEM 0 0 1 0 ½ 1,5 5 1983 1,5 1,39 0,11 20 2,2

80. Afghanistan (AFG / СрЕло:1970, Капитан: Ghafori Amin / ТБ1: 12 / ТБ2: 187,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Farazi Khaiber 2064 AFG 0 ½ 0 1 1 1 ½ ½ 1 0 1 6,5 11 2302 5,5 2,32 3,18 20 63,6
2 CM Amini Habibullah 1988 AFG 0 ½ 0 ½ 1 1 0 1 0 0 4,0 10 2126 4 2,49 1,51 20 30,2
3 Abdul Khaliq Wais 1921 AFG 0 1 0 1 0 2,0 5 1955 2 1,86 0,14 20 2,8
4 Sulaiman Ahmad Ashrafi 1908 AFG 0 ½ ½ 1 1 0 0 1 1 5,0 9 2111 4 1,76 2,24 20 44,8
5 Kanz Ahmad Safy 1826 AFG 0 1 0 0 0 1 1 1 1 5,0 9 2139 5 1,72 3,28 40 131,2

81. Guatemala (GUA / СрЕло:2242, Капитан: Leyva Hector / ТБ1: 12 / ТБ2: 163)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Reyes Najera Carlos A. 2149 GUA 0 1 0 ½ 0 0 ½ 0 0 0 1 3,0 11 2105 3 3,77 -0,77 20 -15,4
2 FM Cu Hor Winston Darwin 2319 GUA 0 1 0 1 0 1 1 ½ 1 ½ 0 6,0 11 2314 6 5,96 0,04 20 0,8
3 FM Ortiz Q Johnny Alexander 2207 GUA 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 0 1 4,5 11 2167 4,5 5,18 -0,68 20 -13,6
4 IM Lorenzana Wilson Estuardo 2292 GUA 0 1 0 1 ½ 1 1 0 ½ ½ 1 6,5 11 2245 6,5 6,83 -0,33 20 -6,6

82. Ireland (IRL / СрЕло:2391, Капитан: Jackson Carl / ТБ1: 11 / ТБ2: 227)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Baburin Alexander 2452 IRL 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 0 1 5,5 9 2425 5,5 5,61 -0,11 10 -1,1
2 IM Astaneh Lopez Alex 2433 IRL 0 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 0 3,5 8 2334 3,5 4,58 -1,08 10 -10,8
3 FM O`Donnell Conor 2360 IRL 1 0 ½ ½ 0 0 0 0 1 3,0 9 2168 3 5,20 -2,20 20 -44,0
4 FM Jessel Stephen 2317 IRL 1 1 ½ 0 1 ½ 0 1 1 6,0 9 2310 6 5,94 0,06 20 1,2
5 IM Fitzsimons David 2316 IRL 1 ½ 1 1 0 1 0 ½ 1 6,0 9 2329 5 4,75 0,25 10 2,5

83. Madagascar (MAD / СрЕло:2239, Капитан: Ashley Maurice / ТБ1: 11 / ТБ2: 222,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Rakotomaharo Fy Antenaina 2422 MAD ½ 0 1 1 0 ½ 1 1 1 6,0 9 2462 6 5,30 0,70 10 7,0
2 FM Ralison Milanto Harifidy 2281 MAD 0 ½ 1 1 0 1 0 0 0 1 4,5 10 2210 4,5 5,43 -0,93 20 -18,6
3 Andriamasoandro Miora 2126 MAD 0 ½ 1 0 0 1 0 1 0 0 3,5 10 2048 2,5 3,80 -1,30 20 -26,0
4 CM Rajaonarison Faniry 2126 MAD ½ ½ 1 1 0 1 ½ 1 1 6,5 9 2240 5,5 4,10 1,40 20 28,0
5 Razanadrakotoarisoa Toavina 2013 MAD 1 0 0 1 0 1 3,0 6 2004 3 3,15 -0,15 40 -6,0

84. Dominican Republic (DOM / СрЕло:2328, Капитан: Mazara Adan / ТБ1: 11 / ТБ2: 217,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Munoz Santana Jose Lisandro 2434 DOM + 0 1 0 1 1 0 0 ½ 1 5,5 10 2360 4,5 5,35 -0,85 10 -8,5
2 FM Abreu Jean Carlos Paul 2310 DOM 1 ½ 1 0 1 1 1 0 ½ 1 0 7,0 11 2388 7 5,77 1,23 20 24,6
3 IM Dominguez Jose Manuel 2283 DOM 1 ½ 1 ½ 0 0 0 1 4,0 8 2203 4 4,86 -0,86 20 -17,2
4 FM Guzman Christopher 2283 DOM 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 4,5 9 2231 4,5 5,02 -0,52 20 -10,4
5 Camacho Campusano David Daniel 2140 DOM 1 0 1 0 1 0 3,0 6 2091 2 2,42 -0,42 20 -8,4

85. Singapore (SGP / СрЕло:2336, Капитан: Villamayor Buenaventura / ТБ1: 11 / ТБ2: 216)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Villamayor Buenaventura 2392 SGP ½ 0,5 1 0 0,5 0,23 0,27 10 2,7
2 IM Paciencia Enrique 2335 SGP 1 0 1 0 ½ 0 0 ½ 0 1 0 4,0 11 2288 4 4,67 -0,67 10 -6,7
3 WGM Gong Qianyun 2321 SGP 1 0 1 ½ 1 ½ 0 0 0 1 1 6,0 11 2359 5 4,41 0,59 20 11,8
4 FM Lee Qing Aun 2297 SGP 1 0 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 5,5 11 2313 4,5 4,31 0,19 20 3,8
5 CM Lee Jun Wei 2134 SGP 1 ½ 0 1 1 1 1 0 1 0 6,5 10 2321 6,5 4,09 2,41 40 96,4

86. Algeria (ALG / СрЕло:2460, Капитан: Dekar Lies / ТБ1: 11 / ТБ2: 213,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Bellahcene Bilel 2501 ALG 1 1 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 0 0 4,5 11 2404 4,5 5,86 -1,36 10 -13,6
2 GM Rizouk Aimen 2445 ALG 1 ½ 0 0 ½ 1 0 0 1 1 ½ 5,5 11 2416 5,5 5,86 -0,36 10 -3,6
3 IM Arab Adlane 2482 ALG 1 ½ ½ ½ ½ 1 0 0 ½ 4,5 9 2385 4,5 5,54 -1,04 10 -10,4
4 IM Belouadah Saad 2413 ALG 1 1 0 1 1 0 0 1 0 5,0 9 2386 5 5,18 -0,18 10 -1,8
5 IM Oussedik Mahfoud 2318 ALG 1 0 0 1 2,0 4 2324 2 1,93 0,07 20 1,4

87. New Zealand (NZL / СрЕло:2342, Капитан: Bojkov Dejan / ТБ1: 11 / ТБ2: 208)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Dive Russell John 2297 NZL 1 0 0 0 0 1 1 1 4,0 8 2283 4 3,97 0,03 10 0,3
2 FM Hague Ben 2405 NZL ½ ½ 1 0 ½ 1 1 1 0 ½ 6,0 10 2394 6 5,92 0,08 10 0,8
3 FM Kulashko Alexei 2349 NZL 1 ½ ½ ½ 0 0 1 0 3,5 8 2255 3,5 4,32 -0,82 10 -8,2
4 IM Ker Anthony F 2315 NZL 1 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 ½ 5,5 9 2316 5,5 5,33 0,17 10 1,7
5 FM Gong Daniel Hanwen 2276 NZL 0 1 1 0 0 1 1 0 1 5,0 9 2243 5 5,30 -0,30 20 -6,0

88. Luxembourg (LUX / СрЕло:2329, Капитан: Tregubov Pavel V. / ТБ1: 11 / ТБ2: 204,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Wiedenkeller Michael 2464 LUX 1 ½ 1 1 0 ½ 0 0 0 4,0 9 2400 4 4,54 -0,54 10 -5,4
2 IM Berend Fred 2358 LUX 1 0 1 0 1 ½ ½ 0 1 1 6,0 10 2392 6 5,37 0,63 10 6,3
3 Linster Philippe 2273 LUX 1 0 ½ 1 1 0 ½ 0 ½ 1 5,5 10 2334 5,5 4,68 0,82 20 16,4
4 Jeitz Christian 2220 LUX 1 1 0 0 ½ ½ 0 1 4,0 8 2193 4 4,28 -0,28 20 -5,6
5 Gengler Pierre 2205 LUX 0 ½ 1 0 1 0 1 3,5 7 2237 3,5 3,30 0,20 20 4,0

89. Venezuela (VEN / СрЕло:2429, Капитан: Ostos Julio Eduardo / ТБ1: 11 / ТБ2: 204)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Iturrizaga Bonelli Eduardo 2636 VEN ½ ½ 1 0 ½ 1 0 3,5 7 2541 3,5 4,40 -0,90 10 -9,0
2 IM Ynojosa Aponte Felix Jose 2370 VEN 1 0 ½ ½ 0 0 0 1 0 3,0 9 2185 3 5,00 -2,00 10 -20,0
3 IM Zavarce Sayago Oscar Enrique 2346 VEN 1 ½ 1 1 1 0 0 0 1 ½ 0 6,0 11 2360 6 5,66 0,34 20 6,8
4 CM Vivas Zamora Fabian Ernesto 2363 VEN 1 ½ 1 0 ½ 1 ½ 0 1 0 5,5 10 2348 5,5 5,45 0,05 20 1,0
5 IM Palencia Morales Wilson Guillermo 2345 VEN 1 0 1 0 ½ 1 0 3,5 7 2210 3,5 4,53 -1,03 20 -20,6

90. United Arab Emirates (UAE / СрЕло:2207, Капитан: Landa Konstantin / ТБ1: 11 / ТБ2: 203,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Omar Noaman 2356 UAE 1 0 ½ ½ 0 1 ½ 1 1 ½ 6,0 10 2387 6 5,37 0,63 10 6,3
2 FM AlHuwar Jasem 2245 UAE 0 ½ ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ 0 4,0 10 2218 4 4,38 -0,38 20 -7,6
3 IM Sultan Ibrahim 2112 UAE 0 1 0 1 ½ 2,5 5 2233 2,5 1,76 0,74 20 14,8
4 FM Al Hosani Omran 2115 UAE 0 1 1 + 0 1 ½ 1 1 0 6,5 10 2290 5,5 3,40 2,10 40 84,0
5 FM Ammar Sedrani 2099 UAE 0 1 0 0 0 0 1 1 0 3,0 9 2103 3 3,09 -0,09 40 -3,6

91. Sudan (SUD / СрЕло:2179, Капитан: Delchev Aleksander / ТБ1: 11 / ТБ2: 200,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Tagelsir Abubaker 2236 SUD 0 1 0 1 0 0 1 0 1 4,0 9 2112 4 5,24 -1,24 20 -24,8
2 FM Nadir Samir 2170 SUD 0 1 ½ 1 0 ½ ½ 1 1 5,5 9 2119 3,5 3,91 -0,41 20 -8,2
3 FM Abdelazeez Mohamed Abdalla 2183 SUD 0 0 1 1 0 ½ 1 1 4,5 8 2127 4,5 4,92 -0,42 20 -8,4
4 Mohamed Faisal 2127 SUD 0 1 ½ ½ 1 ½ 1 0 1 1 6,5 10 2137 4,5 4,31 0,19 20 3,8
5 Khalid El Amin 2054 SUD 1 1 0 1 0 1 0 ½ 4,5 8 1994 3,5 3,88 -0,38 20 -7,6

92. El Salvador (ESA / СрЕло:2279, Капитан: Ancheta Jorge / ТБ1: 11 / ТБ2: 196,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Giron Jorge Ernesto 2303 ESA 0 1 1 ½ 0 ½ 0 ½ 0 3,5 9 2204 3,5 4,61 -1,11 20 -22,2
2 FM Chavez Ricardo Ernesto 2244 ESA 0 1 1 0 1 0 0 0 ½ 3,5 9 2161 3,5 4,51 -1,01 20 -20,2
3 FM Arias Daniel 2274 ESA 0 1 1 0 1 0 1 ½ 4,5 8 2255 4,5 4,60 -0,10 20 -2,0
4 IM Arias Lemnys A. 2294 ESA 0 0 1 0 1 + 1 1 5,0 8 2298 4 3,85 0,15 10 1,5
5 IM Burgos Figueroa Carlos E. 2222 ESA ½ 1 1 ½ 1 0 1 ½ 1 0 6,5 10 2294 6,5 5,44 1,06 20 21,2

93. Malaysia (MAS / СрЕло:2211, Капитан: Nik Nik Ahmad Farouqi / ТБ1: 11 / ТБ2: 196,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Lim Zhuo Ren 2182 MAS 0 ½ 0 1 ½ ½ 1 0 0 3,5 9 2261 3,5 2,99 0,51 20 10,2
2 FM Lye Lik Zang 2351 MAS 0 ½ 1 0 0 1 1 1 0 ½ 5,0 10 2251 5 6,09 -1,09 20 -21,8
3 CM Zulkipli Zaidan 2203 MAS 0 ½ 1 1 0 1 1 0 1 5,5 9 2227 5,5 5,14 0,36 20 7,2
4 CM Fong Yit San 2108 MAS ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 0 1 5,0 9 2194 5 4,16 0,84 20 16,8
5 Mahmood Shah Mukhriez Shah 1826 MAS 0 1 1 1 0 0 0 3,0 7 1915 2 1,52 0,48 40 19,2

