Индекс на статията

Гибралтар-2019: Дата на провеждане: 21 - 31 януари. Брой на участниците: 249. Швейцарска система в 10 кръга. Първо место – 25 хиляди паунда, второ – 20 хиляди, трето – 15 хиляди. Първият женски приз – 15 хиляди паунда, вторият – 10 хиляди, третият – 6 хиляди.

Стартовият списък се оглавява от Максим Вашиер-Лаграв (Франция, 2780), Левон Аронян (Армения, 2767), Уэсли Со (САЩ, 2765), Юй Янъи (Китай, 2764), Хикару Накамура (САЩ, 2749), Давид Навара (Чехия, 2738), Аркадий Найдич (Азърбайджан, 2734), Никита Витюгов (Русия, 2720), Ле Куанг Лием (Виетнам, 2714), Василий Иванчук (Украйна, 2713), Владислав Артемиев (Русия, 2709), Рауф Мамедов (Азърбайджан, 2703), Майкъл Адамс (Англия, 2701), Максим Матлаков (Русия, 2700) Иван Чепаринов (Грузия) 2692.

Фаворити при жените се явяват Цзюй Вэнцзюнь (Китай, 2575), Анна Музичук (Украйна, 2569), Екатерина Лагно (Русия, 2560), Хампи Конеру (Индия, 2541), Мария Музичук (Украйна, 2540), Александра Горячкина (Русия, 2518), Тан Чжунъи (Китай, 2502), Валентина Гунина (Русия, 2501), Антоанета Стефанова (България, 2486).

Контрола за игра: 100 минути за 40 хода, след което по 50 минути за 20 хода и 15 минути до края на партията с добавено време по 30 секунди на ход започващо от първият.

Игрови дни: 22-31 януари.
Начало на партиите в 17.00 msk, последният кръг стартира в 13.00 msk.


Крайно подробно класиране след 10 кръга
1 GM Artemiev Vladislav 2709 RUS 114b1 65w1 109b½ 25w1 29b1 13w½ 16w1 24b½ 6w1 12b1 8,5 2941
2 GM Karthikeyan Murali 2570 IND 129w½ 184b½ 102w1 89b1 16w0 148b1 111w1 18b1 21w1 13w1 8,0 2747
3 GM Vitiugov Nikita 2720 RUS 126w1 80b½ 22w1 26b½ 47w1 -½ 29b1 10w½ 5b½ 25w1 7,5 2779
4 GM Howell David W L 2685 ENG 116w1 87b½ 112w0 94b½ 122w1 54w1 49b1 27b1 16w½ 24b1 7,5 2705
5 GM Anton Guijarro David 2642 ESP 142w1 47b0 68w½ 103b1 27w½ 106b1 61w1 44b1 3w½ 41b1 7,5 2696
6 GM Navara David 2738 CZE 135w1 51b1 83w1 43b1 11w½ -½ 10b½ 7w1 1b0 20w½ 7,0 2790
7 GM Grandelius Nils 2682 SWE 182b1 31w1 8b½ 63w1 41w½ 11b1 9w½ 6b0 45w1 16b½ 7,0 2771
8 GM Lalith Babu M R 2547 IND 209w1 95b1 7w½ 57b½ 32w½ 30w1 14b½ 58b1 11w½ 10w½ 7,0 2767
9 GM Le Quang Liem 2714 VIE 155b1 91w1 25b½ 109w½ 78b1 140w1 7b½ 13w½ 12b0 53w1 7,0 2741