94. Scotland (SCO / СрЕло:2367, Капитан: Berry Neil / ТБ1: 11 / ТБ2: 192,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Greet Andrew N 2441 SCO + 0 1 0 0 0 1 1 0 ½ 4,5 10 2261 3,5 5,46 -1,96 10 -19,6
2 FM Tate Alan 2345 SCO + 0 0 ½ 0 1 0 ½ ½ 3,5 9 2198 2,5 4,06 -1,56 20 -31,2
3 FM Sreeves Clement 2382 SCO 0 1 0 0 1 ½ 0 ½ 3,0 8 2150 2 4,41 -2,41 10 -24,1
4 FM Abdulla Murad 2292 SCO + 0 1 0 0 1 1 ½ 1 5,5 9 2251 2,5 2,83 -0,33 20 -6,6
5 IM McKay Roderick M 2301 SCO + 1 0 1 1 1 1 1 7,0 8 2414 3 2,24 0,76 10 7,6

95. Tunisia (TUN / СрЕло:2300, Капитан: Bouaziz Mehdi / ТБ1: 11 / ТБ2: 192,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Amdouni Zoubaier 2218 TUN 1 0 0 ½ 1 1 1 0 1 0 5,5 10 2430 5,5 2,88 2,62 20 52,4
2 IM Zaibi Amir 2361 TUN 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 ½ 1 ½ 8,5 11 2504 7,5 5,32 2,18 20 43,6
3 IM Boudriga Mohamed Ali 2376 TUN 1 0 1 0 0 ½ 0 0 2,5 8 2149 1,5 3,75 -2,25 20 -45,0
4 CM Bouzidi Ahmed 2246 TUN 1 0 0 1 0 0 1 1 4,0 8 2116 3 4,22 -1,22 20 -24,4
5 CM Taieb Sahbi 2146 TUN 1 0 0 ½ 0 0 0 1,5 7 1988 1,5 2,90 -1,40 20 -28,0

96. Panama (PAN / СрЕло:2297, Капитан: Fandino Reyes Roquelina / ТБ1: 11 / ТБ2: 190)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Sanchez Alvarez Roberto Carlos 2391 PAN 0 1 0 1 0 1 1 1 ½ ½ 1 7,0 11 2512 7 5,21 1,79 10 17,9
2 IM Baules Jorge 2358 PAN 0 0 1 ½ 0 1 1 ½ ½ 0 4,5 10 2374 4,5 4,42 0,08 10 0,8
3 FM Leon Orlando 2196 PAN 0 1 0 0 1 0 2,0 6 2126 2 2,60 -0,60 20 -12,0
4 Ramos Efren Andres 2244 PAN 0 1 0 1 1 0 ½ 1 0 0 4,5 10 2267 4,5 4,23 0,27 20 5,4
5 FM Tapia Alexei 2193 PAN 1 0 ½ 0 1 ½ ½ 3,5 7 2230 3,5 3,07 0,43 20 8,6

97. Barbados (BAR / СрЕло:2177, Капитан: Gurevich Mikhail / ТБ1: 11 / ТБ2: 185,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Husbands Orlando 2262 BAR 0 1 0 1 0 0 ½ 1 1 0 4,5 10 2281 4,5 4,45 0,05 20 1,0
2 FM Del Castilho Martyn 2250 BAR 0 1 ½ 0 0 1 ½ 1 1 ½ 0 5,5 11 2255 5,5 5,50 0,00 20 0,0
3 Blackman Justin 2158 BAR 0 1 0 1 1 0 1 ½ 1 1 1 7,5 11 2339 6,5 4,02 2,48 20 49,6
4 CM Prescod Bryan 2039 BAR 0 1 0 0 ½ 1 0 1 ½ 0 0 4,0 11 2017 3 3,59 -0,59 20 -11,8
5 Harewood Jerome 1843 BAR 0 0,0 1 0 0 0,43 -0,43 20 -8,6

98. Botswana (BOT / СрЕло:2145, Капитан: El Gindy Essam / ТБ1: 11 / ТБ2: 176,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Oatlhotse Providence 2206 BOT 0 1 0 1 0 0 0 0 ½ 1 3,5 10 2176 3,5 4,11 -0,61 20 -12,2
2 FM Khetho Phemelo 2158 BOT 1 0 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 6,5 10 2337 6,5 4,12 2,38 20 47,6
3 CM Gaealafshwe Barileng 2144 BOT 0 1 0 1 0 1 0 1 0 4,0 9 2134 3 3,15 -0,15 20 -3,0
4 Notha Moakofi 2071 BOT 0 0 0 1 ½ 1 0 2,5 7 2175 2,5 1,83 0,67 20 13,4
5 CM Gumpo Thabo 2059 BOT 0 1 0 1 ½ 1 0 1 4,5 8 2148 3,5 2,67 0,83 20 16,6

99. Mozambique (MOZ / СрЕло:2113, Капитан: Alice Mateus Felizardo Viageiro / ТБ1: 11 / ТБ2: 168,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Paiva Donaldo 2206 MOZ 0 1 0 1 ½ 0 ½ 1 0 1 5,0 10 2231 5 4,67 0,33 20 6,6
2 CM Abrantes Persson 2055 MOZ 0 1 ½ 0 1 0 0 0 2,5 8 2022 2,5 3,10 -0,60 20 -12,0
3 CM Calicoca Wilton Inacio 2135 MOZ 0 ½ 0 1 1 1 1 1 1 6,5 9 2235 6,5 5,21 1,29 20 25,8
4 CM Chunguane Ilidio Alberto 2054 MOZ ½ 1 1 0 1 0 ½ ½ 1 ½ 6,0 10 2085 5 4,53 0,47 20 9,4
5 Gafar Izdine 1984 MOZ 0 1 0 ½ 0 0 1 2,5 7 1939 2,5 3,00 -0,50 40 -20,0

100. Wales (WLS / СрЕло:2175, Капитан: Petrov Marian / ТБ1: 11 / ТБ2: 163,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Strugnell Carl 2327 WLS 0 0 ½ 1 0 0 0 ½ 1 3,0 9 2178 3 4,82 -1,82 20 -36,4
2 Blackburn Jonathan L B 2185 WLS 0 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 6,5 10 2274 6,5 5,15 1,35 20 27,0
3 Bullen Alex 2098 WLS 0 1 ½ 1 ½ 0 1 0 0 0 4,0 10 2086 4 4,33 -0,33 20 -6,6
4 Pleasants Allan J 2090 WLS 0 1 0 ½ 0 ½ 0 1 1 4,0 9 2000 4 5,00 -1,00 20 -20,0
5 Rayner Francis 2083 WLS ½ 0 ½ 1 0 0 2,0 6 1847 2 3,75 -1,75 20 -35,0

101. IBCA (IBCA / СрЕло:2314, Капитан: Kalesis Nikolaos / ТБ1: 11 / ТБ2: 150)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Babarykin Stanislav 2396 RUS 1 0 0 1 1 1 1 ½ 0 ½ 6,0 10 2339 6 6,29 -0,29 20 -5,8
2 IM Meshkov Yuri A. 2313 RUS 1 0 1 1 0 0 1 0 0 1 5,0 10 2234 4 4,89 -0,89 10 -8,9
3 CM Grigorchuk Sergey 2288 UKR 0 0 0 1 1 0 ½ 1 3,5 8 2157 3,5 4,83 -1,33 20 -26,6
4 IM Dukaczewski Piotr 2259 POL 0 0 1 0 1 1 ½ 0 3,5 8 1997 3,5 4,98 -1,48 20 -29,6
5 Palacios Perez Manuel 2151 ESP 1 0 1 0 1 0 0 0 3,0 8 1962 2 3,98 -1,98 20 -39,6

102. Bolivia (BOL / СрЕло:2244, Капитан: Lafuente Pablo / ТБ1: 10 / ТБ2: 204)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Gemy Jose Daniel 2400 BOL 0 ½ 1 1 1 0 1 1 1 6,5 9 2381 6,5 6,39 0,11 10 1,1
2 FM Aguilar Luis Miguel 2203 BOL 0 1 0 0 1 0 0 0 2,0 8 1963 2 4,57 -2,57 20 -51,4
3 CM Bolanos Fernando 2215 BOL 0 1 0 1 1 0 0 1 4,0 8 2133 2 2,74 -0,74 40 -29,6
4 FM Pinto Daniel 2131 BOL 0 1 1 0 1 ½ 1 0 0 1 5,5 10 2162 4,5 4,12 0,38 40 15,2
5 Rozo Paulo 2157 BOL 1 ½ 1 1 1 0 ½ 1 1 7,0 9 2210 6 5,22 0,78 20 15,6

103. Faroe Islands (FAI / СрЕло:2342, Капитан: Vang Finnbjorn / ТБ1: 10 / ТБ2: 200,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Ziska Helgi Dam 2550 FAI ½ ½ ½ ½ 1 1 1 0 5,0 8 2461 5 5,60 -0,60 10 -6,0
2 IM Rodgaard John 2331 FAI 1 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ 3,0 8 2096 3 5,39 -2,39 20 -47,8
3 FM Berg Olaf 2248 FAI 1 0 ½ ½ 0 0 1 0 1 ½ 4,5 10 2171 4,5 5,44 -0,94 20 -18,8
4 FM Poulsen Martin 2239 FAI 1 1 ½ ½ 0 0 1 1 1 1 7,0 10 2305 7 5,87 1,13 20 22,6
5 FM Samuelsen Carl Eli Nolsoe 2237 FAI ½ 1 ½ 0 0 1 0 1 4,0 8 2033 2,5 3,91 -1,41 20 -28,2

104. Uganda (UGA / СрЕло:2289, Капитан: Teeba Jordan / ТБ1: 10 / ТБ2: 187,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Ssegwanyi Arthur 2347 UGA 0 1 0 0 1 ½ ½ 1 1 0 5,0 10 2228 5 6,35 -1,35 20 -27,0
2 FM Kawuma Patrick 2329 UGA 0 1 ½ 1 1 1 1 ½ 0 1 7,0 10 2312 7 6,82 0,18 20 3,6
3 Okas Walter 2258 UGA 0 1 0 ½ 1 ½ 0 0 ½ 1 4,5 10 2103 4,5 6,33 -1,83 20 -36,6
4 FM Nsubuga Haruna 2222 UGA 0 1 0 1 1 1 0 0 1 0 5,0 10 2129 5 6,02 -1,02 20 -20,4
5 Kantinti Shadrack 2039 UGA 0 1 0 0 1,0 4 1662 1 2,86 -1,86 20 -37,2

105. Andorra (AND / СрЕло:2301, Капитан: Martinez Balastegui Marti / ТБ1: 10 / ТБ2: 186)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM De La Riva Aguado Oscar 2475 AND 1 0 0 ½ ½ 0 1 1 1 0 5,0 10 2343 5 6,59 -1,59 10 -15,9
2 IM Aloma Vidal Robert 2428 AND 0 1 1 ½ 1 1 0 1 1 ½ 7,0 10 2438 7 6,64 0,36 10 3,6
3 FM Garcia Paolicchi Raul 2176 AND 1 0 1 ½ 1 0 0 0 3,5 8 2114 2,5 3,22 -0,72 20 -14,4
4 Luke Brezmes Cristofer 2124 AND 1 0 0 1 1 0 ½ 0 ½ 4,0 9 2121 3 3,08 -0,08 20 -1,6
5 CM Jose Queralto Daniel 2096 AND 1 0 1 - 1 1 0 4,0 7 2208 3 2,06 0,94 20 18,8

106. Hong Kong (HKG / СрЕло:2003, Капитан: Lai Robin / ТБ1: 10 / ТБ2: 185)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Lam Daniel King Wai 2145 HKG 0 1 0 1 0 ½ 1 1 ½ 5,0 9 2219 5 4,21 0,79 20 15,8
2 CM Pang Yui Kuen 1981 HKG ½ 1 1 1 ½ 0 0 0 0 4,0 9 2146 4 2,43 1,57 20 31,4
3 FM Wong Brian 2024 HKG 0 1 1 ½ 1 ½ 0 1 0 5,0 9 2115 4 3,06 0,94 20 18,8
4 Ho In Hei Henry 1797 HKG 0 0 1 1 0 1 1 1 1 6,0 9 2133 5 1,38 3,62 20 72,4
5 Lai Robin 1863 HKG 0 0 1 ½ 0 1 0 0 2,5 8 1743 1,5 1,93 -0,43 20 -8,6

107. Iraq (IRQ / СрЕло:2305, Капитан: Farhan Naseer Jasim Alhasnawi / ТБ1: 10 / ТБ2: 183,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Al-Ali Hussein Ali Hussein 2273 IRQ 0 1 1 1 1 0 0 0 0 4,0 9 2406 4 2,76 1,24 10 12,4
2 IM Noah A .H. Al-Ali 2276 IRQ 1 ½ 1 0 ½ 0 0 0 3,0 8 2197 2 2,87 -0,87 10 -8,7
3 IM Al-Saffar Araz Basim Mohammed S 2400 IRQ 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ 1 1 5,0 10 2283 4 5,26 -1,26 10 -12,6
4 FM Abdulwahhab Ahmed Abdulsattar A 2271 IRQ 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 0 4,5 9 2224 3,5 3,97 -0,47 20 -9,4
5 CM Muhseen ABdullah Mohammed 2220 IRQ 1 0 1 1 0 ½ 1 0 4,5 8 2093 3,5 4,49 -0,99 20 -19,8

108. South Korea (KOR / СрЕло:2117, Капитан: Song Jinwoo / ТБ1: 10 / ТБ2: 180)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Lee Jun Hyeok 2263 KOR ½ 1 0 ½ 1 1 ½ 0 0 0 4,5 10 2294 4,5 4,12 0,38 20 7,6
2 CM Kwon Sehyun 2129 KOR 0 0 1 0 0 1 1 ½ 3,5 8 2201 3,5 2,91 0,59 20 11,8
3 FM Walker Martin G 2078 KOR 0 1 1 1 1 ½ 1 1 ½ ½ 7,5 10 2361 7,5 3,98 3,52 20 70,4
4 Kim Saebyeok 1999 KOR 1 ½ 1 0 1 1 ½ 0 0 5,0 9 2062 5 4,34 0,66 20 13,2
5 CM Kang Taehyung 1860 KOR 0 0 1 0 1 1 0 3,0 7 1892 2 2,03 -0,03 40 -1,2

109. Zambia (ZAM / СрЕло:2278, Капитан: Eingorn Vereslav S / ТБ1: 10 / ТБ2: 178,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Kayonde Andrew 2393 ZAM ½ ½ 0 0 1 ½ 1 ½ 0 4,0 9 2401 4 3,87 0,13 10 1,3
2 FM Munenga Douglas D 2273 ZAM 0 1 0 1 1 0 1 ½ ½ 0 5,0 10 2358 5 3,91 1,09 20 21,8
3 CM Simutowe Musatwe 2208 ZAM 0 0 1 0 0 0 0 1,0 7 1994 1 2,70 -1,70 20 -34,0
4 Kaulule Siame Kela 2160 ZAM 0 1 ½ 0 1 0 1 0 0 3,5 9 2160 3,5 3,64 -0,14 20 -2,8
5 Mulenga Prince Daniel 2237 ZAM 1 1 0 1 ½ 1 ½ ½ 0 5,5 9 2283 5,5 4,80 0,70 20 14,0

110. Bahrain (BRN / СрЕло:2090, Капитан: Ayyad Husain / ТБ1: 10 / ТБ2: 175)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Ayyad Husain 2243 BRN 0 1 1 0 0 0 ½ 1 0 1 1 5,5 11 2192 5,5 6,10 -0,60 20 -12,0
2 FM Ayyad Maher 2106 BRN 0 ½ 0 ½ 1 1 0 1 1 0 5,0 10 2036 3 3,95 -0,95 20 -19,0
3 CM Al-Ghasra Ali 2096 BRN 0 ½ 1 0 ½ 0 ½ 0 1 0 3,5 10 1935 2,5 3,78 -1,28 20 -25,6
4 Bukhalaf Khalil 1914 BRN 0 1 0 ½ ½ 1 1 1 1 6,0 9 2005 3 2,05 0,95 20 19,0
5 Abbas Ali 1912 BRN 0 0 1 0 1,0 4 1823 0 0,58 -0,58 40 -23,2

111. Nepal (NEP / СрЕло:2134, Капитан: Gautam Bidur Prasad / ТБ1: 10 / ТБ2: 175)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Lama Himal 2057 NEP 0 0 0 1 0 0 1,0 6 2095 1 0,90 0,10 20 2,0
2 CM Kayastha Madan Krishna 2077 NEP 0 ½ 1 1 1 0 1 0 0 4,5 9 2279 4,5 2,42 2,08 20 41,6
3 CM Thing Bibek 2237 NEP 0 1 0 1 ½ ½ ½ 1 0 1 5,5 10 2342 5,5 4,16 1,34 20 26,8
4 FM Jaiswal Rupesh 2165 NEP 0 0 ½ 1 0 0 0 0 0 1,5 9 2061 1,5 2,71 -1,21 20 -24,2
5 CM Rajbhandari Rijendra 1937 NEP 1 1 ½ 1 1 ½ 0 1 0 0 6,0 10 2258 6 2,24 3,76 20 75,2

112. Sri Lanka (SRI / СрЕло:2167, Капитан: Speelman Jon S / ТБ1: 10 / ТБ2: 174,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Piyumantha M Sasith Nipun 2139 SRI 0 ½ 1 ½ 0 0 1 0 0 3,0 9 2221 3 2,43 0,57 40 22,8
2 FM Thilakarathne G M H 2238 SRI 0 + ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 0 6,0 10 2415 5 3,06 1,94 40 77,6
3 FM Doluweera Minul Sanjula 2171 SRI 1 0 1 1 1 1 0 0 0 5,0 9 2184 5 4,77 0,23 40 9,2
4 Alahakoon Isuru 2121 SRI 0 1 1 1 0 0 1 0 4,0 8 2084 4 4,36 -0,36 20 -7,2
5 Kavinda Akila 2047 SRI 0 1 0 1 ½ 0 ½ ½ 3,5 8 2118 2,5 2,03 0,47 20 9,4

113. Chinese Taipei (TPE / СрЕло:2135, ТБ1: 10 / ТБ2: 174,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Bai Adelard 2111 TPE 0 1 0 1 0 1 ½ ½ 0 0 0 4,0 11 2116 4 4,28 -0,28 40 -11,2
2 FM Song Raymond 2305 TPE 0 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 8,0 11 2375 7 5,78 1,22 20 24,4
3 FM Yang Ching Wei Austin 2198 TPE 0 1 ½ 1 0 0 ½ 1 0 ½ 0 4,5 11 2069 3,5 5,23 -1,73 20 -34,6
4 Liu Yeh Yang 1926 TPE 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 0 5,0 11 1926 4 4,07 -0,07 20 -1,4

114. Palestine (PLE / СрЕло:2033, Капитан: Maksimenko Andrei / ТБ1: 10 / ТБ2: 170)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Miqdad Fadi 1964 PLE 0 ½ 0 ½ 0 0 1 0 ½ 2,5 9 2024 2,5 2,25 0,25 40 10,0
2 Wazwaz Amjad 1986 PLE 0 1 0 0 0 1 1 0 1 4,0 9 2056 4 3,40 0,60 20 12,0
3 Toom Omar 1905 PLE 0 0 1 0 0 0 1,0 6 1748 0 1,28 -1,28 40 -51,2
4 Allam Mohamed 1948 PLE 0 ½ 1 ½ 1 1 0 1 0 ½ 5,5 10 2016 4,5 3,75 0,75 40 30,0
5 IM Michel Yunis Christian D. 2233 PLE 0 1 1 1 1 0 0 1 1 1 7,0 10 2134 4 5,00 -1,00 20 -20,0

115. Oman (OMA / СрЕло:1990, Капитан: Karim Ismael / ТБ1: 10 / ТБ2: 168)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Al Mashikhi Salim Aliyan 2095 OMA 1 ½ 1 0 0 1 0 1 ½ 1 6,0 10 2193 6 4,79 1,21 20 24,2
2 FM Salim Al Maashani Amer Said 2038 OMA 0 1 1 1 0 1 0 1 0 0 5,0 10 2089 5 4,48 0,52 20 10,4
3 FM Salim Mohammed Salim Al Amri 1940 OMA 0 0 0 1 0 ½ 1 1 0 3,5 9 1929 3,5 2,73 0,77 20 15,4
4 CM Salim Issa Ali Shamas 1885 OMA 0 1 0 1 0 0 1 0 3,0 8 1789 3 3,20 -0,20 20 -4,0
5 Al Kathiri Salim Said 1773 OMA 0 0 1 ½ 1 0 1 3,5 7 1683 1,5 1,37 0,13 40 5,2

116. South Sudan (SSD / СрЕло:1777, Капитан: Rehan Deng Cypriano / ТБ1: 10 / ТБ2: 166,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Deng Cypriano Rehan 2095 SSD 0 0 1 ½ 1 ½ 0 1 4,0 8 2246 4 2,67 1,33 40 53,2
2 Deng Khor Kuol Michael 2000 SSD 0 0 1 0 0 0 0 1 1 3,0 9 2139 3 1,83 1,17 40 46,8
3 Deng Ateny Riak Joseph 2014 SSD 0 1 0 0 0 0 1 1 1 4,0 9 2042 4 3,85 0,15 40 6,0
4 Mareu Garang Akech 0 SSD 0 0 1 0 1 1 0 1 0 4,0 9 1957 3
5 Mayol Buol Alith David 0 SSD 1 1 1 ½ 0 0 0 0 ½ 4,0 9 1858 3,5

117. Jamaica (JAM / СрЕло:2190, Капитан: Pitterson Jomo / ТБ1: 10 / ТБ2: 164)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Elliott Warren 2206 JAM 0 1 0 0 1 1 1 1 0 0 5,0 10 2249 5 4,42 0,58 20 11,6
2 FM Lorne Ras Malaku 2161 JAM 0 1 0 ½ 1 1 0 ½ 0 0 4,0 10 2155 4 4,09 -0,09 20 -1,8
3 CM Rowe Duane 2147 JAM 1 0 ½ 1 1 0 0 1 1 5,5 9 2136 4,5 4,34 0,16 20 3,2
4 CM Smith Shreyas 2193 JAM 0 0 1 1 0 ½ 1 ½ 4,0 8 2149 4 4,40 -0,40 20 -8,0
5 FM Christie Joshua 2198 JAM 0 1 0 1 1 0 0 3,0 7 2165 2 2,39 -0,39 40 -15,6

118. Brunei (BRU / СрЕло:2036, Капитан: Petronic Jovan / ТБ1: 10 / ТБ2: 154,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Pg Mohd Omar Ak Hira 2175 BRU 0 + 0 1 0 ½ 1 1 0 1 1 6,5 11 2187 5,5 5,37 0,13 20 2,6
2 Pg Md Omar Ak Hafizon 2125 BRU 0 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 6,0 10 2132 4,5 3,91 0,59 20 11,8
3 FM Hj Azahari Md Aliuddin 1991 BRU 0 1 0 1 ½ 0 ½ 3,0 7 1972 2 2,33 -0,33 20 -6,6
4 Yussof Pg Abd Rahman 1854 BRU ½ 1 0 0 0 ½ 1 3,0 7 1796 2 1,56 0,44 20 8,8
5 Sharikhan Shawal 1712 BRU 0 1 0 1 ½ 0 ½ ½ 0 3,5 9 1651 2 1,52 0,48 20 9,6

119. Trinidad & Tobago (TTO / СрЕло:2221, Капитан: Ribli Zoltan / ТБ1: 10 / ТБ2: 153,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Johnson Joshua 2261 TTO 0 ½ 0 1 ½ 0 0 0 0 1 1 4,0 11 2188 4 5,11 -1,11 20 -22,2
2 FM Cupid Kevin 2124 TTO 0 1 ½ 1 0 0 0 1 ½ 4,0 9 2139 4 3,87 0,13 20 2,6
3 FM Harper Ryan 2226 TTO 0 ½ 1 1 0 1 0 1 ½ 5,0 9 2252 5 4,63 0,37 20 7,4
4 FM Winter Atwell Adrian 2221 TTO 0 1 ½ 1 ½ 0 1 0 0 4,0 9 2113 4 5,09 -1,09 20 -21,8
5 FM Merritt Mario 2175 TTO 1 1 1 0 0 ½ 3,5 6 1992 3,5 4,62 -1,12 20 -22,4

120. Honduras (HON / СрЕло:2095, ТБ1: 10 / ТБ2: 149)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Gavarrete Nahun 2249 HON 0 ½ 1 ½ 1 ½ 0 1 1 5,5 9 2270 5,5 5,06 0,44 20 8,8
2 Miliam Escobar David Isaac 1787 HON 0 0 0 0 0 0 0,0 6 1270 0 1,22 -1,22 40 -48,8
3 FM Miller Marlon 2028 HON 0 ½ 1 1 ½ ½ 0 1 0 1 5,5 10 2108 4,5 3,45 1,05 40 42,0
4 FM Huguet Sergio 2053 HON 0 ½ 1 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 5,5 10 2054 4,5 4,35 0,15 20 3,0
5 CM Medina Viana Ricardo 2048 HON 0 ½ ½ 0 1 0 1 0 1 4,0 9 1912 3 4,36 -1,36 20 -27,2