10 GM Saric Ivan 2690 CRO 161w1 71b1 77w½ 23b½ 51w1 33b1 6w½ 3b½ 24w½ 8b½ 7,0 2736
11 GM So Wesley 2765 USA 92b1 34w1 42b½ 55w1 6b½ 7w0 77w1 26b½ 8b½ 43w1 7,0 2734
12 GM Yu Yangyi 2764 CHN 103w½ 151b½ 70w1 48w1 35b½ 25w1 28b1 21b½ 9w1 1w0 7,0 2715
13 GM Vachier-Lagrave Maxime 2780 FRA 94b1 50w½ 203w1 60b½ 45w1 1b½ 38w1 9b½ 15w1 2b0 7,0 2708
14 GM Adams Michael 2701 ENG 122w1 44b½ 27w1 77b1 110w½ 17b½ 8w½ 43b½ 42w1 15b½ 7,0 2706
15 GM Alekseenko Kirill 2637 RUS 147b1 76w½ 111b½ 106w1 85b½ 64w1 48b1 41w1 13b0 14w½ 7,0 2706
16 GM Nakamura Hikaru 2749 USA 141b½ 130w½ 155b1 120w1 2b1 179w1 1b0 42w1 4b½ 7w½ 7,0 2703
17 GM Edouard Romain 2643 FRA 105b1 120w1 48b½ 50w1 -½ 14w½ 42b0 51w1 31b½ 65w1 7,0 2692
18 GM Mamedov Rauf 2703 AZE -½ 103b½ 141w1 76w½ 100b1 35w1 43b½ 2w0 64b1 59w1 7,0 2681
19 GM Eljanov Pavel 2680 UKR 183w1 27b½ 99w1 80b½ 23w½ 79b1 -½ 31w½ 53b½ 62w1 7,0 2673
20 GM Melkumyan Hrant 2660 ARM 158w1 160b1 79w½ 47b0 112w1 23b0 96w1 139b1 56w1 6b½ 7,0 2659
21 GM Matlakov Maxim 2700 RUS 153b½ 141w½ 114b½ 156w1 113b1 62w1 110b1 12w½ 2b0 50w1 7,0 2642
22 GM Tan Zhongyi 2502 CHN 125b½ 204w1 3b0 147w½ 223b1 -½ 142w½ 95b1 55w1 58b1 7,0 2585
23 GM Muzychuk Mariya 2540 UKR 138b1 24w½ 131b1 10w½ 19b½ 20w1 -½ 28w½ 37b½ 29w½ 6,5 2718
24 GM Aronian Levon 2767 ARM 124w1 23b½ 44w1 140w½ 109b1 75b1 -½ 1w½ 10b½ 4w0 6,5 2706
25 GM Vaibhav Suri 2590 IND 159w1 128b1 9w½ 1b0 99w1 12b0 150w1 47b1 32w1 3b0 6,5 2685
26 GM Lagarde Maxime 2604 FRA 107b1 46w½ 56b1 3w½ 111b½ 31w½ 84b1 11w½ 50b½ 30w½ 6,5 2652
27 IM Gukesh D 2497 IND 210b1 19w½ 14b0 168w1 5b½ 146w1 179b1 4w0 109b1 28w½ 6,5 2650
28 GM Adhiban B. 2689 IND 102b1 121w½ 61b1 139w1 140b½ 84w1 12w0 23b½ 33w½ 27b½ 6,5 2637
29 GM Jumabayev Rinat 2604 KAZ 173w1 98b1 148w1 110b½ 1w0 47b1 3w0 108b½ 71w1 23b½ 6,5 2636
30 GM Cheparinov Ivan 2691 GEO 169w1 100b1 45w½ 79b½ 64w½ 8b0 76w1 78b½ 80w1 26b½ 6,5 2635
31 GM Chandra Akshat 2492 USA 215w1 7b0 151w1 152b1 58w½ 26b½ 55w1 19b½ 17w½ 38b½ 6,5 2634
32 GM Jones Gawain C B 2691 ENG 157b1 113w1 139b½ 78w½ 8b½ 49w½ 44w½ 48b1 25b0 46w1 6,5 2629
33 GM Antipov Mikhail Al. 2589 RUS 191b1 56w½ 46b½ 123w1 88b1 10w0 -½ 82w1 28b½ 37w½ 6,5 2626
34 GM Sadzikowski Daniel 2534 POL 170w1 11b0 183w1 81b½ 132w1 58b½ 39w½ 38b0 124w1 75b1 6,5 2617