121. Nicaragua (NCA / СрЕло:2180, Капитан: Bendana-Guerrero Guy Dr. / ТБ1: 10 / ТБ2: 136)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Lacayo Rene 2228 NCA 0 1 0 1 0 ½ 0 0 0 2,5 9 2122 2,5 3,83 -1,33 20 -26,6
2 FM Rocha Maximiliano 2185 NCA 0 1 ½ 0 0 1 0 0 0 1 3,5 10 2108 3,5 4,59 -1,09 20 -21,8
3 FM Alfaro William 2163 NCA 0 1 0 1 0 ½ 1 ½ ½ 4,5 9 2185 4,5 4,25 0,25 20 5,0
4 Picado Jorge 2143 NCA 0 1 ½ 1 ½ 0 1 1 0 0 ½ 5,5 11 2116 5,5 5,82 -0,32 20 -6,4
5 Espinoza Jose 2129 NCA 0 0 ½ 1 1 2,5 5 2064 2,5 2,87 -0,37 20 -7,4

122. ICCD (ICCD / СрЕло:2225, Капитан: Kovalenko Vladimir N. / ТБ1: 9 / ТБ2: 195,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 GM Gruenfeld Yehuda 2418 ISR ½ + 1 0 1 ½ 1 0 + ½ 6,5 10 2362 4,5 4,91 -0,41 10 -4,1
2 Varezhkin Viktor 2261 RUS 0 1 0 0 1 0 0 0 0 2,0 9 1967 2 5,22 -3,22 20 -64,4
3 Martin Lewis 2128 ENG 0 1 ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 0 8,0 11 2287 8 5,76 2,24 20 44,8
4 Jankunas Tomas 2093 LTU 0 1 0 1 0 1 ½ ½ 1 5,0 9 2151 5 4,42 0,58 20 11,6
5 Moldovanovic Dragan 2051 SRB ½ 0 0 1 0 1,5 5 1882 1,5 2,61 -1,11 20 -22,2

123. Myanmar (MYA / СрЕло:2356, Капитан: Toe / ТБ1: 9 / ТБ2: 177)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Wynn Zaw Htun 2473 MYA 1 ½ 1 0 0 1 ½ 1 ½ 0 ½ 6,0 11 2452 6 6,09 -0,09 10 -0,9
2 IM Nay Oo Kyaw Tun 2389 MYA 1 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ 6,0 10 2382 6 5,82 0,18 10 1,8
3 IM Myo Naing 2327 MYA 1 0 0 0 ½ ½ 2,0 6 2213 2 2,83 -0,83 10 -8,3
4 Khin Than 2200 MYA 1 0 ½ ½ 0 1 0 ½ 0 0 3,5 10 2199 3,5 3,64 -0,14 10 -1,4
5 FM Win Tun 2235 MYA ½ 1 0 ½ 0 0 0 2,0 7 2124 2 3,10 -1,10 10 -11,0

124. Angola (ANG / СрЕло:2259, ТБ1: 9 / ТБ2: 169,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Miguel Sergio 2285 ANG ½ ½ ½ ½ 1 0 1 0 0 ½ 0 4,5 11 2275 4,5 4,85 -0,35 20 -7,0
2 IM Soares Erikson Roberto Mauricio 2283 ANG 0 ½ ½ 0 1 1 ½ 0 ½ ½ 4,5 10 2261 4,5 4,80 -0,30 20 -6,0
3 IM Silva David 2223 ANG ½ ½ ½ ½ 1 1 0 0 0 ½ 4,5 10 2231 3,5 3,51 -0,01 20 -0,2
4 IM Oliveira Luciano 2216 ANG 1 0 0 1 0 0 ½ 1 0 3,5 9 2082 2,5 4,07 -1,57 20 -31,4
5 IM Domingos Catarino 2246 ANG 0 1 0 1 2,0 4 2157 1 1,55 -0,55 20 -11,0

125. Syria (SYR / СрЕло:2219, Капитан: Akeel Mahmoud. / ТБ1: 9 / ТБ2: 163)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Gnaam Koteba. 2061 SYR 0 1 ½ 0 1 0 ½ 1 0 0 4,0 10 2063 4 4,07 -0,07 20 -1,4
2 Chekh Adm Khedr Aram 2171 SYR 0 1 0 1 1 0 0 1 ½ 0 4,5 10 2097 4,5 5,29 -0,79 20 -15,8
3 Koniahli Malek. 2328 SYR 0 1 0 0 1 1 0 1 0 1 5,0 10 2180 5 6,72 -1,72 20 -34,4
4 IM Eiti Bashir 2259 SYR 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 8,0 10 2382 8 6,34 1,66 20 33,2
5 Alhammada Imad. 2118 SYR ½ 0 0 0 0,5 4 1589 0,5 2,95 -2,45 40 -98,0

126. Lebanon (LBN / СрЕло:2239, Капитан: Karolyi Tibor / ТБ1: 9 / ТБ2: 162,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Eid Fadi 2328 LBN 0 0 1 ½ ½ 0 ½ ½ - 1 4,0 10 2356 4 3,72 0,28 10 2,8
2 FM El Jawich Amro 2276 LBN 0 1 1 ½ 1 ½ 0 0 0 4,0 9 2278 4 3,97 0,03 20 0,6
3 CM Tomb Maroun 2177 LBN 1 0 ½ 0 0 1 0 ½ 1 4,0 9 2163 4 4,08 -0,08 20 -1,6
4 FM Kassis Antoine 2173 LBN 0 1 0 ½ 0 0 1 1 3,5 8 2103 3,5 4,20 -0,70 20 -14,0
5 Al Kaoury Mahdi 2106 LBN 0 1 1 1 0 0 ½ 1 4,5 8 2204 3,5 2,44 1,06 20 21,2

127. Malta (MLT / СрЕло:2072, Капитан: Mastrovasilis Athanasios / ТБ1: 9 / ТБ2: 157,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Zerafa Robert 2085 MLT 0 ½ ½ ½ 0 0 0 0 1 2,5 9 2022 2,5 3,43 -0,93 20 -18,6
2 CM Pace Colin 2132 MLT ½ 1 ½ 0 ½ 1 1 0 0 4,5 9 2153 4,5 4,33 0,17 20 3,4
3 Darmanin Jake 2069 MLT 0 1 ½ ½ 1 0 0 ½ 1 4,5 9 1977 4,5 5,53 -1,03 20 -20,6
4 CM Psaila Clarence 2002 MLT 1 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 6,0 9 2073 6 5,07 0,93 20 18,6
5 Said Oliver 1924 MLT 0 0 1 ½ 0 0 0 1 2,5 8 1881 2,5 3,10 -0,60 20 -12,0

128. Namibia (NAM / СрЕло:2079, Капитан: Papin Vasily / ТБ1: 9 / ТБ2: 155,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Handjaba Mclean 1956 NAM 0 0 ½ 0 0 1 1,5 6 1991 1,5 1,61 -0,11 20 -2,2
2 FM Beukes Dante M 2155 NAM 0 1 0 ½ 1 1 1 0 1 ½ 6,0 10 2253 6 4,67 1,33 40 53,2
3 FM Mueller Leonhard 2190 NAM 0 ½ 0 ½ 1 0 1 0 1 4,0 9 2116 4 4,83 -0,83 20 -16,6
4 CM Eichab Charles 2016 NAM 1 0 ½ 0 1 0 0 ½ 1 4,0 9 1950 3 3,70 -0,70 20 -14,0
5 Gariseb Immanuel 1820 NAM 0 1 0 1 ½ 1 ½ 0 0 0 4,0 10 1856 3 1,98 1,02 40 40,8

129. Kuwait (KUW / СрЕло:1898, Капитан: Gagunashvili Merab / ТБ1: 9 / ТБ2: 153)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Al-Hajiri Bader 2112 KUW 0 1 ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ 7,5 10 2339 7,5 4,56 2,94 20 58,8
2 Al Azmi Khalaf 1785 KUW 0 0 0 ½ 0 1 0 0 0 + 2,5 10 1767 1,5 1,93 -0,43 20 -8,6
3 AlShourfaa Hazaa 1783 KUW 0 0 0 0 1 ½ 0 0 + 2,5 9 1576 0,5 1,70 -1,20 20 -24,0
4 CM Alothman Abdul Wahab 1911 KUW 1 ½ 1 1 ½ 1 1 1 + 8,0 9 2145 4 2,01 1,99 20 39,8
5 Alothman Salem 1690 KUW 0 0 0 0 0 + 1,0 6 1132 0 1,13 -1,13 40 -45,2

130. Liberia (LBR / СрЕло:1631, Капитан: Thomas Karyah / ТБ1: 9 / ТБ2: 144,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Barcon Harmon 1896 LBR 0 0 1 1 1 0 0 1 1 0 0 5,0 11 1999 5 3,72 1,28 40 51,2
2 CM Jacob Jallah 1835 LBR 1 ½ 0 1 0 1 1 1 1 0 1 7,5 11 2084 7,5 4,02 3,48 40 139,2
3 Thomas Saah 1791 LBR 0 0 1 0 0 1,0 5 1631 1 1,99 -0,99 40 -39,6
4 James Tondo 0 LBR 0 0 1 1 0 1 0 0 1 4,0 9 1783 4
5 Tom Sawyer 0 LBR 0 0 1 ½ 1 0 0 0 2,5 8 1570 2

131. Liechtenstein (LIE / СрЕло:2040, Капитан: Luther Thomas / ТБ1: 9 / ТБ2: 144)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Frick Renato 2058 LIE 0 0 0 0 0 1 1 0 ½ 2,5 9 1925 1,5 3,23 -1,73 20 -34,6
2 CM Mannhart Marcel 2096 LIE ½ 1 0 1 1 1 1 1 0 ½ 7,0 10 2223 6 4,35 1,65 20 33,0
3 CM Guller Andras 2012 LIE 0 1 0 ½ 0 1 1 ½ 0 1 5,0 10 2017 3 3,00 0,00 20 0,0
4 Iclicki Willy 1992 LIE ½ 0 0 - - 0,5 5 1819 0,5 1,15 -0,65 20 -13,0
5 Jelic Dejan 1890 LIE 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 1 1 4,5 10 1859 3 2,11 0,89 20 17,8

132. Malawi (MAW / СрЕло:2119, Капитан: Chalemba Joseph / ТБ1: 9 / ТБ2: 144)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Mphungu Gerrard 2091 MAW 0 0 0 0 0 1 ½ ½ ½ ½ 3,0 10 2077 3 2,48 0,52 20 10,4
2 Mwale George 2000 MAW - 1 0 0 0 ½ 1 1 0 3,5 9 2102 2,5 1,74 0,76 20 15,2
3 CM Chipanga Chiletso 2153 MAW 0 1 1 0 0 0 0 1 ½ 0 3,5 10 2053 3,5 4,82 -1,32 20 -26,4
4 CM Mwale Joseph 2231 MAW 1 1 0 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 7,5 10 2301 6,5 5,31 1,19 20 23,8
5 Chiona Richard 1900 MAW 0 ½ 0 0 0 0,5 5 1749 0,5 1,28 -0,78 20 -15,6

133. Libya (LBA / СрЕло:2060, Капитан: Hassan Sayed Barakat / ТБ1: 9 / ТБ2: 139,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Alharari Mohammed Alsouri 2038 LBA 0 0 0 0 ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ 3,5 11 1971 3,5 4,64 -1,14 20 -22,8
2 Abo Moliana Montasar 1993 LBA ½ 1 1 1 1 1 0 0 ½ 1 1 8,0 11 2127 6 4,17 1,83 20 36,6
3 Naser Eldean Ahmed 1906 LBA 0 1 0 0 1 0 0 0 ½ 0 1 3,5 11 1768 3,5 4,74 -1,24 20 -24,8
4 AbuMengel Hatim Mohammed 0 LBA 0 0 1 0 ½ 0 0 ½ 1 1 4,0 10 1518 1,5
5 FM Elarabi Abobker Mohamed 2303 LBA - 0,0 1 0 0 0,00 0,00 20 0,0

134. Puerto Rico (PUR / СрЕло:2080, Капитан: Vazquez Vargas Miguel A. / ТБ1: 9 / ТБ2: 135,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Almedina Ortiz Edgardo J. 2216 PUR 0 0 1 1 0 1 1 1 0 5,0 9 2371 5 3,33 1,67 20 33,4
2 FM Sosa Trani Luis A. 2054 PUR 0 ½ - 0 0 0 1 ½ 0 2,0 9 2005 2 2,65 -0,65 20 -13,0
3 Mejias Nunez Rafael E. 1943 PUR 0 0 0 0 0 0 1 1 ½ 2,5 9 1926 2,5 2,97 -0,47 40 -18,8
4 CM Diaz Montes Edwin 2034 PUR 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 1 0 3,5 9 2003 3,5 3,00 0,50 20 10,0
5 Freyre Forest Jorge 2016 PUR 0 1 0 1 ½ 1 0 0 3,5 8 2018 2,5 2,59 -0,09 20 -1,8

135. Mali (MLI / СрЕло:2017, Капитан: Doumbia Amadou / ТБ1: 9 / ТБ2: 133)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Traore Bakary 2169 MLI ½ 1 0 ½ 1 0 1 0 1 1 1 7,0 11 2231 6 5,00 1,00 20 20,0
2 Ndiaye Amadou 2061 MLI 0 ½ 0 0 0 0 0 - 0,5 8 1613 0,5 2,82 -2,32 40 -92,8
3 Maiga Baba Moulaye Abdalla 1978 MLI 0 1 0 0 0 1 ½ 0 0 2,5 9 1675 2,5 4,10 -1,60 40 -64,0
4 Toure Amadou 1859 MLI 0 ½ 1 1 1 0 0 1 0 1 1 6,5 11 1856 3,5 3,57 -0,07 40 -2,8
5 Diallo Djibril 1648 MLI 0 1 0 ½ 1 2,5 5 1594 1,5 0,91 0,59 40 23,6

136. Jordan (JOR / СрЕло:2345, Капитан: Kruppa Yuri / ТБ1: 9 / ТБ2: 132,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Moayed Obied 2125 JOR 1 0 1 0 1 0 1 1 0 5,0 9 2165 5 4,59 0,41 20 8,2
2 FM Mansour Sameer 2232 JOR 1 0 0 0 0 1 1 0 3,0 8 2136 3 4,03 -1,03 20 -20,6
3 IM Ahmad Al Khatib 2355 JOR 1 0 1 0 0 0 ½ 1 1 0 0 4,5 11 2132 3,5 6,38 -2,88 20 -57,6
4 FM Issa Rafat 2388 JOR 1 0 1 0 0 ½ 1 1 ½ 1 6,0 10 2270 6 7,02 -1,02 10 -10,2
5 IM Khader Sami 2405 JOR 1 0 0 1 0 0 2,0 6 2031 1 3,69 -2,69 10 -26,9

137. Haiti (HAI / СрЕло:1474, Капитан: Abergel Thal / ТБ1: 9 / ТБ2: 126)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Marckens Jean Louis 1992 HAI 0 0 1 1 1 1 0 1 1 0 1 7,0 11 2245 7 3,57 3,43 40 137,2
2 Britus Samuel Gabius 0 HAI 0 0 0 0 0 0 1 ½ 0 0 1,5 10 1805 1,5
3 Germinal Kemly 0 HAI 0 0 1 1 0 1 0 0 1 0 4,0 10 1978 4
4 Paul Joason 0 HAI 0 0 ½ 0 0 0 1 1 0 2,5 9 1616 1,5
5 CM Luxama Jacques Muller 1904 HAI ½ 0 ½ 0 1,0 4 1756 1 1,78 -0,78 20 -15,6

138. Guyana (GUY / СрЕло:1886, Капитан: Drayton Anthony / ТБ1: 9 / ТБ2: 125,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Drayton Anthony 2024 GUY 0 0 1 0 1 1 1 1 1 0 0 6,0 11 2045 6 5,69 0,31 20 6,2
2 CM Khan Taffin 1900 GUY 0 1 ½ ½ 0 1 0 1 ½ 1 1 6,5 11 2061 6,5 4,34 2,16 20 43,2
3 Nathoo Loris 1665 GUY 0 0 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 2,5 11 1727 2,5 2,11 0,39 20 7,8
4 Corlette Glenford 1653 GUY 0 0 1 0 0 1 0 ½ 0 1 0 3,5 11 1729 3,5 2,90 0,60 20 12,0

139. Maldives (MDV / СрЕло:1834, Капитан: Mohamed Ijaz / ТБ1: 9 / ТБ2: 123,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Abdul Rahman Ali 1850 MDV - 1 0 1 0 0 ½ 0 0 1 0 3,5 11 1978 3,5 2,40 1,10 20 22,0
2 CM Mohamed Hassan 1846 MDV - ½ 0 1 0 0 1 0 0 ½ 0 3,0 11 1857 2 2,30 -0,30 20 -6,0
3 FM Muhammed Shuaau 1775 MDV - 1 1 1 0 ½ 1 1 ½ 1 0 7,0 11 2161 7 2,37 4,63 20 92,6
4 FM Ahmed Ashraf 1863 MDV - 1 0 1 0 0 0 1 1 0 0 4,0 11 1856 1 1,37 -0,37 20 -7,4

140. Surinam (SUR / СрЕло:2033, Капитан: Kaslan Marlon / ТБ1: 9 / ТБ2: 118)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Matoewi Roger 2067 SUR 0 1 0 ½ 0 0 0 ½ 0 2,0 9 1992 1,5 2,16 -0,66 20 -13,2
2 FM Giasi Viresh 2024 SUR 0 0 ½ 0 ½ 1 1 0 3,0 8 2015 3 3,31 -0,31 20 -6,2
3 FM Gajadin Dewperkash 2010 SUR 0 1 0 0 0 0 1 0 2,0 8 1869 2 2,59 -0,59 20 -11,8
4 CM Sanches Casanova Romario 2029 SUR ½ 0 ½ 0 0 0 1 1 0 ½ 3,5 10 1918 2,5 3,99 -1,49 20 -29,8
5 CM Hanoeman Suradj 1996 SUR 1 ½ 1 0 0 1 1 1 0 5,5 9 1987 4,5 4,41 0,09 20 1,8

141. Jersey (JCI / СрЕло:1876, Капитан: Mohr Georg / ТБ1: 9 / ТБ2: 117)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Belzo Krzysztof 2057 JCI 0 0 1 1 1 0 ½ 0 ½ 1 1 6,0 11 2096 6 5,47 0,53 20 10,6
2 CM Wojciechowski Paul 1904 JCI 0 ½ 1 1 0 ½ 0 0 1 4,0 9 1938 3 2,80 0,20 20 4,0
3 Mooney Graham 1892 JCI 0 ½ ½ 1 1 0 1 1 5,0 8 1978 5 4,24 0,76 20 15,2
4 Ponomarenko John 1631 JCI 0 0 0 0 0 0 0 1 1,0 8 1504 1 1,30 -0,30 40 -12,0
5 Wilson David 1651 JCI 0 ½ 0 1 0 ½ 0 1 3,0 8 1599 1,5 1,84 -0,34 40 -13,6

142. Mauritius (MRI / СрЕло:1873, Капитан: Sakelsek Tadej / ТБ1: 9 / ТБ2: 114)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Chinasamy Devarajen 1993 MRI 0 0 0 ½ 0 0 0 1 1,5 8 1786 1,5 2,63 -1,13 20 -22,6
2 Goorsahye Antoine 1793 MRI 0 0 0 0 0 0 1 1 0 2,0 9 1693 2 2,35 -0,35 20 -7,0
3 Raimbert Ronald 1747 MRI 0 1 1 0 ½ 0 1 0 0 3,5 9 1735 3,5 2,87 0,63 40 25,2
4 Marie Patrick 1955 MRI 0 1 0 0 0 1 1 ½ 1 4,5 9 1879 3,5 4,35 -0,85 40 -34,0
5 Jotee Ashvin 1751 MRI 0 1 0 1 1 0 1 1 1 6,0 9 1802 4 2,49 1,51 40 60,4

143. Kenya (KEN / СрЕло:2024, Капитан: Sijenyi Stephen Ouma / ТБ1: 9 / ТБ2: 114)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Magana Ben 2074 KEN 0 ½ 1 1 1 0 0 0 0 1 4,5 10 2152 4,5 3,76 0,74 20 14,8
2 Singe Philip Mbawala 1845 KEN 0 ½ 0 0 0 0 ½ ½ 1,5 8 1835 1,5 1,83 -0,33 20 -6,6
3 Ngani Victor 2022 KEN 0 1 0 1 ½ 0 0 1 0 ½ 4,0 10 2033 4 4,11 -0,11 20 -2,2
4 Methu Joseph Muragu 2041 KEN 0 0 1 ½ 0 0 0 1 1 ½ 4,0 10 2058 4 4,06 -0,06 20 -1,2
5 Sang Ricky 1959 KEN 0 ½ 0 ½ 0 0 1,0 6 1835 1 1,95 -0,95 20 -19,0

144. Guernsey (GCI / СрЕло:1908, Капитан: Bellin Robert / ТБ1: 9 / ТБ2: 113,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Kirby Peter J. 1988 GCI 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 1 ½ ½ 4,5 10 1952 4,5 5,09 -0,59 20 -11,8
2 CM Rowe Peter 1951 GCI 0 1 0 0 1 0 1 1 ½ 4,5 9 1863 3,5 3,47 0,03 20 0,6
3 CM Brookfield Toby 1873 GCI 0 0 0 0 ½ 0 1 0 + 2,5 9 1682 1,5 3,50 -2,00 20 -40,0
4 Nevska Gerda 1819 GCI 0 0 1 0 0 0 1 0 2,0 8 1604 2 3,27 -1,27 40 -50,8
5 Bateman Kerry 1710 GCI 0 1 1 1 0 0 1 0 4,0 8 1617 2 2,02 -0,02 20 -0,4

145. Macau (MAC / СрЕло:1792, Капитан: Ho Hou-Meng, Herman / ТБ1: 9 / ТБ2: 111,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Wong Kai Meng 1661 MAC 0 0 1 0 ½ 0 0 ½ 0 2,0 9 1689 2 2,10 -0,10 20 -2,0
2 CM Ieong Seak Hin 1825 MAC 0 0 0 ½ 1 0 0 1 0 2,5 9 1933 2,5 1,70 0,80 40 32,0
3 Mak Tong Kuan 1840 MAC 0 ½ ½ 0 ½ 1 1 0 0 3,5 9 1760 2,5 2,66 -0,16 20 -3,2
4 CM Celis Joel 1840 MAC 0 0 1 1 1 1 1 1 1 0 7,0 10 2013 5 2,90 2,10 20 42,0
5 Ip Weng Tou 1405 MAC 0 0 1 0 1 1 0 3,0 7 1276 0 0,35 -0,35 40 -14,0

146. Sao Tome & Principe (STP / СрЕло:1600, Капитан: Espirito Santo Tome / ТБ1: 9 / ТБ2: 104,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Lima Osvaldo Dos Santos 1803 STP 0 0 + 0 0 1 0 1 0 1 1 5,0 11 1958 4 2,61 1,39 20 27,8
2 Jeorciley Rita 0 STP 0 0 1 0 0 1 0 1 1 0 4,0 10 1869 3
3 Espirito Santo Waldyr 1903 STP 1 1 0 1 0 0 1 0 1 5,0 9 1953 4 3,51 0,49 40 19,6
4 Lourenco de Lima Wadmilson 0 STP 0 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 0 1,5 9 1549 1
5 Rita Jose 1695 STP 0 0 1 0 0 1,0 5 1770 1 0,82 0,18 40 7,2

147. Somalia (SOM / СрЕло:1802, Капитан: Mustafa Mohamoud Farah / ТБ1: 9 / ТБ2: 98,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Ali Abdullahi Farah 2000 SOM 0 1 ½ 0 1 0 0 2,5 7 1946 2,5 3,20 -0,70 40 -28,0
2 Islam Sh.Nour Kassim 1995 SOM 0 0 0 1 1 0 1 + 4,0 8 1886 3 3,89 -0,89 40 -35,6
3 Mohamud Hussein Ali 1694 SOM 0 0 0 1 ½ 0 0 1 1 3,5 9 1831 3,5 2,28 1,22 40 48,8
4 Abdikani Nor Mohamed 1517 SOM 0 1 0 1 0 0 0 0 0 2,0 9 1469 1 1,01 -0,01 40 -0,4
5 Abdirahin Abdullahi Mohamed 0 SOM ½ 1 1 1 0 0 1 4,5 7 1572 2

148. Ethiopia (ETH / СрЕло:2024, ТБ1: 8 / ТБ2: 137,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
2 Altaye Girum Teklewold 1986 ETH 0 0 0 1 0 1 1 0 0 1 0 4,0 11 1969 4 4,51 -0,51 40 -20,4
3 CM Ghebrehiwet Haftom Ghebremedhn 1979 ETH 0 0 1 1 0 1 1 0 0 0 1 5,0 11 1951 2 2,58 -0,58 40 -23,2
4 Tilahun Abel Mathewos 2015 ETH 0 0 0 1 1 1 1 ½ 0 0 0 4,5 11 1902 2,5 4,21 -1,71 20 -34,2
5 CM Abera Aydagnuhem Gezachew 2116 ETH 0 0 ½ 1 1 1 1 1 ½ 0 1 7,0 11 2053 5 5,63 -0,63 20 -12,6

149. Cyprus (CYP / СрЕло:2098, Капитан: Skembris Spyridon / ТБ1: 8 / ТБ2: 136)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Michaelides Konstantinos 2209 CYP 0 1 1 ½ 1 0 ½ 0 1 0 5,0 10 2228 5 4,79 0,21 40 8,4
2 CM Constantinou Pavlos 2114 CYP 0 1 0 0 1 ½ 0 0 ½ 3,0 9 2084 3 3,45 -0,45 20 -9,0
3 CM Savva Panikos 2062 CYP 0 0 1 1 1 0 0 ½ ½ 4,0 9 2092 4 3,77 0,23 20 4,6
4 Damianou Ioannis 2008 CYP ½ 1 ½ 0 1 ½ 1 ½ 0 0 5,0 10 2046 5 4,66 0,34 40 13,6
5 AGM Georgiou Andreas 1868 CYP 1 0 1 0 0 0 2,0 6 1864 2 2,21 -0,21 20 -4,2