35 GM Yuffa Daniil 2578 RUS 171w1 143b½ 89w½ 150b1 12w½ 18b0 128w1 56b0 140w1 98b1 6,5 2601
36 GM Solozhenkin Evgeniy 2427 RUS 213w1 139b0 167w1 83b½ 59w½ 45b½ 79w1 55b0 101w1 78b1 6,5 2586
37 GM Moussard Jules 2605 FRA 189w1 140b0 169w1 46b1 108w½ 44b0 112w1 87b1 23w½ 33b½ 6,5 2582
38 GM Tari Aryan 2625 NOR 117b½ 93w0 125b1 130w1 76b1 85w1 13b0 34w1 46b½ 31w½ 6,5 2561
39 GM Donchenko Alexander 2604 GER 168b1 66w1 140b0 54w0 90b1 72w1 34b½ 85w½ 69b½ 82w1 6,5 2557
40 IM Bjerre Jonas Buhl 2422 DEN 235w1 63b0 162w1 51b0 129w1 59b0 151w1 91b½ 145w1 83b1 6,5 2511
41 GM Naiditsch Arkadij 2734 AZE 70b1 145w½ 69b1 42w1 7b½ -½ 53w1 15b0 43w½ 5w0 6,0 2654
42 GM Svane Rasmus 2594 GER 166b1 74w1 11w½ 41b0 82w1 81b1 17w1 16b0 14b0 69w½ 6,0 2648
43 GM Deac Bogdan-Daniel 2603 ROU 133w1 96b1 81w1 6w0 54b½ 95b1 18w½ 14w½ 41b½ 11b0 6,0 2643
44 GM Cuenca Jimenez Jose Fernando 2512 ESP 172b1 14w½ 24b0 153w1 93b1 37w1 32b½ 5w0 60b½ 52w½ 6,0 2637
45 GM Ju Wenjun 2575 CHN 90b1 123w1 30b½ 52w½ 13b0 36w½ 74b1 119w1 7b0 66w½ 6,0 2608
46 IM Abel Dennes 2458 GER 200w1 26b½ 33w½ 37w0 173b1 60w1 59b½ 115b1 38w½ 32b0 6,0 2607
47 IM Harsha Bharathakoti 2481 IND 174b1 5w1 179b½ 20w1 3b0 29w0 117b1 25w0 159b1 60w½ 6,0 2601
48 GM Werle Jan 2541 NED 181b1 132w1 17w½ 12b0 211w1 57b1 15w0 32w0 143b1 70b½ 6,0 2600
49 GM Koneru Humpy 2541 IND 193w1 144b½ 86w1 75b½ 57w½ 32b½ 4w0 104b1 52w½ 56b½ 6,0 2595
50 GM Puranik Abhimanyu 2536 IND 237w1 13b½ 211w1 17b0 95w0 132b1 124w1 75b1 26w½ 21b0 6,0 2595
51 GM Nguyen Thai Dai Van 2535 CZE 164b1 6w0 223b1 40w1 10b0 88w1 75w½ 17b0 148w1 57b½ 6,0 2593
52 GM Ivanchuk Vassily 2713 UKR 68w1 118b½ 87w1 45b½ 79w½ 53b0 86w1 59w½ 49b½ 44b½ 6,0 2586
53 GM Santos Latasa Jaime 2581 ESP 144w0 237b1 161w½ 124b1 96w1 52w1 41b0 140b1 19w½ 9b0 6,0 2576
54 GM Lei Tingjie 2447 CHN 249w1 83b0 209w1 39b1 43w½ 4b0 -½ 63w1 62b0 109w1 6,0 2575
55 GM Maze Sebastien 2596 FRA 134w1 89b½ 176w1 11b0 160w1 -½ 31b0 36w1 22b0 119w1 6,0 2559
56 IM Sadhwani Raunak 2451 IND 236w1 33b½ 26w0 171b1 115b0 107w1 202b1 35w1 20b0 49w½ 6,0 2559
57 GM Sethuraman S.P. 2665 IND 223b1 84w1 63b½ 8w½ 49b½ 48w0 82b0 149w1 76b1 51w½ 6,0 2548
58 GM Indjic Aleksandar 2630 SRB 93b½ 153w1 76b½ 66w1 31b½ 34w½ 65b1 8w0 85b1 22w0 6,0 2546
59 GM Muzychuk Anna 2569 UKR 146b½ 117w1 143b½ 67w½ 36b½ 40w1 46w½ 52b½ 61w1 18b0 6,0 2540
60 GM Vocaturo Daniele 2626 ITA 151w½ 129b1 73w1 13w½ 84b0 46b0 68w1 99b1 44w½ 47b½ 6,0 2535
61 GM Stefanova Antoaneta 2486 BUL 248b1 202w½ 28w0 -½ 105b1 181w1 5b0 94w1 59b0 114w1 6,0 2533
62 GM Moroni Luca Jr 2562 ITA 178w1 81b0 116w1 148b½ 131w1 21b0 104w½ 89b1 54w1 19b0 6,0 2531
63 GM Kadric Denis 2545 BIH 156b1 40w1 57w½ 7b0 81w0 211b1 131w½ 54b0 141w1 128b1 6,0 2528
64 GM Ernst Sipke 2540 NED 167w1 203b0 182w1 143w1 30b½ 15b0 81w½ 86b1 18w0 131b1 6,0 2521
65 GM Gallego Alcaraz Andres Felipe 2502 COL 222w1 1b0 142w½ 161b1 146w½ 144b1 58w0 131b1 110w1 17b0 6,0 2520
66 IM Prithu Gupta 2462 IND 212w1 39b0 159w1 58b0 189w½ 97b1 83w½ 142b1 78w½ 45b½ 6,0 2514
67 IM Kozak Adam 2425 HUN 244w1 77b0 222w1 59b½ 83w½ 101b½ 91w½ 80b0 134w1 115b1 6,0 2508
68 WGM Guichard Pauline 2378 FRA 52b0 194w1 5b½ 69w½ 224b1 139w0 60b0 226w1 164b1 112w1 6,0 2507
69 GM Arizmendi Martinez Julen Luis 2506 ESP 204b½ 146w1 41w0 68b½ 158w1 142b½ 180w1 110b½ 39w½ 42b½ 6,0 2492
70 IM Vega Gutierrez Sabrina 2390 ESP 41w0 163b1 12b0 167w½ 164b½ 127w1 226b1 113w½ 118b1 48w½ 6,0 2492
71 GM Krysa Leandro 2499 ARG 195b1 10w0 107b1 88w0 243b1 117w½ 92b½ 137w1 29b0 126w1 6,0 2482
72 IM Iniyan P 2456 IND 219w1 110b0 152w0 209b1 133w1 39b0 183w1 83b0 157w1 122b1 6,0 2455
73 IM Javakhishvili Lela 2452 GEO 246b½ 186w1 60b0 90w0 187b1 168w1 -½ 109w0 158b1 110b1 6,0 2440
74 IM Hanley Craig A 2452 ENG 197w1 42b0 149w0 193b½ 171w1 189b1 45w0 136b½ 183w1 116b1 6,0 2397
75 GM Short Nigel D 2648 ENG 243b1 111w½ 121b1 49w½ 145b1 24w0 51b½ 50w0 92b1 34w0 5,5 2552
76 GM Harika Dronavalli 2471 IND 207w1 15b½ 58w½ 18b½ 38w0 161b1 30b0 107w1 57w0 151b1 5,5 2550
77 GM Lagno Kateryna 2560 RUS 149b1 67w1 10b½ 14w0 -½ 94w1 11b0 143w½ 82b0 155w1 5,5 2547
78 GM Ramirez Alejandro 2567 USA 152w1 86b½ 104w1 32b½ 9w0 135b1 -½ 30w½ 66b½ 36w0 5,5 2543
79 GM Santos Ruiz Miguel 2543 ESP 226b1 137w1 20b½ 30w½ 52b½ 19w0 36b0 147w1 119b½ 81w½ 5,5 2540
80 GM Hjartarson Johann 2530 ISL 194b1 3w½ 130b1 19w½ 179b0 114w½ 143b½ 67w1 30b0 94w½ 5,5 2534
81 IM Ladron De Guevara Pinto Paolo 2418 ESP 230b1 62w1 43b0 34w½ 63b1 42w0 64b½ 118w½ 91w½ 79b½ 5,5 2522