150. Netherlands Antilles (AHO / СрЕло:2084, Капитан: Curiel David / ТБ1: 8 / ТБ2: 129)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Blijstra Wim 2211 AHO 1 1 ½ ½ 1 1 0 0 0 5,0 9 2098 4,5 5,19 -0,69 20 -13,8
2 FM Bemmelen van Ursus 2152 AHO 0 ½ 1 ½ 1 0 0 0 ½ 1 4,5 10 1943 2,5 5,10 -2,60 20 -52,0
3 Capella Rurik 1979 AHO 0 0 1 ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ 4,0 10 1913 3 4,02 -1,02 40 -40,8
4 CM Izijk Jimmy 1995 AHO 0 0 1 1 0 ½ ½ 1 ½ ½ 5,0 10 1858 1,5 2,82 -1,32 20 -26,4
5 Pietersz David 1831 AHO 0 0 ½ 0 1 1,5 5 1749 1,5 2,15 -0,65 40 -26,0

151. Thailand (THA / СрЕло:2111, Капитан: Grabinsky Vladimir / ТБ1: 8 / ТБ2: 129)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Teerapabpaisit Wisuwat 2154 THA 0 1 0 0 0 1 ½ ½ 0 3,0 9 2114 3 3,59 -0,59 20 -11,8
2 FM Kulpruethanon Thanadon 2291 THA 1 ½ 1 ½ 1 1 0 0 1 0 6,0 10 2229 5 5,55 -0,55 20 -11,0
3 FM Saeheng Boonsueb 2163 THA 0 1 ½ 1 0 ½ 0 0 0 3,0 9 1992 2 3,97 -1,97 20 -39,4
4 AIM Prasitsoonthorn Teerachoti 1830 THA 0 0 0 1 1 0 0 0 2,0 8 1915 2 1,52 0,48 40 19,2
5 Pheephacharakan Pinatpong 1836 THA 0 1 1 0 1 0 0 ½ 3,5 8 1881 2 1,40 0,60 40 24,0

152. Ghana (GHA / СрЕло:1984, Капитан: Jurgensen Graham / ТБ1: 8 / ТБ2: 124)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Hasford John Kojo 2042 GHA 0 0 1 0 1 0 0 0 0 2,0 9 1936 2 2,46 -0,46 20 -9,2
2 CM Mensah Joseph Jamena 1999 GHA 0 1 1 ½ 0 1 1 0 1 5,5 9 2130 4,5 2,95 1,55 20 31,0
3 IM Anquandah Francis Eric 1992 GHA 0 0 0 0 0 0 1 1,0 7 1781 1 2,76 -1,76 20 -35,2
4 Ajavon Anthony Obieni 1902 GHA 0 ½ 1 ½ 0 ½ 1 0 0 3,5 9 1898 3,5 3,68 -0,18 20 -3,6
5 CM Adu Jnr Lionel 1896 GHA 0 0 ½ 1 1 0 0 1 0 1 4,5 10 1915 2,5 2,46 0,04 20 0,8

153. Guam (GUM / СрЕло:1198, Капитан: McFarland Malcolm C. / ТБ1: 8 / ТБ2: 123)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Prudente Elmer 0 GUM 0 1 0 1 ½ 1 0 1 ½ 0 1 6,0 11 2005 5
2 Tirador Elias 0 GUM 0 0 0 ½ 0 0 1 1 1 0 3,5 10 1838 3,5
3 Orio Rogelio L. 1793 GUM 0 0 1 0 1 1 0 1 0 1 5,0 10 1799 3 3,05 -0,05 20 -1,0
4 Santos Almer 0 GUM 0 0 0 1 ½ 0 0 + 2,5 8 1639 0,5
5 Ferger Erich 0 GUM 1 ½ 0 0 0 1,5 5 1318 0,5

154. Sierra Leone (SLE / СрЕло:1643, Капитан: Kamara Ansumana / ТБ1: 8 / ТБ2: 120,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Kamara Ansumana 1910 SLE 0 0 1 ½ 0 1 0 1 - 1 ½ 5,0 11 2021 5 3,72 1,28 20 25,6
2 Winston Gerald Mansfield Thomas 1844 SLE 0 ½ 1 1 0 1 0 0 0 ½ 0 4,0 11 1842 4 3,29 0,71 40 28,4
3 CM Lwebuga Ronald 1819 SLE 0 0 0 1 0 0 1 1 1 ½ ½ 5,0 11 1835 4 3,94 0,06 20 1,2
4 Adeshole Beckley Brian 0 SLE ½ 0 0 ½ 0 0 0 0 1 ½ 0 2,5 11 1548 1

155. Swaziland (SWZ / СрЕло:1525, Капитан: Gaprindashvili Valeriane / ТБ1: 8 / ТБ2: 118,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Hlophe Smilo 1608 SWZ 0 1 1 0 0 1 ½ 0 1 4,5 9 1888 4,5 1,66 2,84 40 113,6
2 Mbongeni Mabuza 1560 SWZ 0 0 1 0 0 ½ 1 1 0 1 4,5 10 1737 3,5 1,58 1,92 40 76,8
3 Nxumalo Vuyo 1525 SWZ 0 0 1 0 0 0 0 1 1 3,0 9 1497 2 1,61 0,39 40 15,6
4 Mziyako Sobhi 1405 SWZ 0 0 0 0 0 0,0 5 999 0 0,42 -0,42 20 -8,4
5 Sihlongonyane Sikhanyiso 1408 SWZ 0 ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ 0 ½ 6,0 11 1565 5,5 1,15 4,35 40 174,0

156. Cameroon (CMR / СрЕло:1530, Капитан: Fouda Tocko Paul Aristide / ТБ1: 8 / ТБ2: 114,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Banlock Benjamin Didier 2058 CMR 0 0 0 1 0 0 1 1 0 3,0 9 1953 3 4,30 -1,30 20 -26,0
2 FM Ebosse Kingue Victor Patrick 2060 CMR 0 0 0 0 1 1 1 + 1 ½ 5,5 10 2048 3,5 3,63 -0,13 20 -2,6
3 Tchuenbou Michael 0 CMR 0 1 1 0 0 0 1 0 3,0 8 1753 2
4 Lobe Belhe Prosper 0 CMR 0 0 ½ 0 0 ½ 0 0 1 2,0 9 1434 0,5
5 Zebaze Dongmo Loic Dylane 0 CMR 0 0 ½ 1 0 1 1 1 4,5 8 1550 2,5

157. Saudi Arabia (KSA / СрЕло:1976, Капитан: Haddouche Mohamed / ТБ1: 8 / ТБ2: 101,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Al Ghamdi Ahmed M 2126 KSA 0 - 1 ½ 0 0 0 1 0 0 0 2,5 11 1926 2,5 5,06 -2,56 20 -51,2
2 CM Masrahi Abdulrahman A 1879 KSA 0 0 ½ ½ 0 1 0 0 0 1 3,0 10 2006 3 1,80 1,20 20 24,0
3 Al Habeeb Emad 1910 KSA 0 0 0 0 ½ 0 0 1 1,5 8 1845 1,5 2,31 -0,81 20 -16,2
4 Al Thebaiti Ahmed M 1988 KSA 0 ½ 0 1 1 ½ ½ 0 3,5 8 1858 3,5 3,79 -0,29 40 -11,6
5 AGM Al Mutairi Hassan S 1809 KSA 0 1 1 0 1 ½ 0 3,5 7 1829 1,5 1,51 -0,01 20 -0,2

158. Eritrea (ERI / СрЕло:1181, ТБ1: 8 / ТБ2: 88)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Kibrom Weldegebriel Beraki 1723 ERI 0 0 1 0 0 0 ½ 1 1 0 0 3,5 11 1846 3,5 2,41 1,09 40 43,6
2 Araya Fessihaye Thomas 0 ERI 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2,0 10 1778 2
3 Biniam Araya Zego 0 ERI 1 0 0 1 0 0 0 1 1 1 0 5,0 11 1724 3
4 Zerabruk Asante Debesai 0 ERI 0 0 1 1 0 0 0 1 1 0 0 4,0 11 1661 2
5 Debesai Zerabruk 0 ERI 0 0,0 1 0 0

159. Qatar (QAT / СрЕло:2060, Капитан: Kuzmin Alexey / ТБ1: 7 / ТБ2: 127,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 IM Nezad Husein Aziz 2412 QAT 0 1 1 1 ½ ½ 0 1 1 1 - 7,0 11 2383 6 6,05 -0,05 10 -0,5
2 Al Mutawa Yousuf M M 2140 QAT 0 1 0 1 0 2,0 5 2037 0 0,74 -0,74 20 -14,8
3 Salih Al Hor 1847 QAT 0 1 0 0 0 0 0 1 1 0 - 3,0 11 1844 2 1,41 0,59 40 23,6
4 Ghanem Al Shamari 1840 QAT 0 1 0 ½ 0 0 0 0 0 1 - 2,5 11 1748 1 1,92 -0,92 40 -36,8
5 Al Qahtani Khalifa Abdrabo 0 QAT 0 0 0 0 - - 0,0 6 1174 0

160. San Marino (SMR / СрЕло:1937, Капитан: Casadei Mauro / ТБ1: 7 / ТБ2: 124,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Rossini Paul 1678 SMR 0 0 0 0 0 0,0 5 1272 0 0,42 -0,42 40 -16,8
2 Berardi Giancarlo 1766 SMR 0 0 0 ½ 0 1 ½ 0 0 0 2,0 10 1779 2 2,11 -0,11 40 -4,4
3 FM Grassi Enrico 1965 SMR 0 0 1 0 1 0 0 ½ 0 0 ½ 3,0 11 1816 3 4,28 -1,28 20 -25,6
4 CM Volpinari Danilo 1985 SMR 0 1 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 6,0 9 1997 5,5 4,84 0,66 20 13,2
5 CM Righi Ezio 2031 SMR 0 1 1 ½ 1 1 0 ½ ½ 5,5 9 1921 3,5 4,50 -1,00 20 -20,0

161. Papua New Guinea (PNG / СрЕло:1894, Капитан: Moradiabadi Elshan / ТБ1: 7 / ТБ2: 122)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Fancy Stuart 1950 PNG 1 0 1 ½ 1 1 0 0 1 1 6,5 10 2072 6,5 4,79 1,71 20 34,2
2 FM Press Shaun 1935 PNG 0 0 0 1 1 ½ 1 0 ½ 0 4,0 10 1842 4 5,36 -1,36 20 -27,2
3 CM Marko Helmut 1902 PNG 0 0 ½ 1 0 1 0 0 2,5 8 1699 2,5 3,71 -1,21 20 -24,2
4 FM Jones Rupert 1790 PNG 0 ½ ½ 0 1 ½ 1 0 3,5 8 1743 1,5 2,10 -0,60 20 -12,0
5 McCoy Tom 0 PNG 0 1 0 0 1 0 1 1 4,0 8 1609 3

162. Bermuda (BER / СрЕло:1929, Капитан: De Firmian Nick / ТБ1: 7 / ТБ2: 109,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Black Richard 2218 BER 0 0 0 0 ½ 1 0 1 1 3,5 9 1994 3,5 5,94 -2,44 20 -48,8
2 Gontcharov Serguei 1875 BER 0 0 1 1 ½ 0 1 0 0 ½ 0 4,0 11 1933 4 3,48 0,52 20 10,4
3 CM Lill Sami 1844 BER 0 0 1 0 0 1 ½ 0 ½ 0 1 4,0 11 1813 4 3,65 0,35 20 7,0
4 Dacres Don 1780 BER 0 1 ½ 1 ½ 0 1 0 1 5,0 9 1829 4 2,57 1,43 20 28,6
5 Cabral Daniel 1618 BER 0 0 0 0 0,0 4 1080 0 0,83 -0,83 20 -16,6

163. Nauru (NRU / СрЕло:1685, Капитан: Halstead Richie / ТБ1: 7 / ТБ2: 104)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Gadeanang Andrew 1551 NRU 0 0 0 1 0 ½ 0 0 1 2,5 9 1635 2,5 1,97 0,53 40 21,2
2 Dabuae David 1723 NRU 0 0 0 0 0 1 0 ½ 0 1,5 9 1566 1 1,39 -0,39 40 -15,6
3 Taleka Jed Selu 1723 NRU 0 ½ 0 1 0 1 0 0 0 0 2,5 10 1643 1,5 2,75 -1,25 40 -50,0
4 Dube Rene 1743 NRU 0 0 0 ½ 1 1 1 ½ 1 5,0 9 1749 2,5 2,06 0,44 40 17,6
5 Depaune Ricko 0 NRU 1 1 1 1 1 0 1 6,0 7 1815 4

164. Aruba (ARU / СрЕло:1754, Капитан: Dijkhoff Raymundo / ТБ1: 7 / ТБ2: 99,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Tromp Hubert Randolf 1674 ARU 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0,5 8 1434 0,5 1,26 -0,76 40 -30,4
2 CM Croes Octavio 1805 ARU 0 0 0 1 ½ 1 ½ ½ 0 3,5 9 1909 3,5 2,57 0,93 20 18,6
3 CM Pesqueira Jose 1801 ARU 0 0 0 ½ 1 1 0 ½ 0 ½ 3,5 10 1761 3 3,31 -0,31 20 -6,2
4 Diaz Brian 1737 ARU 0 1 1 0 1 ½ 0 1 1 0 5,5 10 1767 4 2,21 1,79 40 71,6
5 AFM Stetsenko Ilya 1441 ARU 0 1 ½ 0 0 0 0 1,5 7 1154 0 0,24 -0,24 40 -9,6