82 IM Krishna C R G 2469 IND 199w1 179w0 154b½ 166w1 42b0 220b1 57w1 33b0 77w1 39b0 5,5 2512
83 GM Mikhalevski Victor 2581 ISR 154b1 54w1 6b0 36w½ 67b½ 143w½ 66b½ 72w1 98b½ 40w0 5,5 2492
84 IM Henderson De La Fuente Lance 2489 ESP 231w1 57b0 173w1 149b1 60w1 28b0 26w0 141b½ 97w½ 95b½ 5,5 2486
85 GM Dragnev Valentin 2511 AUT 203w0 170b1 243w1 135b1 15w½ 38b0 157w1 39b½ 58w0 86b½ 5,5 2480
86 IM Kavutskiy Konstantin 2424 USA 242b1 78w½ 49b0 164w1 139b½ 145w1 52b0 64w0 191b1 85w½ 5,5 2479
87 IM Sosa Tomas 2499 ARG 225b1 4w½ 52b0 117w0 149b1 130w1 114b1 37w0 88b½ 92w½ 5,5 2472
88 IM Bulmaga Irina 2407 ROU 201b1 101w1 110w0 71b1 33w0 51b0 221w1 111b½ 87w½ 91b½ 5,5 2462
89 IM Cornette Deimante 2448 LTU 234b1 55w½ 35b½ 2w0 154b½ 166w1 109b½ 62w0 142b½ 168w1 5,5 2459
90 FM Risting Eivind Olav 2281 NOR 45w0 244b1 98w½ 73b1 39w0 104b0 153b½ 176w1 137b½ 143w1 5,5 2449
91 GM Demuth Adrien 2517 FRA 163w1 9b0 158w1 95b½ 144w½ -½ 67b½ 40w½ 81b½ 88w½ 5,5 2448
92 IM Pigott John C 2387 ENG 11w0 222b0 219w1 237b½ 193w1 160b1 71w½ 120b1 75w0 87b½ 5,5 2445
93 IM Sidhant Mohapatra 2344 IND 58w½ 38b1 118w½ 160b½ 44w0 96b0 163w½ 190b½ 196w1 150b1 5,5 2445
94 IM Kiik Kalle 2410 EST 13w0 196b½ 188w1 4w½ 222b1 77b0 152w1 61b0 163w1 80b½ 5,5 2444
95 IM Tsolakidou Stavroula 2414 GRE 247b1 8w0 226b1 91w½ 50b1 43w0 118b½ 22w0 152b1 84w½ 5,5 2443
96 IM Barski Radoslaw 2458 POL 239b1 43w0 127b1 115w½ 53b0 93w1 20b0 159w0 156b1 147w1 5,5 2442
97 WGM Kulon Klaudia 2347 POL 179b0 198w1 113b0 228w1 121b½ 66w0 195b1 106w1 84b½ 118w½ 5,5 2439
98 GM Cramling Pia 2462 SWE 180b1 29w0 90b½ 154w½ 147b½ 155w1 -½ 158b1 83w½ 35w0 5,5 2438
99 GM Batsiashvili Nino 2459 GEO 186b½ 177w1 19b0 187w1 25b0 147w1 -½ 60w0 153b½ 142w1 5,5 2434
100 GM Gunina Valentina 2501 RUS 221w1 30w0 147b½ 220b1 18w0 124b0 181w1 116b0 171w1 141b1 5,5 2430
101 GM Kunin Vitaly 2544 GER 205w1 88b0 -½ 114w½ 116b1 67w½ 119b0 105w1 36b0 153w1 5,5 2423
102 IM Rahul Srivatshav P 2370 IND 28w0 215b1 2b0 125w1 202b0 195w½ 172b½ 194w1 150w½ 145b1 5,5 2416
103 IM Erenberg Ariel 2409 ISR 12b½ 18w½ 181b½ 5w0 167b0 162w½ 238b1 127w½ 205b1 149w1 5,5 2391
104 IM Buksa Nataliya 2420 UKR -½ 246w1 78b0 224w½ 156b½ 90w1 62b½ 49w0 129b½ 166w1 5,5 2378
105 FM Taylor Adam C 2356 ENG 17w0 207b0 197w1 136b1 61w0 222b1 106w½ 101b0 209w1 140b1 5,5 2378
106 WGM Pogonina Natalija 2465 RUS 184w½ 162b½ 134w1 15b0 151w1 5w0 105b½ 97b0 180w1 159b1 5,5 2373
107 GM Bellon Lopez Juan Manuel 2332 SWE 26w0 219b1 71w0 207b½ 231w1 56b0 212w1 76b0 190w1 148b1 5,5 2334
108 GM Lemos Damian 2474 ARG 177b½ 125w½ 191b1 202w1 37b½ -½ 115w½ 29w½ -0 -0 5,0 2541
109 GM Peralta Fernando 2580 ARG 187b1 119w1 1w½ 9b½ 24w0 150b½ 89w½ 73b1 27w0 54b0 5,0 2522
110 GM Papp Gabor 2603 HUN 165b1 72w1 88b1 29w½ 14b½ -½ 21w0 69w½ 65b0 73w0 5,0 2517
111 GM Libiszewski Fabien 2481 FRA 136w1 75b½ 15w½ 203b1 26w½ -½ 2b0 88w½ 126b½ -0 5,0 2493
112 IM Bilguun Sumiya 2471 MGL 214b½ 224w1 4b1 179w½ 20b0 202w½ 37b0 166w1 115w½ 68b0 5,0 2482
113 GM Sprenger Jan Michael Dr. 2498 GER 216w1 32b0 97w1 144b½ 21w0 141b½ 122w1 70b½ 116w½ -0 5,0 2457
114 FM Hedman Erik 2378 SWE 1w0 216b1 21w½ 101b½ 203w1 80b½ 87w0 180b½ 120w1 61b0 5,0 2443
115 GM Cornette Matthieu 2587 FRA 233w1 148b0 157w1 96b½ 56w1 -½ 108b½ 46w0 112b½ 67w0 5,0 2427
116 IM Galinsky Timofey 2365 UKR 4b0 225w1 62b0 221w1 101w0 -½ 203b1 100w1 113b½ 74w0 5,0 2420
117 IM Dhulipalla Bala Chandra Prasad 2341 IND 38w½ 59b0 214w1 87b1 118w½ 71b½ 47w0 145b0 162w½ 198b1 5,0 2416
118 GM Goryachkina Aleksandra 2518 RUS 188b1 52w½ 93b½ 132w½ 117b½ -½ 95w½ 81b½ 70w0 97b½ 5,0 2397
119 IM Tomazini Zan 2439 SLO 217w1 109b0 205w½ 146b0 178w1 134b1 101w1 45b0 79w½ 55b0 5,0 2397
120 FM Gavrilescu David 2479 ROU 208w1 17b0 133w1 16b0 142w0 170b1 182b1 92w0 114b0 191w1 5,0 2387
121 GM Ubilava Elizbar 2495 ESP 206w1 28b½ 75w0 142b½ 97w½ 157b0 133w½ 154b1 122w0 181b1 5,0 2381
122 GM Zhukova Natalia 2377 UKR 14b0 188w½ 248b½ 163w1 4b0 194w1 113b0 167w1 121b1 72w0 5,0 2381
123 IM Raja Rithvik R 2431 IND 229w1 45b0 193w1 33b0 134w½ 152b½ 158w0 144b1 165w1 -0 5,0 2374
124 IM Sukandar Irine Kharisma 2397 INA 24b0 192w½ 204b1 53w0 138b1 100w1 50b0 156w1 34b0 127w½ 5,0 2374
125 FM Lim Zhuo Ren 2178 MAS 22w½ 108b½ 38w0 102b0 197w½ 246b1 220w½ 151b½ 189w1 135b½ 5,0 2352
126 IM Shvayger Yuliya 2387 ISR 3b0 164w½ 224b0 229b1 237w1 -½ 145w½ 189b1 111w½ 71b0 5,0 2351
127 FM Giemsa Stephan 2275 GER 139w0 235b1 96w0 236b1 128w½ 70b0 -½ 103b½ 160w1 124b½ 5,0 2350