165. Senegal (SEN / СрЕло:1477, Капитан: Konopka Michal / ТБ1: 7 / ТБ2: 98)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Aw Ousmane 1880 SEN 0 0 0 0 ½ 1 ½ 0 0 0 2,0 10 1700 2 4,46 -2,46 40 -98,4
2 Gueye Elhadji Gorgui 2026 SEN 0 0 0 0 1 0 0 ½ 1 ½ 0 3,0 11 1748 1 4,88 -3,88 20 -77,6
3 Diop Yaya 0 SEN 0 0 0 1 ½ ½ ½ 0 1 0 3,5 10 1511 2
4 Wane Al Hassane 0 SEN 0 0 1 0 1 1 1 0 0 1 1 6,0 11 1619 4
5 Diatta Kanduma Robert 0 SEN 0 1 1,0 2 0 1

166. Lesotho (LES / СрЕло:1729, Капитан: Selatela Khiba / ТБ1: 7 / ТБ2: 98)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Klaas Tokelo 1827 LES 0 0 1 0 ½ 1 1 0 ½ 1 5,0 10 1915 4 3,11 0,89 20 17,8
2 Khalema Sechaba 1779 LES 0 0 1 0 0 1 1 0 0 0 1 4,0 11 1816 3 2,99 0,01 20 0,2
3 Mohatlane Liteboho 1655 LES 1 1 0 0 1 0 3,0 6 1827 3 1,83 1,17 20 23,4
4 Theko Khanyapa 1655 LES 0 0 0 0 1 0 ½ 0 ½ 0 0 2,0 11 1475 1,5 1,77 -0,27 20 -5,4
5 Lekau Ramokotjo 1627 LES 0 0 1 0 0 0 1,0 6 1534 0 0,87 -0,87 20 -17,4

167. Ivory Coast (CIV / СрЕло:1680, ТБ1: 7 / ТБ2: 98)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Degondo Simplice Armel 2138 CIV 0 0 ½ 0 1 ½ 1 1 ½ 0 4,5 10 2152 4,5 4,35 0,15 20 3,0
2 Ble Kouko Hubert 1829 CIV 1 0 1 ½ 0 0 0 ½ ½ 0 3,5 10 1895 3,5 2,95 0,55 20 11,0
3 Kouya Tyeoulou Bernardin Franklin 1753 CIV 1 0 0 0 0 1 0 ½ 0 0 2,5 10 1787 2,5 2,53 -0,03 40 -1,2
4 Foua Aroll Junior 0 CIV 1 0 1 0 0 ½ 0 ½ 0 0 3,0 10 1589 1,5

168. Tanzania (TAN / СрЕло:1770, Капитан: Mangula Musa / ТБ1: 7 / ТБ2: 87)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Mdoe Yusuf 1771 TAN 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 2,0 10 1740 2 2,65 -0,65 20 -13,0
2 Njau Albert 1716 TAN 0 0 0 0 1 0 0 0 ½ 1,5 9 1734 1,5 1,59 -0,09 40 -3,6
3 Mlawa Hemed 1828 TAN 0 ½ 1 1 0 1 ½ ½ 1 1 6,5 10 2003 6,5 4,32 2,18 20 43,6
4 CM Hassuji Nurdin 1766 TAN 0 0 1 0 0 1 0 ½ 0 1 3,5 10 1642 2,5 3,26 -0,76 20 -15,2
5 Taher Hassuji 1553 TAN 0 0 0 1 0 1,0 5 1276 0 0,75 -0,75 40 -30,0

169. Gambia (GAM / СрЕло:1693, Капитан: Mboob Habib / ТБ1: 7 / ТБ2: 85,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Bah Ebrima 2066 GAM 0 0 1 1 1 1 1 1 1 0 1 8,0 11 2060 6 5,92 0,08 20 1,6
2 CM Garber Ousainou 1701 GAM 0 0 1 0 ½ ½ 0 0 1 0 1 4,0 11 1557 2,5 2,27 0,23 40 9,2
3 Jallow Jalamang 0 GAM 0 0 0 0 0 1 0 0 ½ 0 0 1,5 11 1226 0,5
4 Nyan Ismaila 0 GAM 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 2,0 10 986 0
5 Dalliah Joseph 2004 GAM - 0,0 1 0 0 0,00 0,00 40 0,0

170. Cape Verde (CPV / СрЕло:1772, Капитан: Carapinha Francisco Manuel / ТБ1: 7 / ТБ2: 82,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Carapinha Francisco Manuel 1476 CPV 0 0,0 1 0 0 0,08 -0,08 40 -3,2
2 Monteiro Antonio 1877 CPV 0 0 0 0 ½ ½ 0 0 0 ½ 0 1,5 11 1686 1,5 4,06 -2,56 40 -102,4
3 Pereira Eder Marcio 1781 CPV 0 0 ½ 0 0 0 ½ 1 0 1 1 4,0 11 1783 3 3,28 -0,28 40 -11,2
4 Barros Luis 1774 CPV 0 0 1 0 0 ½ 1 1 ½ 0 1 5,0 11 1707 2,5 3,08 -0,58 40 -23,2
5 Fernandes Luis De Pina 1654 CPV 0 1 0 0 0 0 1 1 ½ 1 4,5 10 1607 1,5 2,34 -0,84 40 -33,6

171. Mauritania (MTN / СрЕло:1935, Капитан: Tajedine Sidi Mohamed / ТБ1: 7 / ТБ2: 80)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Hemam Moulaye Brahim 2018 MTN 0 0 1 1 1 0 1 0 0 4,0 9 2069 4 3,55 0,45 20 9,0
2 Cheikhna Mohamed Lemine 1950 MTN 0 0 0 1 1 0 0 1 0 3,0 9 1995 3 2,70 0,30 20 6,0
3 CM Yahi Mohamed Salem 1926 MTN 0 ½ 1 0 0 0 0 ½ 0 2,0 9 1878 2 2,68 -0,68 20 -13,6
4 Mohamed Lemine Mohamed 1844 MTN 0 0 0 0 ½ 0 1 0 1,5 8 1742 1,5 1,66 -0,16 20 -3,2
5 Mohamed Abderrahim Taleb Mohamed 1776 MTN 0 1 0 0 0 0 ½ ½ 0 2,0 9 1689 1 2,30 -1,30 40 -52,0

172. Burundi (BDI / СрЕло:1371, Капитан: Ntagasigumwami Deo / ТБ1: 7 / ТБ2: 77)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Ntamatungiro Wilfried 1765 BDI 1 0 0 0 0 0 0 + 0 ½ 2,5 10 1655 1,5 2,83 -1,33 40 -53,2
2 Muheto Dieudonne 0 BDI 1 0 0 0 1 1 1 1 ½ 0 5,5 10 1854 5,5
3 Ntagasigumwami Deo 1720 BDI 0 0 0 0 1 ½ 1 1 0 3,5 9 1682 2,5 2,07 0,43 40 17,2
4 Cibutso Fleury 0 BDI 1 0 0 0 1 0 0 ½ 0 2,5 9 1332 0,5
5 Ntibasame Patrick-Olivier 0 BDI 0 0 0,0 2 0 0

173. Congo (CGO / СрЕло:1314, Капитан: Esungi Guy Botetsi / ТБ1: 6 / ТБ2: 111,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 FM Mimbasa Kutesa Willy 1760 CGO 0 0 1 1 1 0 0 0 1 0 4,0 10 1762 3 3,13 -0,13 40 -5,2
2 Esungi Guy Botetsi 1495 CGO 0 0 0 0 1 0 0 - 0 0 1,0 10 1374 1 1,19 -0,19 40 -7,6
3 Kabamwanishi Mashala 0 CGO 1 1 1 1 1 ½ 1 1 1 1 9,5 10 2043 7,5
4 Masiala Mayuku Eddy 0 CGO 0 0 0 0 1 1 0 0 0 1 3,0 10 1174 2

174. Togo (TOG / СрЕло:1737, Капитан: Kouevi Mawuvi Koue / ТБ1: 6 / ТБ2: 93)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 CM Ephoevi-Ga Adama Mawulikplimi 1848 TOG - ½ 0 0 1 0 1 1 0 1 0 4,5 11 1824 3,5 3,93 -0,43 20 -8,6
2 Amewounou Komlan Kouessan 1758 TOG - 0 1 0 0 0 1 0 0 0 2,0 10 1521 1 2,75 -1,75 20 -35,0
3 Botsoe Koffi 1680 TOG - 0 0 ½ 1 0 1 0 2,5 8 1467 1 1,54 -0,54 20 -10,8
4 Numatsi Yawotsu Dzigba 1661 TOG - 0 1 0 ½ 1 ½ 3,0 7 1732 2 1,62 0,38 20 7,6
5 Kolani-Banake Sopague 1635 TOG ½ ½ 1 1 ½ 0 0 1 4,5 8 1604 2,5 1,76 0,74 40 29,6

175. Bahamas (BAH / СрЕло:1705, Капитан: Trajkovic Predrag / ТБ1: 6 / ТБ2: 82,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 WCM Karelina Polina 1631 BAH 0 0 ½ 0 0 0 1 ½ 1 0 0 3,0 11 1602 1 1,87 -0,87 40 -34,8
2 FM Moncur Cecil 1873 BAH 0 ½ 1 0 0 0 1 0 1 1 ½ 5,0 11 1813 3 3,98 -0,98 20 -19,6
3 Small Byron 1721 BAH 0 1 0 0 0 1 1 1 0 ½ 4,5 10 1701 2,5 2,07 0,43 20 8,6
4 Whyms Chappell 1595 BAH 0 0 1 0 0 1 0 1 0 3,0 9 1422 0 1,27 -1,27 20 -25,4
5 Skinner Francis 1591 BAH 0 0 0 0,0 3 1138 0 0,36 -0,36 40 -14,4

176. Timor Leste (TLS / СрЕло:1655, Капитан: Braganca Victor / ТБ1: 6 / ТБ2: 67,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Guterres Luis 1779 TLS 0 0 0 0 1 0 ½ 0 1 0 0 2,5 11 1628 2,5 4,75 -2,25 40 -90,0
2 Fernandes Tomas 1627 TLS 0 0 1 0 0 1 0 0 1 0 0 3,0 11 1619 1 1,51 -0,51 40 -20,4
3 dos Reis Tito 1627 TLS 0 0 1 0 1 0 0 1 1 1 1 6,0 11 1736 4 2,62 1,38 40 55,2
4 Fatima Jose 1587 TLS 0 0 0 0 0 0 0 1 1 0 1 3,0 11 1333 2 1,72 0,28 40 11,2

177. Djibouti (DJI / СрЕло:1310, Капитан: Moustapha Mohamed Daher / ТБ1: 6 / ТБ2: 65)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Mohamed Goumaneh Ismael 0 DJI - - 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1,0 11 1473 1
2 Mohamed Ali Djama 1662 DJI 0 0 1 1 ½ 0 0 1 0 0 1 4,5 11 1653 2,5 2,00 0,50 40 20,0
3 Mohamed Ali Dima 1576 DJI 0 0 0 0 1 0 0 1 0 1 ½ 3,5 11 1437 0 0,86 -0,86 40 -34,4
4 Yassin Souleman Hassan 0 DJI 0 0 0 1 1 0 ½ 0 0 ½ 1 4,0 11 1379 0,5

178. Palau (PLW / СрЕло:1802, Капитан: Cabunagan Tito / ТБ1: 6 / ТБ2: 61,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Montel Jr Cyril Tomas 1882 PLW 0 1 0 0 1 1 1 0 1 5,0 9 1851 4 4,25 -0,25 20 -5,0
2 Tan Santiago Jr 1823 PLW 0 0 0 0 1 0 1 0 1 1 4,0 10 1832 3 3,14 -0,14 40 -5,6
3 Salvadora Angelo 1772 PLW 0 0 0 0 1 0 0 1 0 2,0 9 1501 1 3,15 -2,15 40 -86,0
4 Cabuso Rustum 1730 PLW 0 0 0 0 0 1 0 ½ 0 1,5 9 1518 0,5 1,95 -1,45 20 -29,0
5 Toribiong Leif 1323 PLW 0 0 0 0 0 0 0 0,0 7 583 0 0,47 -0,47 40 -18,8

179. Central African Republic (CAF / СрЕло:1000, Капитан: Seredama Ndodanne Martial / ТБ1: 6 / ТБ2: 61)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Ndoma Libert Sabbas 0 CAF 0 - - ½ 0 0 0 0 - 0 0 0,5 11 1264 0,5
2 Koulet Bebondi Vianney 0 CAF 0 0 0 0 1 0 0 0 1 0 ½ 2,5 11 1524 2
3 Kourakoumba Florent 0 CAF 0 0 0 1 0 0 0 1 1 0 1 4,0 11 1453 3
4 Ngackossi-Ngoulaka Cedric-Vianney 0 CAF 1 0 ½ 1 0 1 0 1 0 0 1 5,5 11 1408 2