128 WGM Tokhirjonova Gulrukhbegim 2446 UZB 238b1 25w0 156b0 226w1 127b½ 154w1 35b0 146w½ 133b1 63w0 5,0 2341
129 IM Michenka Jozef 2280 CZE 2b½ 60w0 190b½ 240w1 40b0 174w1 -½ 150b½ 104w½ 132b½ 5,0 2339
130 IM Merario Alarcon Andres 2405 ESP 250w1 16b½ 80w0 38b0 205w1 87b0 134w½ 152b0 222w1 188b1 5,0 2336
131 IM Horvath Dominik 2417 AUT 192b½ 175w1 23w0 205b1 62b0 156w1 63b½ 65w0 146b1 64w0 5,0 2335
132 GM Solomon Kenny 2413 RSA 232w1 48b0 184w1 118b½ 34b0 50w0 191b½ 187w1 149b½ 129w½ 5,0 2322
133 IM Povah Nigel E 2329 ENG 43b0 239w1 120b0 186w1 72b0 228w½ 121b½ 225w1 128w0 180b1 5,0 2315
134 FM Gutierrez Olivares Daniel 2320 ESP 55b0 236w1 106b0 190w1 123b½ 119w0 130b½ 186w1 67b0 194w1 5,0 2315
135 IM Shachar Ehud 2391 ISR 6b0 138w1 192b1 85w0 225b1 78w0 149b0 205w½ 203b1 125w½ 5,0 2297
136 Byron Alan M 2157 ENG 111b0 223w0 247b1 105w0 240b1 164w½ 168b1 74w½ 155b½ 137w½ 5,0 2281
137 IM Wemmers Xander 2418 NED 218w1 79b0 207w1 145w0 181b0 188b1 144w1 71b0 90w½ 136b½ 5,0 2278
138 Abdulraheem Abdulrahman Akintoye 2224 NGR 23w0 135b0 217w1 141b½ 124w0 212b0 246w1 197b1 161w½ 183b1 5,0 2270
139 GM Vazquez Igarza Renier 2567 ESP 127b1 36w1 32w½ 28b0 86w½ 68b1 -½ 20w0 -0 -0 4,5 2556
140 IM Khademalsharieh Sarasadat 2468 IRI 198b1 37w1 39w1 24b½ 28w½ 9b0 -½ 53w0 35b0 105w0 4,5 2515
141 FM Blesic Vaso 2390 SRB 16w½ 21b½ 18b0 138w½ 172b1 113w½ 167b1 84w½ 63b0 100w0 4,5 2446
142 WGM Doluhanova Evgeniya 2348 UKR 5b0 174w1 65b½ 121w½ 120b1 69w½ 22b½ 66w0 89w½ 99b0 4,5 2429
143 IM Szczepkowska Karina 2426 POL 245b1 35w½ 59w½ 64b0 159w1 83b½ 80w½ 77b½ 48w0 90b0 4,5 2412
144 CM Zuo Yifan 2298 CHN 53b1 49w½ 145b½ 113w½ 91b½ 65w0 137b0 123w0 210b½ 216w1 4,5 2400
145 IM Zanan Evgeny 2528 ISR 196w1 41b½ 144w½ 137b1 75w0 86b0 126b½ 117w1 40b0 102w0 4,5 2388
146 WIM Solozhenkina Elizaveta 2279 RUS 59w½ 69b0 249w1 119w1 65b½ 27b0 148w½ 128b½ 131w0 169b½ 4,5 2386
147 IM Karim Ismael 2347 MAR 15w0 199b1 100w½ 22b½ 98w½ 99b0 209w1 79b0 170w1 96b0 4,5 2380
148 GM Larino Nieto David 2432 ESP 190b1 115w1 29b0 62w½ -½ 2w0 146b½ 204w1 51b0 107w0 4,5 2365
149 WIM Antova Gabriela 2263 BUL 77w0 218b1 74b1 84w0 87w0 215b1 135w1 57b0 132w½ 103b0 4,5 2359
150 IM Haldorsen Benjamin 2454 NOR 185b½ 214w1 202b½ 35w0 165b1 109w½ 25b0 129w½ 102b½ 93w0 4,5 2357