180. Seychelles (SEY / СрЕло:1640, ТБ1: 5 / ТБ2: 88,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Pillay Harish 1250 SEY 0 0 ½ 0 0 0 0 0 0,5 8 1125 0 0,56 -0,56 40 -22,4
2 Stratonowitsch Andre 2138 SEY ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 1 ½ 9,5 11 2181 7,5 6,83 0,67 20 13,4
3 Pillay Ragul 1353 SEY 0 0 ½ 0 0 0 ½ 0 0 ½ 0 1,5 11 1090 0,5 0,57 -0,07 40 -2,8
4 CM Hoareau Benjamin 1820 SEY 0 0 0 1 0 1 0 ½ 1 1 4,5 10 1588 2,5 3,54 -1,04 20 -20,8
5 Bastienne Rishon 0 SEY 0 0 0 0 0,0 4 402 0

181. Rwanda (RWA / СрЕло:1803, Капитан: Rukimbira Valentin / ТБ1: 5 / ТБ2: 52,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Mutabazi Fidele 1818 RWA 1 0 0 0 0 + ½ 0 2,5 8 1783 1,5 1,97 -0,47 20 -9,4
2 CM Murara Maxence 1789 RWA 1 0 0 0 0 1 0 1 3,0 8 1719 2 1,90 0,10 20 2,0
3 Nzabanita Joseph 1849 RWA ½ 0 0 0 0 1 0 0 1,5 8 1558 1 2,51 -1,51 20 -30,2
4 Murara Urwintwari Ian 1677 RWA 1 0 0 0 ½ 0 0 1 0 2,5 9 1596 1,5 2,68 -1,18 40 -47,2
5 Niyibizi Alain Patience 1756 RWA 0 0 ½ 0 1 ½ 0 2,0 7 1531 1 3,21 -2,21 20 -44,2

182. US Virgin Islands (ISV / СрЕло:1501, Капитан: Dorfman Iossif / ТБ1: 5 / ТБ2: 50)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 McTigue James 2116 ISV 1 0 0 0 0 0 1 1 + 0 1 5,0 11 1934 3 5,29 -2,29 40 -91,6
2 Dempsey John 1888 ISV 1 0 0 0 ½ 0 0 1 0 ½ 0 3,0 11 1675 1 3,19 -2,19 20 -43,8
3 Conhoff David 0 ISV 1 0 0 0 0 0 ½ 0 1 0 0 2,5 11 1380 0,5
4 Bansal Nayan 0 ISV 0 0 0 0 0 0 0 0 ½ 0 0 0,5 11 1057 0

183. Gabon (GAB / СрЕло:1191, Капитан: Mirzoev Azer / ТБ1: 4 / ТБ2: 52)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Bongo Akanga Ndjila Barthelemy 1765 GAB 0 0 ½ 0 1 0 1 1 - 1 1 5,5 11 1821 2,5 1,91 0,59 40 23,6
2 Bongo Ngombele Tary 0 GAB 0 0 0 0 0 ½ 1 0 1 1 ½ 4,0 11 1660 2,5
3 Ognalaga Stephen Charmy 0 GAB 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 11 688 0
4 Poaty Ibinga Samuel Ange Yessi 0 GAB 0 0 0 0 0 0 1 0 ½ ½ 0 2,0 11 1129 0

184. Antigua and Barbuda (ANT / СрЕло:1015, Капитан: Fleming Hannibal / ТБ1: 1 / ТБ2: 33,5)
Маса Name Rtg ФЕД 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Т. Партии Rp w we w-we K rtg+/-
1 Bailey Matthew 1060 ANT 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,0 10 614 0 0,72 -0,72 40 -28,8
2 Aska Jerry 0 ANT 0 0 0 ½ 0 0 0 0 0 ½ 1,0 10 1461 1
3 Fleming Hannibal 0 ANT 0 ½ 0 0 0 0 1 0 0 0 1,5 10 1394 0,5
4 Smith Seymore 0 ANT 0 0 0 0 0 1 1 ½ 2,5 8 1313 0,5
5 Warner Andre 0 ANT 0 1 0 1 0 0 2,0 6 1193 1


Най-добрите играчи по дъски: според ниво на постижение

Минимален брой необходими партии: 60%

Board 1
Rk. Name Rtg Отбор Rp Т. % Партии
1 GM Ding Liren 2804 China 2873 5,5 68,8 8
2 GM Caruana Fabiano 2827 United States of America 2859 7,0 70,0 10
3 GM Giri Anish 2780 Netherlands 2814 8,5 77,3 11
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2820 Azerbaijan 2803 5,5 61,1 9
5 GM Anand Viswanathan 2771 India 2799 5,5 61,1 9
6 GM Vachier-Lagrave Maxime 2780 France 2775 6,5 65,0 10
7 GM Amin Bassem 2686 Egypt 2766 7,0 70,0 10
8 GM Grandelius Nils 2655 Sweden 2760 8,5 77,3 11
9 GM Kovalev Vladislav 2664 Belarus 2758 6,0 66,7 9
10 GM Le Quang Liem 2715 Vietnam 2755 7,5 75,0 10
11 GM Paichadze Luka 2564 Georgia 2 2746 6,5 72,2 9
12 GM Glud Jakob Vang 2514 Denmark 2743 7,0 77,8 9
13 GM Ragger Markus 2686 Austria 2743 6,5 72,2 9
14 GM Ivanchuk Vassily 2710 Ukraine 2738 5,5 61,1 9
15 GM Adams Michael 2712 England 2732 6,0 60,0 10
16 GM Saric Ivan 2689 Croatia 2729 5,0 55,6 9
17 GM Aronian Levon 2780 Armenia 2727 5,5 55,0 10
18 GM Nisipeanu Liviu-Dieter 2661 Germany 2718 5,0 55,6 9
19 GM Karjakin Sergey 2760 Russia 2711 6,5 65,0 10
20 GM Navara David 2740 Czech Republic 2701 6,0 60,0 10
Board 2
Rk. Name Rtg Отбор Rp Т. % Партии
1 GM Nguyen Ngoc Truong Son 2620 Vietnam 2804 8,5 85,0 10
2 GM Nepomniachtchi Ian 2768 Russia 2790 7,5 75,0 10
3 GM Radjabov Teimour 2751 Azerbaijan 2788 7,0 70,0 10
4 GM Flores Diego 2621 Argentina 2774 8,0 80,0 10
5 GM Harikrishna Pentala 2743 India 2770 7,0 70,0 10
6 GM So Wesley 2776 United States of America 2756 7,5 68,2 11
7 GM Wojtaszek Radoslaw 2727 Poland 2748 6,0 60,0 10
8 GM Rodshtein Maxim 2674 Israel 2745 7,0 70,0 10
9 GM Yu Yangyi 2765 China 2724 7,0 63,6 11
10 GM Perez Candelario Manuel 2590 Spain 2703 7,5 75,0 10
11 GM Parligras Mircea-Emilian 2623 Romania 2687 8,0 80,0 10
12 GM Sargissian Gabriel 2691 Armenia 2670 5,5 55,0 10
13 GM Bacrot Etienne 2678 France 2666 6,5 59,1 11
14 GM Laznicka Viktor 2662 Czech Republic 2659 5,5 55,0 10
15 GM Adly Ahmed 2620 Egypt 2654 7,5 68,2 11
16 GM L'Ami Erwin 2639 Netherlands 2638 6,5 65,0 10
17 GM McShane Luke J 2672 England 2627 5,5 55,0 10
18 GM Iordachescu Viorel 2591 Moldova 2626 6,0 60,0 10
19 GM Zhao Zong-Yuan 2523 Australia 2604 5,5 68,8 8
20 GM Eljanov Pavel 2703 Ukraine 2604 3,5 38,9 9
Board 3
Rk. Name Rtg Отбор Rp Т. % Партии
1 GM Cori Jorge 2664 Peru 2925 7,5 93,8 8
2 GM Kramnik Vladimir 2779 Russia 2770 6,5 72,2 9
3 GM Piorun Kacper 2612 Poland 2765 6,5 72,2 9
4 GM Howell David W L 2689 England 2760 7,5 75,0 10
5 IM Yakubboev Nodirbek 2521 Uzbekistan 2738 8,5 85,0 10
6 GM Kryvoruchko Yuriy 2695 Ukraine 2727 6,5 72,2 9
7 GM Naiditsch Arkadij 2721 Azerbaijan 2710 7,0 63,6 11
8 GM Melkumyan Hrant 2660 Armenia 2670 6,0 60,0 10
9 GM Hracek Zbynek 2557 Czech Republic 2658 4,5 64,3 7
10 GM Cheparinov Ivan 2715 Georgia 1 2655 7,0 70,0 10
11 GM Fressinet Laurent 2649 France 2646 6,0 60,0 10
12 GM Stevic Hrvoje 2579 Croatia 2645 5,0 62,5 8
13 GM Vidit Santosh Gujrathi 2711 India 2633 5,0 55,6 9
14 GM Deac Bogdan-Daniel 2594 Romania 2631 7,0 77,8 9
15 GM Bluebaum Matthias 2618 Germany 2618 6,0 60,0 10
16 GM Sanikidze Tornike 2497 Georgia 2 2603 6,5 65,0 10
17 IM Christiansen Johan-Sebastian 2525 Norway 2602 6,0 66,7 9
18 GM Nakamura Hikaru 2763 United States of America 2602 4,5 50,0 9
19 GM Kazhgaleyev Murtas 2582 Kazakhstan 2599 6,5 65,0 10
20 GM Lopez Martinez Josep Manuel 2581 Spain 2590 5,5 61,1 9
Board 4
Rk. Name Rtg Отбор Rp Т. % Партии
1 GM Fridman Daniel 2591 Germany 2814 7,5 83,3 9
2 GM Tomczak Jacek 2614 Poland 2808 5,5 78,6 7
3 GM Bu Xiangzhi 2712 China 2774 7,5 75,0 10
4 GM Mamedov Rauf 2699 Azerbaijan 2740 6,5 72,2 9
5 GM Shankland Samuel 2722 United States of America 2733 7,0 70,0 10
6 GM Nikolaidis Ioannis 2544 Greece 2684 6,0 75,0 8
7 GM Adhiban B. 2668 India 2680 5,5 68,8 8
8 GM Jones Gawain C B 2677 England 2648 6,5 65,0 10
9 GM Vitiugov Nikita 2726 Russia 2645 6,5 65,0 10
10 GM Svetushkin Dmitry 2580 Moldova 2634 7,5 68,2 11
11 GM Firouzja Alireza 2582 Iran 2620 8,0 72,7 11
12 GM Sutovsky Emil 2633 Israel 2618 4,5 64,3 7
13 IM Nenezic Marko 2495 Serbia 2615 5,0 62,5 8
14 IM Stremavicius Titas 2467 Lithuania 2612 6,5 72,2 9
15 GM Skoberne Jure 2565 Slovenia 2602 8,0 72,7 11
16 GM Stocek Jiri 2574 Czech Republic 2600 5,5 61,1 9
17 GM Pantsulaia Levan 2589 Georgia 1 2599 5,0 62,5 8
18 IM Notkevich Benjamin Arvola 2493 Norway 2591 6,0 66,7 9
19 IM Nguyen Anh Khoi 2463 Vietnam 2576 7,0 63,6 11
20 GM Brkic Ante 2565 Croatia 2561 5,0 62,5 8
Board 5
Rk. Name Rtg Отбор Rp Т. % Партии
1 GM Korobov Anton 2685 Ukraine 2773 6,5 81,3 8
2 GM Smirin Ilia 2594 Israel 2746 7,5 83,3 9
3 GM Bauer Christian 2629 France 2743 7,0 77,8 9
4 GM Martirosyan Haik M. 2597 Armenia 2708 6,0 75,0 8
5 IM Sibashvili Giorgi 2425 Georgia 3 2690 8,0 88,9 9
6 GM Sasikiran Krishnan 2672 India 2689 6,0 75,0 8
7 GM Dragun Kamil 2568 Poland 2687 5,5 68,8 8
8 GM Michalik Peter 2556 Czech Republic 2681 6,0 75,0 8
9 IM Westerberg Jonathan 2504 Sweden 2670 7,5 83,3 9
10 GM Li Chao b 2708 China 2657 5,0 62,5 8
11 FM Nasanjargal Urtnasan 2470 Mongolia 2647 7,5 83,3 9
12 GM Martinovic Sasa 2567 Croatia 2619 6,5 72,2 9
13 GM Berkes Ferenc 2678 Hungary 2612 7,5 75,0 10
14 IM Makhnev Denis 2449 Kazakhstan 2560 6,5 65,0 10
15 GM Jojua Davit 2590 Georgia 1 2557 6,0 66,7 9
16 GM Salomon Johan 2477 Norway 2554 5,5 61,1 9
17 IM Kalezic Blazo 2448 Montenegro 2547 6,0 66,7 9
18 GM Svane Rasmus 2595 Germany 2536 4,5 56,3 8
19 GM Ibarra Jerez Jose Carlos 2564 Spain 2515 4,5 64,3 7
20 IM Schreiner Peter 2463 Austria 2514 5,5 68,8 8